![]() |
Uitkering bij studie?
Ik wil volgend jaar graag gaan studeren aan de Open Universiteit. Omdat ik ME heb, kan ik namelijk niet de colleges van een gewone uni volgen.
Aan de Open Universiteit krijg je geen stufi. Is het mogelijk om dan een uitkernig aan te vragen als je studeert? Ik woon dan nog bij mn ouders, ben dan 20. Vanaf je 21e kan je ook korting krijgen op de kosten aan de OU, als je rond bijstandsniveau zit qua inkomen. Ik zou dan helemaal geen inkomen hebben (tenzji ik dus een uitkering kan krijgen). Volgens mijn ouders heette dat vroeger RWW, een uitkering voor o.a. schoolverlaters. Maar dan heb je sollicitatieplicht, en dat heeft voor mij zo weinig zin, als ik 'fulltime' wil studeren. Beetje warrig verhaal, maar iemand die de situatie kent of weet hoe het zit? En nee, ik ga geen WaJong aanvragen, want dat is met ME/CVS bijna niet meer te krijgen tegenwoordig.. |
Hmm ik wilde inderdaad WaJong roepen, weet je zeker dat je het niet gewoon wilt proberen? De regels zijn idd erg streng geworden (Schijnt het, ik heb er persoonlijk nog niks van gemerkt, gelukkig) maar misschien tref je wel een begripvolle controleur. Zelfs als word je 'maar' voor 35% ofzo afgekeurd, het is toch meer dan niks.
Anyway, als je dat niet wilt, weet ik het eigenlijk ook niet :o Het is trouwens wel zo dat als je een WaJong uitkering hebt, die op je 19e/20e minder is dan een bijstandsuitkering, en dus wordt aangevuld tot dat niveau als je op jezelf gaat wonen ed. Ik denk dat als je bij je ouders blijft wonen, er niet zo heel veel is. Eigenlijk. |
je zegt geen wajong.. maar ik denk dat dat je enige kans is op enige vorm van uitkering.
niet geschoten is altijd mis! |
Maar is het niet zo dat íedereen boven de 18 recht heeft op wat voor soort vorm van bijstand/uitkering dan ook, als je geen inkomen hebt? Ook al woon je nog thuis? Dat beweert namelijk iedereen in mijn omgeving (dwz, mn ouders, mn buurman, mn leraar etc).
Anders zit er niks anders op dan toch een WaJong aan te vragen ben ik bang.. |
Volgens mij is daar juist de WaJong voor, anders zou je misschien in een soort van bijstand komen, maar dan heb je sollicitatieplicht, dacht ik.
|
Citaat:
|
Citaat:
en als jij in het verleden gewerkt hebt en wapremie betaald heb bij je laatste werkgever heb je er recht op. Heb je dat niet heb je nergens recht op. En dan kan je hoog op laag springen maar dat interesseert hun niks ze zeggen dat je ouders je dan maar moeten onderhouden. Waarom niet gewoon proberen voor WaJong? niet geschoten is altijd mis |
ja zou kunnen, vriendin van me heeft ook ME maar die is afgekeurd...
|
Dat duurt alleen heel erg lang, je moet alles officieel doen en mijn huisarts heeft een hekel aan de naam ME..
En ik weet sowieso zeker dat ik weinig kans maak, omdat ik een vaste baan heb (al is dat maar één middag per week, expres). Maak komende week wel een afspraak op het gemeentehuis, horen wat zij ervan zeggen.. |
Heb je geen andere specialist dan een huisarts? En ik denk niet dat het veel uitmaakt dat je een baan hebt voor 1 dag, dan keuren ze je misschien geen 100% af, maar bv. 60%. Hoewel de keuringen idd een stuk strenger zijn, maar dat is dan misschien een beetje 'geluk' hebben.
Succes iig. |
Vroeger was die sollicitatieplicht bij de bijstand er niet als je onder de 24 was. Dat is nu wel zo?
WaJong zul je inderdaad gewoon niet krijgen met ME, helaas. Ik zou ook eens informeren bij de IB of er geen andere oplossingen zijn om gefinancierd te gaan studeren als je een handicap hebt waardoor je niet aan een reguliere universiteit kunt studeren. Er bestaan wel meer uitzonderingen op regels. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.