Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   [BIO]Xenotransplantatie (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1026317)

FastJapie 28-11-2004 10:03

[BIO]Xenotransplantatie
 
Hey.

Ik doe mijn profielwerkstuk over xenotransplantatie. Het probleem wat ik echter ondervind is dat er weinig informatie is. De informatie die er is is alleen maar over ethische bezwaren etc.
Ik zoek dus wat meer informatie over xenotransplantatie. Ik heb met google en altavista gezocht maar daar zat niet voldoende tussen. Ik zoek vooral informatie over de biologische facetten van de xenotransplantatie.
Als één van jullie iemand kent die een profielwerkstuk over xenotransplantatie heeft gemaakt , zou deze mij dat kunnen zeggen..

Met vrindelijke groet, Jaap

pino123 28-11-2004 13:14

Dit is transplantatie van weefsel van de ene soort op de andere (bijv. van een dier op een mens). Er zijn risico's aan verbonden. Mogelijk bevat het dierlijk weefsel ziekteverwekkers die bij de mens onbekend zijn. Daardoor zouden zij langs deze weg de menselijke bevolking kunnen besmetten. Dientengevolge worden weefsels of organen die voor allo- of xenotransplantatie worden gebruikt, zeer uitgebreid getest op mogelijke ziekteverwekkers om de theoretisch aanwezige kans op besmetting te minimaliseren.

T_ID 28-11-2004 13:40

Volgens mij vereist het ook een klein beetje genetische manipulatie bij het donordier, aangezien organen niet zomaar tussen soorten uit te wisselen zijn.

Saycheese 28-11-2004 20:43

Citaat:

T_ID schreef op 28-11-2004 @ 14:40 :
Volgens mij vereist het ook een klein beetje genetische manipulatie bij het donordier, aangezien organen niet zomaar tussen soorten uit te wisselen zijn.
Maar het is ook niet te doen om iedere cel van bijvoorbeeld een varkensnier genetisch te manipuleren, dat zijn namelijk idioot veel cellen. :)
Ze nemen meestal organen van varkens, omdat die genetisch juist genoeg overeenkomen met die van mensen. Al zal de ontvanger dan wel zijn leven lang medicijnen moeten slikken om afstoting tegen te gaan.
Apen zijn natuurlijk nog identieker, maar ik denk dat ze die niet gebruiken omdat ze de apen daarvoor dan speciaal moeten doden, varkens worden toch wel geslacht voor het vlees.

EvilSmiley 28-11-2004 23:08

Citaat:

Saycheese schreef op 28-11-2004 @ 21:43 :
Maar het is ook niet te doen om iedere cel van bijvoorbeeld een varkensnier genetisch te manipuleren, dat zijn namelijk idioot veel cellen. :)
En toch begint al het leven bij 1 cel, stel dat je die nou eens een beetje verandert. :)

sdekivit 29-11-2004 11:08

das eigenlijk niet waar dat al het leven uit 1 cel ontstaat --> zaadcel + eicel zijn er toch echt 2....

maar goed: als je dat wil gaan veranderen,wordt het wel heel moeilijk, want de cellen moeten zich nog gaan differentieren dus dan kun je beter iets met inducerende substanties doen ofzo.

Rocks 29-11-2004 12:25

Citaat:

FastJapie schreef op 28-11-2004 @ 11:03 :

Ik heb met google en altavista gezocht maar daar zat niet voldoende tussen. Ik zoek vooral informatie over de biologische facetten van de xenotransplantatie.

Als je daarover een goed werkstuk wilt maken, dan moet je niet via google/altavista zoeken. Je hebt daarvoor gespecialiseerde databanken nodig zoals ISI Knowledge, EBSCO, Science Direct, ... (te vinden in de "betere" bibliotheek of in hogescholen/universiteiten).

Saycheese 30-11-2004 21:12

Citaat:

EvilSmiley schreef op 29-11-2004 @ 00:08 :
En toch begint al het leven bij 1 cel, stel dat je die nou eens een beetje verandert. :)
Ja, maar we hadden het over transplantatie van een varkensorgaan, niet van het maken daarvan uit 1 cel. Als je een cel van een varkenshart/nier/whatever genetisch manipuleert, zal dit er niet voor zorgen dat alle andere cellen dit kopieren. En één gemanipuleerde cel is zeker niet genoeg om de afstotingsreacties tegen te gaan


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.