![]() |
computer piept
ik heb hier een pc staan en als je een tijdje niks doet dan begint ie te piepen, enig idee hoe dit komt?
|
Waarschijnlijk een korte soort pieptoon, dat hij in slaapstand gezet wordt.
|
Kun je de piep beschrijven? En waar komt deze precies vandaan? Als je je monitor uit doet, hoor je dan nog steeds een piep?
|
de piep komt duidelijk van de pc zelf af. Je hoort de ventilator dan ook eventjes ophouden met draaien. het zijn dre korte piepjes na elkaar. Niet zo heel snel na elkaar. verder zou ikh et niet weten
|
Google zoeken op "BIOS beeps". Die beeps willen zeggen dat er iets mis is met je computer (kan vanalles zijn, die beepjes zeggen normaal wat er mis is). Het enige dat je moet weten is dat elk merk van BIOS andere beepjes gebruikt, dus ik hoop dat je het merk kent (o.a. AMI (American Megatrends), Phoenix, Award, ...). Als je computer normaal opstart, komt dat in beeld (bij de meeste computers) en in het BIOS-scherm staat het ook (dat is op DEL,F1,F2 of F10(afhankelijk van je computer) (DEL wordt het meest gebruikt) drukken). Maar vermits je nu toch niet meer kan opstarten heb je daar weinig aan. Misschien staat er aan de binnenkant ergens ietsen anders zul je moeten uitvinden welk moederbord het is (tenzij het zo'n kant -en-klaar model is, dan kun je daarop zoeken).
|
wie heeft gezegd dat als ik opstart dat ie het aangeeft dan?
als ik gewoon in windows 1 minuut niks doe dan gaat ie piepen |
Waarschijnlijk hoor je die piep juist omdat de ventilatoren gestopt zijn met draaien. Het kan zijn dat ze vervuild zijn en daardoor af en toe vast lopen. Die piep kan dan een waarshuwing zijn om overhitting te voorkomen.
|
maar hij doet het niet als ik gewoon iets doe elke minuut. hij doet het pas echt als ik 1 minuut lang niks doen.
|
als ik hem in bios laat draaien voor 10 minuten krijg ik gene piep en de ventilator stopt ook niet eventjes
|
wil je ons laten weten welk moederbord je hebt. dan kunnen we je veeeel beter helpen :)
|
ik heb net even wat gezocht en waarschijnlijk is het
3 Short Beeps: Memory failure in the first 64 KB maar aangezien je alleen piepjes hoort als je niets doet in windows is dat erg raar... |
ik heb geen idee eigenlijk waar kan ik dat zien?
|
http://www.lavalys.hu/downloads/everesthome151.exe
dat spreekt de rest voor zich lijkt mij; anders laat het maar weten |
handig proggie :D
Moederbord ID 04/14/2000-693-596-8673-IA6LGC3CC-00 Moederbordnaam Chaintech 6VIA3 wat wil je nog meer weten? |
help
|
Award BIOS Beep Codes
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:12. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.