![]() |
studeren als Belg in Nederland
Zit al een tijdje met die nog 'abstracte' gedachte. Maar zoek eigenlijk info over de hogescholen en universiteiten in nederland, want geraak niet uit het hopeloos chaotische systeem op het internet. Weet er soms iemand een site van de opleiding over heel Nederland?
en wat mijn mogelijkheden zouden kunnen zijn? gastgezin? gewoon kamer? kheb er helemaal geen idee van eigenlijk |
Op www.schoolweb.nl kan je wel aardig wat info vinden over opleidingen in Nederland. In Nederland is het het meest gebruikelijk dat je thuis blijft wonen of op kamers gaat. Gastgezin zie je bijna nooit tenzij je bedoeld dat je bij iemand in huis op kamers gaat of bij familie.
|
Citaat:
|
Waarom zou je als belg in Nederland willen studeren? Het hoger onderwijsklimaat bij jullie is veel gunstiger.
|
Citaat:
|
Heb je enig idee wáár in Nederland je wilt studeren? Of welke richting je op wilt? Als ik jou was zou ik trouwens in Belgie blijven. Onderwijs is beter en betaalbaar.
|
Sommige studies heb je in België gewoon niet. Zoals culturele antropologie. Daarom zitten er een boel Belgen bij mij. En ik weet ook niet waarom dit interessant is. Maar ik post het toch.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Op kamers is idd gebruikelijk als je te ver weg woont om te treinen. Maar aan een kamer komen is vaak moeizaam. Zeker in Utrecht en Amsterdam.
Je hebt wel mensen die een kamer bij iemand in huis huren (hospita), maar die zijn ook maar schaars. Bovendien is dat meestal bedoeld voor rustige studenten die weinig deel nemen aan het studenten(nacht)leven en zijn die kamers maar voor een jaar. Een kamer kost meestal tussen de 200 en 250 euro pm (en in de populaire steden nog wat meer). Hier kun je veel (maar niet alle) Nederlandse opleidingen vinden. Er zit alleen ook MBO tussen (= lager dan HBO). |
Citaat:
|
Citaat:
Ik studeer in Gent, en culturele antropologie is een onderdeel van mijn richting. Een vriend van me studeert wel in nederland omdat ze die richting hier niet hebben. Aerospace engineer, ofzoiets. |
Citaat:
|
Citaat:
Ik dacht eerst dat het alleen mbo en hbo was en daarom ging ik het controleren met m'n eigen studie (pedagogische wetenschappen) en met een andere studie waarvan ik zeker wist dat er geen mbo of hbo van was: geneeskunde. en toen er uit kwam dat die er ook tussen stonden dacht ik dat het WO dus ook vertegenwoordigd was Blijkbaar precies de verkeerde voorbeelden gebruikt... :D |
In België is het hoger onderwijs van een hoger niveau dan het Nederlandse, dus waarom naar Nederland gaan :|
|
... en voor geneeskunde?
het is nu toch bachelor en master... wat maakt het dan uit? |
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:07. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.