Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Ik weet niet wat te doen op HBO niveau... (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1105260)

Chloe Siere 16-02-2005 13:51

Ik weet niet wat te doen op HBO niveau...
 
Naja, ik heb dus een havo diploma en begon dit jaar aan een hbo studie. Ik ben daarmee dus voor 1 februari gestopt en nu moet ik dus zoeken naar een andere studie.

Mijn probleem is dat ik op universitair niveau erg veel studies weet die mij interessant genoeg lijken. Denk aan psychologie, sociologie en criminologie en theater-, film- en televisiewetenschappen.

Maar ja, ik zou dan dus eerst mn P moeten halen. Alleen wil ik dat wel doen op een opleiding die ik leuk vind. Dus stel ik haal mn P niet in 1 jaar, dat ik deze dan wel af zou willen maken.

Maar ik geen hulpverlenende opleiding doen, die het meest logisch zijn... Nou ja, ik kom er ff echt niet meer uit. Opendagen bezoeken is geen optie die mij zou kunnen helpen denk ik. Behalve wanneer ik weet in welke richting ik zou kunnen zoeken, wat me eventueel leuk zou lijken.

Misschien dat iemand me kan helpen ofzo :)

MickeyV 16-02-2005 13:56

Staatsexamen VWO. :)

Chloe Siere 16-02-2005 14:03

Citaat:

MickeyV schreef op 16-02-2005 @ 14:56 :
Staatsexamen VWO. :)
Nee, ik wil me nu eindelijk eens gaan specialiseren en niet weer al die kut vakken gaan doen. Ik was nogal blij toen ik mn diploma had en eindelijk eens écht kon gaan leren.

Angelos 16-02-2005 14:03

Doe deze test eens, ik heb hem gedaan toen ik mijn opleiding begon en hij klopte best wel goed.

http://www.fontys.nl/fit/

Balance 16-02-2005 15:13

hbo psychologie (voor sociologie, psychologie of criminologie)
hbo pedagogiek (voor pedagogiek)
hbo rechten (voor criminologie)
vrijetijdsmanagement (voor theater, film en televisiewetenschappen)

Krummeltje 16-02-2005 15:46

Plus, als je een beetje kunstzinnig bent, moet je eens bij de opleidingen van de HkU gaan kijken :) Daar doen ze ook heel erg veel met toneel etc., en ze hebben er art & economics, dat leek mij zelf wel leuk :)

Leonoor 16-02-2005 16:08

Citaat:

Balance schreef op 16-02-2005 @ 16:13 :
hbo psychologie (voor sociologie, psychologie of criminologie)
hbo pedagogiek (voor pedagogiek)
hbo rechten (voor criminologie)
vrijetijdsmanagement (voor theater, film en televisiewetenschappen)

En pedagogiek kan ook best voor psychologie. En anders misschien een oriënterend jaar gedrag en maatschappij (of iets in die richting), dat is breder dan alleen pedagogiek.

Chloe Siere 16-02-2005 17:22

Citaat:

Balance schreef op 16-02-2005 @ 16:13 :
hbo psychologie (voor sociologie, psychologie of criminologie)
hbo pedagogiek (voor pedagogiek)
hbo rechten (voor criminologie)
vrijetijdsmanagement (voor theater, film en televisiewetenschappen)

hbo psychologie wilde ik eerst als vooropleiding doen voor universiteit. Maar deze zit voor mij alleen ver weg (deventer) daarbij waren een aantal mensen niet te spreken over de opleiding omdat ie nog te nieuw zou zijn.

pedagogiek vind ik dus te 'hulpverlenend'. Rechten lijkt me niets aan. (Té veel rechten zeg maar).

Vrijetijdsmanagement zal ik eens bekijken...

Leonoor 16-02-2005 18:03

Citaat:

Chloe Siere schreef op 16-02-2005 @ 18:22 :
pedagogiek vind ik dus te 'hulpverlenend'.
Het eerste jaar is volgens mij vooral gericht op jezelf.

Misschien dat cmv iets is...? Zou je iig ook naar kunnen kijken.

Princesita 16-02-2005 18:11

Citaat:

Leonoor schreef op 16-02-2005 @ 19:03 :
Het eerste jaar is volgens mij vooral gericht op jezelf.

Misschien dat cmv iets is...? Zou je iig ook naar kunnen kijken.

Ik doe cmv, en das denk ik best leuk om je te orienteren op het gebied van psychologie en sociologie. Tis ook niet direct hulpverlenend maar wel sociaal. Je zou ook Propedeuse Toegepaste Psychologie kunnen doen. Dan heb je je P in 1 jaar en kun je daarna eventueel naar de universiteit (iig psychologie, verder weet ik niet naar welke andere studies je door kunt stromen).
Als je bij cmv (culturele en maatschappelijke vorming trouwens) of mwd (maatschappelijk werk en dienstverlening) in het 1e jaar je P wilt halen kan dat ook, is ongeveer het zelfde als PTP maar dan iets praktischer met stages en vakken dacht ik.
Er zijn qua lesprogrammas bij CMV ook nogal wat verschillen in de hoeveelheid praktijk en theorie. Als je dit wilt gaan doen zou ik ook informeren over verschillende steden.

Ik hoop dat je wat aan deze info hebt :) succes! (y)

Krummeltje 16-02-2005 19:03

Citaat:

Chloe Siere schreef op 16-02-2005 @ 18:22 :
Vrijetijdsmanagement zal ik eens bekijken...
Volgens mij komt daar heel veel economie bij kijken.

Chloe Siere 17-02-2005 11:53

Citaat:

Krummeltje schreef op 16-02-2005 @ 20:03 :
Volgens mij komt daar heel veel economie bij kijken.
Het lijkt me ook niets... Economie is overigens niet erg, maar een hele studie daarover lijkt me niets.

CMD lijkt me al helemáál niets. En ook niet echt uitdagend... PTP wilde ik eerst doen... Maar het is voor mij best wel ver weg dus ben er weer over gaan twijfelen. Ook omdat ik negatieve verhalen hoorde en ik geen zin heb om daar 4 jaar naar toe te gaan als ik mn P niet in 1 jaar haal...

Leonoor 17-02-2005 11:57

Vrijetijdsmanagement gaat toch niet alleen maar over economie? :confused:

Ik zou kiezen wat je het leukste of het meest interessant lijkt, overal zitten wel nadelen aan en in principe hoef je er maar één jaar heen: om je P te halen. Ik zou er gewoon vanuit gaan dat je die in één (of anders max. in twee, dat moet btw ook) jaar haalt.

BCR 17-02-2005 14:42

Citaat:

Leonoor schreef op 17-02-2005 @ 12:57 :
Vrijetijdsmanagement gaat toch niet alleen maar over economie? :confused:

Ik zou kiezen wat je het leukste of het meest interessant lijkt, overal zitten wel nadelen aan en in principe hoef je er maar één jaar heen

moet je niet je P in 1 jaar halen om naar de universiteit te kunnen? Dat dacht ik.. Mijn vriend en ik hebben hier wel eens een discussie over gehad trouwens :p

Dit is btw Chloe Siere :p (onder de naam van een vriendin)

Leonoor 17-02-2005 14:48

Ik zou het niet weten, ik weet alleen dàt je je P moet hebben. (Ik heb nog nooit gehoord dat je je P dan ook in één jaar moet hebben gehaald.)

Sovereign 17-02-2005 15:00

Citaat:

BCR schreef op 17-02-2005 @ 15:42 :
moet je niet je P in 1 jaar halen om naar de universiteit te kunnen? Dat dacht ik..
Neen.

Fantôme 17-02-2005 18:52

humanistiek is ook een nieuwe hbo opleiding geloof ik.

Chloe Siere 18-02-2005 14:12

Citaat:

~~Fantôme~~ schreef op 17-02-2005 @ 19:52 :
humanistiek is ook een nieuwe hbo opleiding geloof ik.
Wat is dat dan? En waar zit t?

El Kim 21-02-2005 11:08

Je hoeft alleen je HBO P te hebben om naar de universiteit te kunnen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.