Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [boekverslag]de geur van melisse(Per Nilsson) (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1108923)

Hinke 20-02-2005 13:49

[boekverslag]de geur van melisse(Per Nilsson)
 
Hallo mensen :)

Ik moet voor school een leesverslag maken over dit boek(de geur van melisse van Per nilsson), ik heb al bij de verslagen enzo gekeken maar er zijn een aantal vragen waarop ik geen antwoord kan vinden.

ik ben het boek kwijt... :s

naja en ik dacht misschien kunnen jullie mij even helpen...

Citaat:

8 verteller
D is het een onzichtbare of verborgen verteller?

10 stijl
A aan welke punten kun je de stijl van de schrijver herkennen?
B bij humoristische stijl: gebruikt hij onverwachte vergelijkingen, opsommingen, tegenstellingen, hyperbool, understatement, ironie, parodie?
Dat moet ik nog weten... weet iemand mss het, of weet iemand waar ik dat kan vinden? :)

Edit: Ik heb een aantal vragen al, 8D begrijp ik bijvoorbeeld niet. kan iemand me dan de vraag uitleggen?
hele 10 vind ik ook een beetje vaag.

Sasbeest 21-02-2005 17:48

8 verteller
D is het een onzichtbare of verborgen verteller?

Het verhaal wordt toch verteld door die jongen die iets had met dat meisje waar het hele verhaal om draait? Kun je alleen kiezen tussen onzichtbare of verborgen verteller? Want volgens mij is het geen van beiden, omdat de verteller een hoofdpersoon is.


10 stijl
A aan welke punten kun je de stijl van de schrijver herkennen?

De stijl van Per Nilsson is dat er tot het einde van het verhaal een hoop verborgen blijft, en dat op een bepaald punt allerlei aspecten samenkomen en er een soort 'climax' is. Ik denk dat je naar dit soort punten moet gaan zoeken in het boek.


B bij humoristische stijl: gebruikt hij onverwachte vergelijkingen, opsommingen, tegenstellingen, hyperbool, understatement, ironie, parodie?

De stijl van Per Nilsson vind ik niet echt humoristisch te noemen.

Hoop dat je er iets aan hebt!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.