Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   wat te doen tegen die amerika haat? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1123344)

juno 08-03-2005 15:59

wat te doen tegen die amerika haat?
 
Amerika haat, westen-haat, hoe je het ook wilt noemen. In het andere topic zijn een paar aardige sociologische verklaringen gegeven voor de oorzaak van dit probleem.

Weet iemand misschien een oplossing?

Economische ontwikkeling lijkt me een goed plan, maar dat is een wereldwijde lange termijn aanpak.

MB 08-03-2005 16:02

Het zou ook wel een beetje helpen als Amerika zich wat minder arrogant op zou stellen denk ik.

juno 08-03-2005 16:09

Amerika is slechts het symbool. Alleen dat symbool minder aanstootgevend maken is een schijnoplossing, want alle gewraakte praktijken waar amerika mee geassocieerd wordt, blijven voortduren.

Nu, onder Bush, bereikt de haat een hoogtepunt, maar het is niet uit de lucht komen vallen toen Bush president werd.

Hydrogen 08-03-2005 16:12

JE bent niet eens klaar op het vorige topic. Rustig aan! :)

Hydrogen 08-03-2005 16:13

Democratie in het Midden-oosten is de enige oplossing. Zolang arabieren zich daar niet onderdrukt voelen, zal de haat minder worden. Kijk maar naar Europa. :)

juno 08-03-2005 16:18

Er is heel voorzichtig een democratiseringsproces op gang aan het komen in sommige moslimlanden. In Egypte heeft Moebarak voorgesteld om een tegenkandidaat te hebben bij de presidentsverkiezingen.

Democratisering en economische ontwikkeling gaan hand in hand.

Gornetsnoaker 08-03-2005 16:19

Het zou helpen als de globale media zich wat anders zou gaan opstellen. De Amerikaanse media mag best laten blijken dat er naast het "Beloofde Land" Amerika nog andere landen zijn met culturen die best de moeite waard zijn. Want het interesseert ze vrij weinig wat er verder dan 500 mile van hun woonplaats gebeurt. (Tenzij het een Terroristische aanslag betreft natuurlijk)
De Niet-Amerikaanse media zou zich wat genuanceerder op kunnen stellen tegen over Amerika. Als ze iets flikken hoef je niet meteen daar in 3 opeenvolgende actualiteitenprogramma's 3 uur aan te besteden. Ik ben voor persvrijheid maar het Bush Bashen komt de politieke situatie op deze planeet niet ten goede. Misschien moeten ze in "vijandige" gebieden zich afvragen of het wel zo slim is om het elke keer uit te zenden als ze een Amerikaanse vlag in de fik steken.
Amerika moet stoppen met het binnenvallen van andere landen zonder dat ze daarbij veel steun krijgen. Ikzelf zou een voorstander zijn van het binnenvallen van Iran maar ik denk niet dat de Amerikanen dat zouden moeten doen. Ik hoop dat Rusland + de Navo een keer laat zien dat ze niet zo van kernwapens houden. Zij vinden het echter wel lekker makkelijk om Amerika het te laten doen.. Die worden daarom gecritiseerd en Europa blijft lekker buiten schot. Een coalitie van de Chinezen, Koreanen, Australiers, Russen en Europeanen lijkt me ook wel wat.. Alleen hoef je van de Chinezen weinig steun te verwachten zolang de Westerse Wereld Taiwan als een land erkent.

Ik vind het gezeur over de sociale problematiek in de VS ietsjes overdreven. De verschillen hier zijn allemaal wel heel groot enzo.. Maar ik denk dat er dan nog wel meer landen zijn die je kan bekritiseren.. (Rusland, Korea, China enz..)

RanC 08-03-2005 16:23

Zodra Amerika economisch word ingehaald door China, Rusland weer uit de put klimt en de zaakjes op orde krijgt en de EU de USA wat meer tegengas geeft...

...Verandert het allemaal van zelf wel.

Hudaifa 08-03-2005 16:41

Slot.
1 topic over dit onderwerp is wel genoeg. In dat andere topic kunne we ook over deze vraag discussieren.

alluman 08-03-2005 17:03

Iedereen verplicht universitair scholen.

Sylph 08-03-2005 17:04

Iran aanvallen zou niet zo heel slim zijn, lijkt mij.

MB 08-03-2005 17:30

Citaat:

juno schreef op 08-03-2005 @ 17:09 :
Amerika is slechts het symbool. Alleen dat symbool minder aanstootgevend maken is een schijnoplossing, want alle gewraakte praktijken waar amerika mee geassocieerd wordt, blijven voortduren.

Nu, onder Bush, bereikt de haat een hoogtepunt, maar het is niet uit de lucht komen vallen toen Bush president werd.

Ik zeg ook dat het een beetje zou helpen en het zou ook een beetje helpen als Amerika wat minder arrogant deed en de Arabische wereld zou laten geloven dat Amerika het het beste met haar voorheeft. (of dat waar is is een 2e trouwens)

Het is niet dè oplossing, maar het zou zeker helpen.

juno 08-03-2005 18:18

Het duurt nog minstens drie jaar voor er weer verkiezingen zijn in Amerika.

Donny must die 08-03-2005 18:21

Amerika moet terugtrekken uit de arabische landen. Zien dat het pacifisme werkt. En minder bemoeien met andere landen.

brinta 08-03-2005 18:29

Amerika moet alle fastfoodketens opdragen vanaf nu alleen nog magere Japanse stoommaaltijden te serveren

plus het pacifisme van Nanahara natuurlijk

deze combinatie zal leiden tot wereldwijde populariteit van de usa

Makali 08-03-2005 18:33

Als ze nou eens zouden laten zien dat ze belang hechten aan internationale samenwerking, het strafhof in den haag erkennen, zich minder aanvallend opstellen en meer de weg van diplomatie in plaats van intimidatie en geweld kozen.............ach hoop doet leven :)

professor2 08-03-2005 18:34

Citaat:

RanC schreef op 08-03-2005 @ 17:23 :
Zodra Amerika economisch word ingehaald door China, Rusland weer uit de put klimt en de zaakjes op orde krijgt en de EU de USA wat meer tegengas geeft...

...Verandert het allemaal van zelf wel.

in de 22ste eeuw ja :p

McCaine 08-03-2005 19:51

Citaat:

Gornetsnoaker schreef op 08-03-2005 @ 17:19 :
text
Ik ben het zowaar met je eens! Er moet een vergissing in het spel zijn.

red5 09-03-2005 03:06

qua oplossingen zie ik het somber in. de 'amerika haat' wordt veroorzaakt door meerdere dingen, maar in de VS is het idee 'de buitenwereld haat ons' redelijk doorgedrongen, en wordt door fracties in de overheid gebruikt om extreme maatregelen door te drukken. waar hebben we dit eerder gezien? De overheid en de binnenlandse media stimuleren het nationalisme met angstbeelden van terreur vanuit het oosten, en economische oorlogsvoering vanuit het westen, waardoor de maatregelen van bush&co wel 'moeten'. Het enige wat ik als oplossing zie is een interne weerstand, maar ik zie geen mogelijkheid dat zoiets tijdig en grootschalig genoeg op gang zal komen.

De overheid liegt tegen de bevolking, en de amerikaanse burgerrechten bestaan alleen in naam. De gesplitste veiligheidsdiensten zijn samengebracht onder de regie van 'homeland security'. Het leger heeft een 'stop loss' programma ingevoerd, wat betekend dat militairen die hun dienst erop hebben zitten niet mogen vertrekken. De 'selective service', het amerikaanse dienstplicht instantie, heeft al vanaf vorig jaar zich zitten herorganiseren, en moet aan het einde van deze maand aan de president melden dat ze klaar zijn voor een 'draft'. Dat betekend dat er in juni al een draft zou kunnen plaatsvinden. De VS zit veel ophef te maken over de kernwapen programma's van Iran & Noord Korea, wat vollop in de wereldmedia word besproken, maar de VS heeft zelf wetgeving geformuleerd om hun eigen (verouderde) kernwapen arsenaal te vernieuwen en te verbeteren. Er is zelfs al geld gebudgeteerd om de test gebieden in nevada gereed te maken voor nieuwe kernproeven!

bush is voor 4 jaar als president gekozen. ik ben benieuwd of over 2 jaar nog sprake is van kiesrecht.

Offtopic: ik ben amerikaans staatsburger.

McCaine 09-03-2005 03:11

Citaat:

red5 schreef op 09-03-2005 @ 04:06 :
bush is voor 4 jaar als president gekozen. ik ben benieuwd of over 2 jaar nog sprake is van kiesrecht.
Zullen we wedden om $10.000 van wel?

red5 09-03-2005 03:28

Citaat:

McCaine schreef op 09-03-2005 @ 04:11 :
Zullen we wedden om $10.000 van wel?
ik hoop dat je gelijk hebt.

McCaine 09-03-2005 03:41

Citaat:

red5 schreef op 09-03-2005 @ 04:28 :
ik hoop dat je gelijk hebt.
Bush is in allerlei opzichten een geweldige dwaas, maar hij gelooft in democratie als staatsstelsel, dat kan ik je garanderen.

Gornetsnoaker 09-03-2005 05:40

Citaat:

McCaine schreef op 09-03-2005 @ 04:41 :
Bush is in allerlei opzichten een geweldige dwaas, maar hij gelooft in democratie als staatsstelsel, dat kan ik je garanderen.
Ja, inderdaad.. Het zou wel heel hypocriet zijn als je eerst landen gaat binnenvallen om de democratie te laten zegevieren en het erna zelf afschaft.. T idee opzich is wel komisch tough..

RanC 09-03-2005 06:21

Citaat:

professor2 schreef op 08-03-2005 @ 19:34 :
in de 22ste eeuw ja :p
Dat doet er niet toe!
Het gaat vanzelf wel eens over! Dat het nog een honderd jaar kan duren is een ander verhaal. ^_^

Gornetsnoaker 09-03-2005 07:54

Citaat:

McCaine schreef op 08-03-2005 @ 20:51 :
Ik ben het zowaar met je eens! Er moet een vergissing in het spel zijn.
Damn..

"Nieuwe ziekte teistert Nederlanders"
Symptomen : Mensen met een totaal verschillende mening zijn het ineens met elkaar eens.. De verdraagzaamheid ziekte heeft al enkele slachtoffers geist in de rechtse en linkse hoeken van ons politiek systeem. Het is te hopen dat de artsen een consensus kunnen bereiken over een mogelijke kuur tegen deze ziekte.. :eek:

Onze Neerlandsche politiek zal nooit meer hetzelfde zijn

Kazet Nagorra 09-03-2005 07:57

Citaat:

McCaine schreef op 09-03-2005 @ 04:41 :
Bush is in allerlei opzichten een geweldige dwaas, maar hij gelooft in democratie als staatsstelsel, dat kan ik je garanderen.
Zijn visie over het democratisch gehalte van de Amerikaanse presidentsverkiezingen is alleen misschien een beetje rooskleurig. :)

Pikey 09-03-2005 08:10

Hmmz, ik denk dat veel mensen Bush-haat hebben. Maar Amerika moet oppassen dat het niet teveel neigt naar het imperialisme. En het proberen te controleren van de olie. Want dat is haast onmogelijk.

nare man 09-03-2005 08:40

Citaat:

Mephostophilis schreef op 09-03-2005 @ 08:57 :
Zijn visie over het democratisch gehalte van de Amerikaanse presidentsverkiezingen is alleen misschien een beetje rooskleurig. :)
Niet wéér he.

Love & Peace 09-03-2005 08:58

Ik denk dat niemand dan Amerika iets aan die haat kan doen.

firelizzard 09-03-2005 09:08

Citaat:

Da_mark schreef op 08-03-2005 @ 17:02 :
Het zou ook wel een beetje helpen als Amerika zich wat minder arrogant op zou stellen denk ik.
Eens, daarnaast moeten ze (de Amerikanen) eens na gaan denken over wie daar nu de scepter zwaait......Ik zou haast zeggen dat Balkenende het beter zou doen :p

F.

Kazet Nagorra 09-03-2005 10:49

Citaat:

nare man schreef op 09-03-2005 @ 09:40 :
Niet wéér he.
Ik vind een kiesdrempel van 0,67% nu eenmaal wat democratischer dan een kiesdrempel van 50%. Niet dat dat per definitie beter is, maar in dit geval wel.

FuSe 09-03-2005 11:05

Citaat:

juno schreef op 08-03-2005 @ 17:18 :
Er is heel voorzichtig een democratiseringsproces op gang aan het komen in sommige moslimlanden. In Egypte heeft Moebarak voorgesteld om een tegenkandidaat te hebben bij de presidentsverkiezingen.

Democratisering en economische ontwikkeling gaan hand in hand.

De Europese landen waren geen democratiëen in de tijd van gouden eeuw, maar hebben toen wel een economische voorsprong opgebouwt waar we nog steeds van profiteren. Daarnaast is China, 's wereld's snelst groeiende economie, communistisch, is Singapore een verlichte dictatuur en werd Irak het rijkste land van het Arabische Midden-Oosten nadat Saddam Hoessein aan de macht kwam.

nare man 09-03-2005 11:12

Het behoeft ook nauwelijks toelichting dat de drang van mensen om democratisch hun leiders te kiezen veel groter is wanneer er ook daadwerkelijk een land is om te besturen. Met andere woorden, eerst moet een economie goed lopen, dan pas heeft het nut een democratiseringsproces af te dwingen.

Mark Almighty 09-03-2005 14:21

Niks doen 'tegen' die Amerika-haat. Gewoon lekker aanwakkeren.

Yo, kom maar met dat volgende vliegtuig, jongens! (y)

PGWR 09-03-2005 14:27

Citaat:

Mark Almighty schreef op 09-03-2005 @ 15:21 :
Niks doen 'tegen' die Amerika-haat. Gewoon lekker aanwakkeren.

Yo, kom maar met dat volgende vliegtuig, jongens! (y)

:rolleyes:

Mark Almighty 09-03-2005 14:29

Citaat:

PGWR schreef op 09-03-2005 @ 15:27 :
:rolleyes:
Ik miste Skyrise opeens. Vandaar.

PGWR 09-03-2005 15:00

Citaat:

Mark Almighty schreef op 09-03-2005 @ 15:29 :
Ik miste Skyrise opeens. Vandaar.
Om het af te leren:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

red5 09-03-2005 15:01

Citaat:

McCaine schreef op 09-03-2005 @ 04:41 :
Bush is in allerlei opzichten een geweldige dwaas, maar hij gelooft in democratie als staatsstelsel, dat kan ik je garanderen.
dat is wel zo, maar hij is ook stellig ervan overtuigd dat alles wat hij doet in het belang van het land is.

alluman 09-03-2005 15:41

Mmm, als ik deze posters bekijk, dan denk ik dat het toch wel goed komt :D

http://www.thefilebin.com/userfiles/...%20soldier.jpg

http://www.thefilebin.com/userfiles/...ropaganda2.jpg

McCaine 09-03-2005 18:55

Citaat:

Gornetsnoaker schreef op 09-03-2005 @ 08:54 :
Damn..

"Nieuwe ziekte teistert Nederlanders"
Symptomen : Mensen met een totaal verschillende mening zijn het ineens met elkaar eens.. De verdraagzaamheid ziekte heeft al enkele slachtoffers geist in de rechtse en linkse hoeken van ons politiek systeem. Het is te hopen dat de artsen een consensus kunnen bereiken over een mogelijke kuur tegen deze ziekte.. :eek:

Onze Neerlandsche politiek zal nooit meer hetzelfde zijn

Ik hoop dat ze dat snel fixen... misschien een vaccinatie bij de geboorte, zodat niemand ooit aan consensus kan lijden? ;)

Citaat:

red5 schreef:
dat is wel zo, maar hij is ook stellig ervan overtuigd dat alles wat hij doet in het belang van het land is.
Vanzelfsprekend, anders werd hij niet President. Dat lijkt me voor zich spreken.

Gornetsnoaker 09-03-2005 21:42

Citaat:

McCaine schreef op 09-03-2005 @ 19:55 :
Ik hoop dat ze dat snel fixen... misschien een vaccinatie bij de geboorte, zodat niemand ooit aan consensus kan lijden? ;)

Misschien moet iedere baby na de geboorte wat genen ingespoten krijgen van oud SP-corifeen.. Dat zal de consensus-ziekte genezen. Of misschien iets veroorzaken wat het tegenovergestelde is van de wederopbouw..

T_ID 09-03-2005 21:46

Ik heb zo'n idee dat deze thread ondertussen even verdoemd is als het imago van Bush in Nederland. :)

Nona 09-03-2005 22:03

Citaat:

T_ID schreef op 09-03-2005 @ 22:46 :
Ik heb zo'n idee dat deze thread ondertussen even verdoemd is als het imago van Bush in Nederland. :)
Alleen in Nederland?

Het schijnt dat Amerika gewoon een vallende grootmacht is. Hoorde laatst dat historici een partoon herkennen waarin (voormalige) grootmachten hun macht enigzins tot heel erg moeten laten varen, dan wanhopig een poging doen die te behouden en met veel pijn en moeite toch tenonder gaan. Dat is natuurlijk al vaker gebeurd. Alleen is het dit keer Amerika en zijn er dit keer kernwapens in het spel.

Punt is: die Amerikahaat is helemaal niet zo gek, aangezien zij (met het Westen als bondgenoten) op dit moment op het punt staat heel veel macht te verliezen en zo veel mogelijk autoriteit naar zich toetrekt, autoriteit die haar in principe niet toebehoort aangezien die flink buiten de landsgrenzen valt. Volgens die theorie dan. En wie een grote bek heeft maar een klein piemeltje kan weerstand verwachten.

S. 10-03-2005 11:46

Citaat:

Mark Almighty schreef op 09-03-2005 @ 15:29 :
Ik miste Skyrise opeens. Vandaar.
:D

Skyrise onderbouwde zijn standpunten nog wel eens ;)

S. 10-03-2005 11:46

Citaat:

Kruimel schreef op 09-03-2005 @ 23:03 :
Alleen in Nederland?

Het schijnt dat Amerika gewoon een vallende grootmacht is. Hoorde laatst dat historici een partoon herkennen waarin (voormalige) grootmachten hun macht enigzins tot heel erg moeten laten varen, dan wanhopig een poging doen die te behouden en met veel pijn en moeite toch tenonder gaan. Dat is natuurlijk al vaker gebeurd. Alleen is het dit keer Amerika en zijn er dit keer kernwapens in het spel.

Punt is: die Amerikahaat is helemaal niet zo gek, aangezien zij (met het Westen als bondgenoten) op dit moment op het punt staat heel veel macht te verliezen en zo veel mogelijk autoriteit naar zich toetrekt, autoriteit die haar in principe niet toebehoort aangezien die flink buiten de landsgrenzen valt. Volgens die theorie dan. En wie een grote bek heeft maar een klein piemeltje kan weerstand verwachten.

(y)

Mark Almighty 10-03-2005 13:25

Citaat:

PGWR schreef op 09-03-2005 @ 16:00 :
Om het af te leren:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Gelukkig was dát wél een zinnige bijdrage aan de discussie. :)

Lotte 10-03-2005 16:12

Ik haat de Amerikaanse politiek maar de rest van het westen haat ik niet. Dus ik snap de link tussen Amerika en het westen niet. Het grootste en belangrijkste deel van het westen was bijvoorbeeld tegen Irak en Amerika nogal logisch voor.

Kazet Nagorra 10-03-2005 16:47

Citaat:

Lotte schreef op 10-03-2005 @ 17:12 :
Het grootste en belangrijkste deel van het westen was bijvoorbeeld tegen Irak en Amerika nogal logisch voor.
Oh? Volgens mij waren de enige tegenstanders in het westen van formaat Frankrijk en Duitsland.

McCaine 11-03-2005 02:58

Citaat:

Mephostophilis schreef op 10-03-2005 @ 17:47 :
Oh? Volgens mij waren de enige tegenstanders in het westen van formaat Frankrijk en Duitsland.
Dat zijn dan, naast de Britten, ook de enige landen in West-Europa van formaat. Als je het hele Westen bedoelt, dan zou ik Canada ook meerekenen, die was ook tegen.

Kazet Nagorra 11-03-2005 09:56

Citaat:

McCaine schreef op 11-03-2005 @ 03:58 :
Dat zijn dan, naast de Britten, ook de enige landen in West-Europa van formaat. Als je het hele Westen bedoelt, dan zou ik Canada ook meerekenen, die was ook tegen.
Oh, ik dacht dat die neutraal waren. :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.