![]() |
Ik "voel" mijn hart kloppen
Ik heb sinds een paar jaar regelmatig (eigenlijk haast altijd) dat ik m'n hart "voel" kloppen. Als ik in beweging ben niet echt, maar meestal als ik in bed lig, of op de bank zit, etc. Vaak krijg ik het ook benauwd als ik er teveel op let.
Soms is het even wat minder, maar dan wordt het plotseling weer erger. Nu is het mijn vraag of ik hier mee naar de dokter zal gaan, of dat het gewoon een vorm van hyperventilatie is. Wel vaag is dat ik het al jaren heb en dat ik gewoon kan sporten en andere dingen zonder dat ik er verder last mee heb. Alleen als ik stilzit dus. Ik vraag me dus steeds af of het echt ernstig is :rolleyes: Misschien herkent iemand dit? |
Ik denk dat het inderdaad een vorm van hyperventilatie is. Ik kan mijn hart ook voelen als ik er op let, maar dat betekent niet meteen dat er iets aan de hand is. Bovendien lijkt het vaak zo dat je hart steeds sneller gaat als je er op let.
Maar als je je er echt zorgen over maakt kun je natuurlijk altijd naar de dokter gaan. |
is dat niet normaal?
als ik op bed lig en ik kijk naar mijn borsten ZIE ik mijn hart kloppen, dat lijkt mij eerlijk gezegd vreemder :D |
ik heb dat ook, k heb me er n tijdje zorgen over gemaakt, maar nu merk ikt niet meer omdat ik t van me af kan zetten en er niet op let :)
|
Als ik mijn hart wil horen dan zal ik hem ook horen kloppen, althans, als ik op dat moment niet dood ben. Maar als je hyperventileert moet je gewoon wat minder stressig zijn in je leven.
|
Volgens mij is dat heel normaal. Ik heb het in ieder geval ook. Als ik er op ga letten, lijkt het ook erger te worden, maar dat zal heus niet zo zijn.
|
Ik voel het ook. En zeker veel extremer als ik net gesport heb ofzo, maar ik maak me er verder geen zorgen over.
|
Heb ik ook, ik word er soms een beetje gek van. :o
Als je in beweging bent heb je t ook wel, maar dan merk je het gewoon minder omdat je in beweging bent. |
Citaat:
|
ja, dat heb ik ook. ik maak me er ook wel eens druk om, maar er zijn er meer die erlast van hebben. je hart slaat gewoon even op hol, denk ik dan altijd maar.
|
Blij dat ik nu weet dat meer mensen er last van hebben.
Weer een zorg minder :p |
Ik heb het niet, alleen na zware inspanning. Het verbaast me wel dat je het al een aantal jaar hebt en nu pas zit te overwegen of je er misschien mee naar de dokter moet gaan, ik had het iig al lang gedaan in jouw geval.
|
Ik heb dat altijd als ik veel stress heb en zo. Meestal als ik het erg druk heb met school en slaaptekort heb... Op school voel ik me energiek, zodra ik thuis kom slaat de moeheid toe en dan gaat mijn hart ook enorm te keer totdat ik ga slapen ofzo... maar meestal geen tijd voor in stressvolle weken.
|
Hmm soms heb ik dat hij overslaat ofzo.. dan stopt ie met slaan en opeens paar keer snel 8erelkaar.. dat is best wel een eng gevoel..
je zou denken dat je dat niet merkt, dat d8 ik ook toen iemand vertelde dat die het had, maar nu heb ik het zelf soms ook. Je merkt het dus echt wel :s Ik ben eigenlijk wel benieuwd waarom die dan niet slaat ofzo en dan daanra heel snel 8er elkaar.. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Het is dan gewoon zo dat het hart een keer te vroeg gepompt heeft en dat compenseert door een korte pauze. Niets raars aan, wel een raar/eng gevoel idd. Het is iig geen lichte hartstilstand zoals hierboven werd geopperd ;) |
Wees blij. Als je hart niet klopte, dan had je pas echt een probleem ;)
|
Citaat:
|
Ik heb het als ik na een tijdje stilzitten een zwaardere inspanning lever (bijv. snel de trap oprennen). Het kan verschillende oorzaken hebben. Bepaald tekort aan voedingsstoffen, slechte conditie, ed. Ik weet eigenlijk niet of het kwaad kan.
|
als je hart stilstaat en dan weer verder gaat: dat is normaal. Als je het vooral hebt bij hartvertraging (dus in rust, of ná het inspannen, ook als het vlak erna is) is er niets aan de hand; als je het vooral hebt bij hartversnelling (dus terwijl je bezig bent met inspannen) dan is het een idee om er wel eens mee naar de dokter te gaan.
|
Citaat:
maare even on-topic. ik kan mn hart ook voelen kloppen als ik erop let, maar ik let er gewoon niet op. ik heb wel eens dat ik hard heb gerent of iets en dat ik mn hart vet hard voel kloppen, maar ik denk altijd maar: ik ben nog jong, zal nix zijn, is heel gewoon, mijn hart wordt goed getraind. als je denkt dat er echt iets aan de hand is, moet je wel even langs de dokter gaan. leg het anders even aan je moeder voor ofzo. :o |
Citaat:
gebeurt soms gewoon |
Dit heeft mijn zus ook gehad, en ze is ermee naar n cardioloog (of hoe noem je zoon dokter die gespecialiseerd is in hartjes?), en zij heeft toen oefeningen gekregen voor als ze dr weer last van had. Mss moet jij dat ook s doen....
|
mn vriendin luisterd altijd zo naar mn hart :o
|
Je piekert vast teveel. Die hartkloppingen zitten in je hoofd, die beeld je je waarschijnlijk in, of je wordt gewoon snel nerveus omdat er akelige, onheilspellende of zorgwekkende gedachtes in je hoofd dwarrelen. Probeer je te ontspannen, zoek afleiding en mediteer desnoods.
|
Hartkloppingen zijn pas 'gevaarlijk' als je voelt dat je hart onregelmatig klopt. En dan bedoel ik niet een lichte schommelijk af en toe, maar echt duidelijk slagen overslaan, of plotseling heel snel slaan.
Je hartslag is trouwens nooit helemaal regelmatig: tijdens de inademing klopt je hart sneller dan tijdens de uitademing. Zo kan het soms lijken alsof je hart overslaat, maar dit is dus volkomen normaal! |
Citaat:
|
kan trouwens een lichte vorm van hyperventilatie zijn. Maar hoeft niet.
|
Je moet EEECHT wat minder red bull gaan drinken!!!
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:45. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.