Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Nieuws, Achtergronden & Wetenschap (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Groene energie (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1131822)

soophiej 19-03-2005 13:18

Groene energie
 
is dat wel ECHT zoveel beter voor de natuur? en hoe werkt t eigenlijk? kunnen jullie me wat wijzer maken.. kmoet er een betoog overschrijven ..

thq .. Kus

T_ID 19-03-2005 13:24

Citaat:

T_ID schreef op 19-03-2005 @ 14:24 :
ja, ik heb wel een tip of twee.

1- zet zaken in het juiste forum
2- zelf werken wordt vaak op prijs gesteld. :)
3- www.google.nl

:rolleyes:

Levitating Nun 19-03-2005 13:53

:|

Pikey 19-03-2005 18:07

Zoek zelf maar op!

Daevrem 19-03-2005 18:37

Je krijgt gewoon dezelfde energie. Alleen op papier staat dan dat je groene energie krijgt.

Afhankelijk van waar je woont is er een bepaald percentage van je stroom 'groene energie'. De energieleverancier kan niet controleren waar de electronen die jij binnenkrijgt vandaan komen. Als je toevallig dicht bij een koolcentrale woont dan krijg je vooral energie van die centrale. Als je wat zuidelijker woont dan krijg je wellicht een groot deel kernenergie geimporteert uit Belgie en Frankrijk.

Een deel van de groene energie van nederland wordt geimporteert vanuit Zwitserland. Deze wordt dacht ik onder de kostprijs weer aan de klant verkocht. Het wordt daar gemaakt door stuwdammen. Een ander percentage komt omdat men bij sommige vuilverbrandingscentrales een percentage organisch afval meeverbrandt. Dit is soms hout dat men helemaal vanuit Alaska of Canada importeert.

Waarom al die onzin? Geld. De energiebedrijven krijgen dikke subsidie voor het leveren van groene energie. Als je 'groene stroom' 'koopt', krijg je gewoon precies dezelfde energie. Fysiek veranderd er helemaal niets. Er gaat geen schakel om ofzo. Alleen op papier sta je dan in een ander lijstje.

Rollo Tomasi 19-03-2005 21:17

Zijn allemaal vragen die je met wat google zoekwerk kunt beantwoorden. Bovendien is N&A geen huiswerkhulpforum.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.