![]() |
bio als bijvak om psychologie te studeren?
ey
ik wil psychologie gaan studeren, is het dan handig om bio als bijvak te kieze? vaak hoor je datt heel handig is, maar ik heb er nogal n hekel aan. wat denken jullie? thanx! |
Volgens mij is het wel handig om bio er bij te nemen, want als je een beetje gevorderde bio hebt dan leer je ook hoe de hersenen in elkaar zitten (is altijd handig om voor psychologie te weten)
|
Het is wel handig, maar niet noodzakelijk. Lijkt me.
|
Citaat:
|
bij de opendag van de vrije universiteit van amsterdam zeiden ze dat je tijdens je studie ook iets met bio kreeg, maar dat mensen die bio op school hadden gedaan daar vaak voor zakte omdat zij dan dachten dat ze het toch wel konden...
|
Een huisgenootje van me studeert psychologie (weliswaar in Belgie maar zo gek veel kan dat nooit verschillen) en zij kreeg nu echt n eurofysiologie (zeg maar celbiologie over de hersenen enzo) en ze vond het zeker zinvol als je biologie gehad hebt. Je kan dan veel makkelijker meekomen. De basisstof wordt vaak wel herhaald maar dat gaat vaak erg snel en het is dan gewoon fijn dat je het al gehad hebt omdat er vaak ook niet al te diep op de basis ingegaan wordt.
|
Psychologie is een erg eenvoudige studie, dus als je je een beetje inzet moet dat geen probleem vormen.
|
Het is wel handig om bio erbij te kiezen inderdaad, het schijnt er wel aardig in terug te komen. :)
|
Bedoel je biologie in je pakket kiezen op de middelbare school of als je al studeert?
|
Je krijgt sowieso een hoop over gedragsketens en sexueel gedrag. Daarnaast is het handig dat je wat meepikt over het zenuwstelsel (prikkels & reflexen). Daarnaast zou ik ook geen ander makkelijker vak kunnen bedenken wat handig is als bijvak.
Bio is gezellig! |
Citaat:
|
Zeker niet noodzakelijk. Wie weet wel handig als extratje.
|
Je zou wel bio1 kunnen nemen, en als je daarna zin hebt om door te gaan bio2.
|
Ik had een andere studie gekozen, er zijn al veels te veel wannabe-psychologen op alle universiteiten.
|
Ik doe psychologie. En had nog nooit biologie gehad. Maar het zal wel handig zijn om dat er bij te volgen ja. Ik had er best moeite mee, maar haal het toch nog wel allemaal (behalve statistiek..)
|
Studeer zelf psych in utrecht. Heb bio1 (verplicht voor vwo'ers) gevolgd op vwo dan dus en geen bio2. Bio was opzich best lastig vak maar heb niet het idee dat mensen met bio2 nou echt heel veel voordeel hadden. Ik raad je dus extra bio af als bijvak (tenzij je niets beters weet natuurlijk)
|
Sinds wanneer is bio1 verplicht? Bij ons was het een keuzevak (tenzij je NG kiest)
|
'in mijn tijd' kreeg je in de 1e 2e en 3e automatisch bio (dat is dan weer geen officieel bio1 misschien..)
|
Biologie is niet noodzakelijk, maar wel handig. Ik snapte bij biologie niet alle stof, maar nu ik het nog een keer kreeg bij neuropsychologie, begreep ik het veel beter.
|
Citaat:
|
Bio is naar mijn mening niet echt bijzonder nuttig. Ten minste, in die zin dat het zonder bio ook echt prima te doen is. Nuttiger is het om wiskunde op minimaal wiskunde A2 niveau te doen. A1 kan ook wel, maar je mist wat aan voorbereiding.
|
ik heb bio2 gehad en was er erg blij mee, kon hele hoofdstukken uit mijn psychologieboek overslaan omdat het herhaling was..
|
Citaat:
|
Weet je wel zeker dat je psychologie wilt gaan studeren? Want er zijn genoeg andere studies, studies waarvan je waarschijnlijk nog nooit gehoord hebt. Bovendien kiezen er heel veel mensen psychologie, er is niet echt behoefte aan psychologiestudenten, de studie psychologie zal op vele universteiten zelfs een lotingstudie zijn tegen de tijd dat jij naar de vijfde zult gaan. Daarnaast is het ook belangrijk dat je goed bent in het vak dat je wilt gaan studeren, eigenlijk zou je je sterkste kant moeten uitdiepen d.m.v. het volgen van een academische opleiding, weet je wel goed wat je sterkste kanten zijn? Kortom, ik ben zelf van mening dat je je eerst meer moet oriënteren alvorens echt een keuze te maken en daarnaar je hele vakkenpakket in te richten, bovendien kun je met álle pakketten wel meedingen naar een plaatsje bij een psychologiestudie.
In ieder geval is biologie best een aardig vak voor iemand die beter is in de zogenaamde alfavakken dan in bčtavakken, want het is niet écht bčta, maar je kunt er dan als het ware iets van proeven, ook krijg je bij biologie, denk ik, wat meer te maken met bijv. onderzoeksmethoden dan bij vakken van de profielen C&M en E&M. Het is een leuke aanvulling op een maatschappijprofiel. Kijk overigens uit voor het hele vak biologie, want dat zou weleens lastig kunnen zijn voor jou als je slecht bent in scheikunde! |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Wat we iig leren is om niet zo snel over een ander te oordelen, wat voor jou nog knap moeilijk zal zijn, als ik je reacties zo mag aanschouwen :o Bio kiezen is handig jazeker wel. Als je t helemaal beter wil doen kies je E&M met bio 1,2 dan zit je gebakken. |
kweet ook nog nie of ik het wel eg ga doen. criminologie lijk me ook wel boeiend. kga e&m doen met evt. bio1. maar als het tog nie eg noodzakelijk is liever niet.
|
Volgens mij is het wel handig hoor. Biologie is geen makkelijk vak en het is daarom wel handig om alvast wat kennis daarover op te doen op de middelbare school.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.