Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [Web] Een forumpje opzetten (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1141347)

Joël 30-03-2005 17:19

Een forumpje opzetten
 
Hallo,

Ik wil misschien een gratis forumpje opzetten, dus ben vandaag een beetje gaan googlen... Tot nu toe heb ik dit gevonden: http://www.proboards.com Zit er lekker makkelijk uit, dus het leek mij wel een goed optie.. Weet iemand misschien een beter alternatief?

Enneuh.. Ik ben ook nog op zoek naar goede plaatjes die bij zo'n forum horen, zoals http://images.scholieren.com/images/reply.gif (maar liever in het Engels) en http://images.scholieren.com/images/lockfolder.gif etc. Weet iemand waar ik mooie kan vinden?

Dank je,

Joël.

dafelix 30-03-2005 17:29

phpbb
invisionboard
yabbforum
vbulletin

etc, etc

Joël 30-03-2005 17:42

Citaat:

dafelix schreef op 30-03-2005 @ 17:29 :
phpbb
invisionboard
yabbforum
vbulletin

etc, etc

Euh.. Het probleem is dat ik de hosting in principe gratis wil houden.. Eigenlijk wil ik gewoon alles gratis houden :). Klein beetje reclame is niet erg.. Het is bedoeld voor een relatief niet zo heel erg grote community die nu gebruik maakt van een of andere gare yahoo-group. Dat is dus niet erg overzichtelijk, en stikt van de reclame.. Ieder gratis forum is waarschijnlijk beter en overzichtelijker...

Manuzhai 30-03-2005 18:20

Er zijn voor jou al redelijk veel mensen op dit idee gekomen. Misschien een idee om de search te gebruiken en kijken wat er toen gezegd werd?

dafelix 30-03-2005 20:54

Citaat:

****** schreef op 30-03-2005 @ 19:58 :
phpbb is gratis :D
en als je een gratis hosting zoekt met PHP+MySQL (required for phpbb geloof ik), meld je je aan bij tripod.lycos.nl

gratiser (whatever) en beter dan dit kan ik op dit moment niet bedenken
behalve zelf bouwen+hosten, maar ik denk niet dat je daar zin in hebt ^_^

Joël 30-03-2005 21:15

Citaat:

dafelix schreef op 30-03-2005 @ 20:54 :
en als je een gratis hosting zoekt met PHP+MySQL (required for phpbb geloof ik), meld je je aan bij tripod.lycos.nl

gratiser (whatever) en beter dan dit kan ik op dit moment niet bedenken
behalve zelf bouwen+hosten, maar ik denk niet dat je daar zin in hebt ^_^

Nou nee.. Zoveel tijd heb ik nou ook weer niet over :p..

Iig, ik blijk dus een gratis host te hebben, en php dingen werking daar, maar dat MySQL weet ik dus niet helemaal zeker.. Als ik probeer te installeren krijg ik zo'n foutmelding:


Warning: odbc_connect(): SQL error: [unixODBC][Driver Manager]Data source name not found, and no default driver specified, SQL state IM002 in SQLConnect in /home/jnoort/public_html/forum/db/msaccess.php on line 55
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

DEBUG MODE

SQL Error : Error

Is dit helemaal hopeloos? :confused:

Triloxigen 30-03-2005 21:27

Even uitzoeken of je host een database voor je beschikbaar heeft gestelt, en wat voor soort database...

Joël 30-03-2005 21:42

Citaat:

********** schreef op 30-03-2005 @ 21:27 :
Even uitzoeken of je host een database voor je beschikbaar heeft gestelt, en wat voor soort database...
Ok.. FF een mailtje naar de systeembeheerser gestuurd :)..

Ja sorry hoor, maar ik dus echt geen verstand van deze dingen :D.

Joël 31-03-2005 00:57

Ok... Ik ben nog ff aan het prutsen geweest, en misschien kunnen mensen, met behulp van de volgende info verder helpen:

http://www.math.leidenuniv.nl/~jnoort/phpinfo.php

Citaat:

supported databases .. MySQL
Met dat MySQL lijkt het wel in orde te zitten... Ik heb daarna ff geprobeerd (op aanraden van iemand die er mee van af weet) met phpMyAdmin een database aan te maken, maar als ik dat opstart zie ik dit:

Citaat:

Kan de mysql extentie niet laden,
Controleer de PHP Configuratie


Triloxigen 31-03-2005 15:45

Je zult waarschijnlijk geen rechten hebben om een database aan te maken :)
Meestal heb je die al een, vaak dezelfde nama en login gegevens als je FTP.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.