Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Meisje met de mooist gelogen ogen. (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1148749)

Ave 07-04-2005 09:46

Meisje met de mooist gelogen ogen.
 
Zo, onder het licht van de lantaarn
lijkt twee maal blauw plots zo veel meer,
meer dan deze simpel gezielde man,
maar jouw vinger belet mij vrij te spreken.

“Praat niet mijn lief, mijn man," -mijn hart-
"samen kunnen we toch? En we zullen,
als jij mij volgt naar de zee en verder
zal het zijn alsof ik jou heb geleid.”



Ja, ik heb je gezien, gehoord, gevoeld,
maar geloven doe ik niet, nog steeds niet,
ik wil niet liegen, zoals jij wel tegen mij.

“Mijn - , mooie vrouw,” – mijn hart zwijgt,
het jouwe glimlacht steels naar mij –
“ik wil niet met je mee, niet naar zee.”

xineof 07-04-2005 14:39

Het is artistiek, het draagt een ander beeld uit van je dichtwerk dan je gedichten tot nu toe eerlijk gezegd; ik had nog niet gezien dat het van jou was en keek pas toen ik het had gelezen. Ik dacht toch even 'hé, wat frappant.' Of komt dat misschien omdat je een nieuwe avatar hebt, ik weet het niet ;-).

Ik vind het iig artistiek: je vermengt de realiteit een beetje met de fantasie, dat is sterk. Ik heb het idee dat hier minder aandacht aan de vorm is besteed, dat het vanuit het gevoel is geschreven of in een soort benevelde bui (niet dat je dronken was toen je het schreef, maar gewoon psychedelisch).

De verwijzing naar blauw die je maakt dmv van het licht van de lantaarn en later dmv de zee is leuk; is dat bewust? En de laatste zin; zegt de vrouw dat omdat de man haar heeft bedrogen of zegt de man dat als een soort ontknoping? Leuk dat je over de man niet veel te weten komt, dat maakt het makkelijk om je in te leven in de vrouw.

Érg interessant.

Halogeen 07-04-2005 21:12

dat twee maal blauw, heb je dat uit dat wetenschappelijke onderzoekje wat laatst in de krant is gepubliceerd. Dat sommige mensen kleuren automatisch aan getallen en beelden koppelen?

Ave 08-04-2005 09:01

Citaat:

Halogeen schreef op 07-04-2005 @ 22:12 :
dat twee maal blauw, heb je dat uit dat wetenschappelijke onderzoekje wat laatst in de krant is gepubliceerd. Dat sommige mensen kleuren automatisch aan getallen en beelden koppelen?
Nee. :)

dromenvanger 08-04-2005 12:08

Ik heb er natuurlijk minder verstand van dan de gemiddelde persoon hier, maar ik vind het wel een mooi gedicht, te beginnen met een erg mooie titel :)

Ik heb het gedicht wel 2 x moeten lezen voor ik zowat een idee had wie wat zei. Eigenlijk niet simpel, of ik ben hier gewoon te simpel voor :)

Thoughtful 08-04-2005 12:23

He, ik las eerst xineof's commentaar, en dat was niet slim, nu ben ik vantevoren al beinvloed :o
Ik moet het wel even tot me door laten dringen. Je woordgebruik vind ik soms erg mooi, lijkt twee maal blauw plots zo veel meer,
vind ik heel erg leuk, evenals de laatstte strofe, de rest moet misschien nog doordringen, is minder beeldend, en raakte mij niet meteen.
Al met al toch wel een mooi gedicht, ik vind je verwoording altijd prachtig.

Citaat:

dromenvanger schreef op 08-04-2005 @ 13:08 :
Ik heb er natuurlijk minder verstand van dan de gemiddelde persoon hier, maar ik vind het wel een mooi gedicht, te beginnen met een erg mooie titel :)

Ik heb het gedicht wel 2 x moeten lezen voor ik zowat een idee had wie wat zei. Eigenlijk niet simpel, of ik ben hier gewoon te simpel voor :)

Kun je dan wel verstand hebben van gedichten?
Volgens mij kun je het leren door er gewoon veel te lezen, maar een mening hebben over een gedicht kun je altijd (Y)

traangast 08-04-2005 16:15

Ik vind het mooi, knap geschreven, en heb er eigenlijk niks op aan te merken. Avond, passie, ik weet niet of ik het allemaal wel begrijp ook, maar het grijpt me wel. Geslaagd (y) .


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.