![]() |
ouders bieden geen steun meer
Ik ben sinds een maand alleenwonend. Ik ben 22 jaar. Het is meer uit 'noodzaak' dat ik verhuisd ben aangezien het thuis niet meer houdbaar is maar uiteraard ook omdat ik eindelijk eens onafhankelijk wil zijn.
Op financieel vlak krijg ik niets meer van mijn ouders. Dit terwijl ze wel nog kindergeld van me krijgen. Mijn broer daarentegen is 24 jaar, werkt in het leger en woont nog thuis. Hij hoeft niks van geld te geven aan mijn ouders. Ik vraag me af, als jullie alleen wonen, krijgen jullie dan nog het deel van het kindergeld (dit is in Belgie tot 26 jaar) of is het, eens buiten, eens geldkraan afgesloten? Ik breek mijn kop aan het feit dat ik niks krijg van mijn ouders en ik de dupe ben aangezien ik niet veel durf te eisen (we hebben ook vaak ruzie thuis). Mijn zus toen zij aan mijn leeftijd alleen ging wonen, studeerde ze nog, en kreeg ze elke maand haar huur betaald van mijn vader. Ik ben sinds vorig jaar afgestudeerd maar heb het zeer moeilijk in het vinden van een gepaste job... ik doe wel tijdelijke jobs om geld te verdienen maar ik verdien er niet genoeg mee. Voor een uitkering moet ik nog een maand wachten. We zijn met 5 kinderen thuis maar elk worden we verschillend behandeld. Mijn ene zus heeft veel geld gekregen toen ze verhuisde, mijn andere zus bijna niets, net als ik. Waarom? Omdat mijn ene zus poeslief is en het liefst wordt gezien. Maar wat kan ik eraan doen, dit is allesbehalve rechtvaardig... Wat denk je dat jij zou doen? |
Heb je geen recht op dat geld? In Nederland krijg je die kinderbijslag zelf wanneer je 18 wordt.. Maar ja, ik weet niet hoe dat in België zit. Ik zou het raar vinden dat ze wél geld voor jou krijgen, terwijl jij voor hen geen geld meer kost... Vraag dat eens na.
|
dat kindergeld wordt op de rekening van de ouders gestort. en aangezien ik momenteel geen vaste job heb, krijgen zij nog steeds dat kindergeld.
maar heb ik dan het recht dit geld te eisen? |
Citaat:
|
Dat zou iemand met kennis van Belgisch jeugdrecht je moeten uitleggen, en ik betwijfel het of je die hier kunt vinden. Lijkt me dat dat trouwens ook wel op diverse Belgische sites te vinden moet zijn.
|
oké, ik zal het eens nagaan... maar ik denk dat ik eerst eens met mijn ouders een gesprek ga voeren want zoals het nu gaat, is het allesbehalve rechtvaardig.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
"Als je alleen woont, kan je vanaf 16 jaar zelf kinderbijslag ontvangen. Je moet dan wel officieel op je nieuwe adres ingeschreven zijn (domicilie). Als bewijs moet je een afschrift uit het bevolkingsregister aan de kinderbijslagkas bezorgen. Dat haal je bij de gemeente waar je woont. Raak je moeilijk wijs uit die administratie, dan zijn er altijd mensen - bijvoorbeeld in een JAC - bereid je te helpen bij het invullen van de nodige papieren."
http://www.jongereninformatie.be/pages/centen_1_2.htm Kijk eens: oplossing gevonden Je kan dus zelf het geld opeisen :) |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:05. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.