Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Abstracte markt? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1170524)

Laura1 04-05-2005 14:39

Abstracte markt?
 
Een abstracte markt is dus een markt waar vragers en aanbieders elkaar niet ontmoeten. Kan iemand mij vertellen hoe dat zit met een aandelenbeurs? Ontmoeten de mensen elkaar daar wel of niet? Snap het niet helemaal.

Groetjes

Wawl 04-05-2005 21:41

Nee, dat gaat tegenwoordig veelal via de elektronische snelweg.

nare man 04-05-2005 23:34

Een effectenbeurs kan een abstracte markt zijn, maar dat hoeft niet. In landen waar het gaat om zgn. schermenhandel is er geen lijfelijk contact tussen vragers en aanbieders, maar het contact is er wel. Immers er wordt door een electronisch systeem een transactie tot stand gebracht doordat vraag en aanbod op elkaar aansluiten.

Een heel mooi voorbeeld van een niet-abstracte markt is Lloyd's Insurance in London, waar echt een enorme hal staat met allerlei kraampjes waar particulieren kunnen intekenen op een bepaald ter dekking aangeboden risico en waar dus echt 'geleurd' wordt met verzekeringsovereenkomsten tot de polis volgetekend is.

Laura1 05-05-2005 07:52

Oké, dank je wel. Het is duidelijk nu :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.