![]() |
[monitor] settings veranderen
Ik post nooit op deze fora, dus als ik iets fout doe, hoor ik het wel. (ik snapte het voorbeeld, van die harde schijf, in de regels niet :p)
Mijn monitor stond eerst op 16**x**** (14 nog wat?.. hier begint mijn gebrek aan kennis al). Vandaag vroeg iemand aan mij of ik zijn monitor even wilde testen. Mijn monitor eruit, monitor van de ander erin. Ik moest de settings veranderen omdat de monitor maar werkte met 1 setting die enige kwaliteit gaf (12**x1048 of zo? en 75 hertz). Heb ik gedaan. Toen ik m'n eigen monitor weer wilde gebruiken, stond die setting nog steeds zo. Ik ben naar dat menuutje geweest, waarin je het kan veranderen.. maar hoger dan die setting, 12**x10**, kon ik 'm niet meer zetten. Op zich kan ik best met deze setting werken, maar ik wil 'm het liefst gewoon weer terug naar wat het was. Wat er ook gebeurd is, wat vast eigenlijk een softwarevraag is, maar die gerelateerd aan dit onderwerp is, is dat de lettertypes op site veranderd en vooral erg vergroot zijn. (ik gebruik mozilla firefox) Ik kan ze wel kleiner krijgen door ctrl+scrollwieltje te doen, maar dat is niet blijvend. Vrij vervelend. Mijn vraag is dus: Hoe krijg ik dit weer goed? Hoe kan ik ervoor zorgen dat ik m'n settings gewoon kan veranderen naar iets hogers? Komt het dan automatisch ook weer goed met de grootte van de lettertypes op sites of moet ik daar ook nog iets speciaals voor doen en zo ja; wat dan? Als ik meer informatie moet geven over iets, zeggen jullie het maar. Bvd :) |
Je hebt het neem ik aan over de resoluties... in hetzelfde menuutje waar je die instellingen wilde veranderen en dat niet kon doen, staan als het goed is meerdere instellingen: voor kleuren (16 bits) en bij mij staan er boven die 1024x786 (ofzo) ook nog verschillende monitoren. Als je bij één van deze instellingen eens iets anders aanklikt, veranderen vaak ook de mogelijkheden voor de resoluties. Probeer dat eens.
|
1600 x 1200 bedoel je denk ik?of niet?
Je kan het ook met zo een tool doen, refreshrate overrider of zoiets, eventje zoeken :). |
Ik heb daarnet weer wat zitten klooien en het is uiteindelijk goed gekomen. Geen idee wat ik gedaan heb. Maar 't topic is dus niet meer van belang. Krummeltje en Jolt: toch bedankt. :)
|
En zeg nu niet dat het gesloten, of weg gegooid moet worden, want als iemand het zelfde probleem heeft kan hij de zoek functie gebruiken en dan hier in verder posten :D.
|
ik heb iets vergelijkbaars:
mijn monitor kan 1200x1024 aan, totdat ik de driver van de videokaart installeer.. dan nog maar 1024xnogwat |
Citaat:
|
Citaat:
Zal wel iets met refresh rate zijn, die op bijvoorbeeld 60 gezet. |
Citaat:
Ik weet niet precies wat ik gedaan heb. Ik weet het echt niet. Gewoon.. alles proberen waarvan ik dacht dat het onschuldig genoeg was om te proberen. :D |
Naja weining monitoren die op 1600 x 1200 op 85 hertz kunnen draaien.
Als je 60 hertz selecteer, krijg je dan niet meer resoluties? Of vergis ik me nu helemaal. |
Citaat:
|
Ik kan je aanraden om minimaal 75Hz in te stellen als je een traditionele monitor (dus niet zo'n platte) gebruikt. 60Hz is gewoon erg onrustig voor je ogen, krijg je koppijn van. ;)
Voor platte TFT monitoren maakt het niet uit, en veel TFT monitoren presteren beter op 60Hz. TFT monitoren flikkeren niet (anti-gay) en bezorgen je dus geen hoofdpijn. :) Ennuh, 1600x1200 is erg hoog, is 1280x1024 geen mooi alternatief? Tekst in Firefox zet je op normaal door naar View > Text size > Normal te gaan (ook door control + cijfer nul intoetsen). |
Genoeg mensen die met 1600x1200 surfen hoor. Maar ik heb hem altijd op 60 hertz ik merk er niks van.
|
Met een CRT monitor?
|
Citaat:
|
Citaat:
Dus het is vaker 1024 of 1284, of welke dat ook is. |
Citaat:
1024x768 is wat laag, maar 1152x864 of 1280x1024 is prima te doen. Die laatste reso gebruiken 17" TFT monitors ook en dat is eigenlijk prima. |
Maar wel 60 hertz, en jij zei toch dat dat niks was.
|
Voort CRT is 60Hz gewoon erg armoedig. 75Hz minimaal. Bij TFT maakt het niet uit omdat dat beeld niet flikkert. Ook 1Hz is rustig voor je ogen, alleen heb je dan maar 1 beeldje per seconde. ;)
|
Of ik in games nu 60 fps haal of 75 boeit me geen flikker :D.
Zelfde geld voor hertz, ik zie het verschil toch niet. |
Nou, 60Hz op een CRT vs. 75... wedden dat jij dat wel merkt :)
|
Nou gedaan het doet pijn aan mijn ogen, gewoon scherper, te scherp.
60 voldoet :). |
Citaat:
Citaat:
En multires is een tof programmatje, net zoals dat goeie ouwe quickres, maar dan mèt refreshrates: http://www.entechtaiwan.net/util/multires.shtm |
Citaat:
Zit btw nu al een tijdje op 75 hertz, merk er echt geen ene moer van. Het zit gewoon tussen je oren. |
Citaat:
Er staat wel 60 Hz, maar jouw monitor maakt er 120 Hz van. |
Citaat:
|
Citaat:
Ik let er eigenlijk nooit op, is zo een Compaq zooi ding, 1024 x 768 @ 85 hertz geloof ik. |
Citaat:
|
idd, 1280*1024 is 5:4 geloof ik. Op mijn gewone pc draai ik ook 1280*1024 op een 17", ik vindt het wel een fijne resolutie.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:56. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.