SiemdeCyper |
26-06-2005 22:05 |
WINNAAR COLUMNWEDSTRIJD: Smakelijk eten
Tevreden lachend wil ik gaarne mijn zegje doen over hetgeen mij zojuist is overkomen;
IK BEN VERLIEFD!
Maar dat terzijde.
Wat natuurlijk ook erg leuk is om te horen, is dat IK de columnwedstrijd heb gewonnen. Het heeft wel redelijk wat tijd gekost om de werking van wit brood alla bruin te vinden en waar hazelnoten nu eigenlijk goed voor zijn in de chocopasta. Ik moet toegeven dat ik hard schrijvend voor de tv heb gezeten, zoekende naar commercials die binnen het kader van mijn column paste.
Nu moet ik natuurlijk mensen/dingen gaan bedanken:
Allereerst mijn vrienden, waarbij in het bijzonder Changshan die met zijn liefde de woorden uit mijn mond deed stromen, in dit geval uit mijn toetsenbord; God, voor zijn kracht en het doorzettingsvermogen wat ik aan 'hem' heb te danken; het konijn, waarbij ik uit heb mogen huilen toen ik het niet meer zag zitten; de hamster die mij weer aan het lachen maakte; mijn ouders voor hun steun en hun goed bedoelde kritiek; mezelf, omdat ik zo geweldig ben; natuurlijk jullie, degenen die op mij gestemd hebben.
Maar vooral moet ik nog even vermelden dat deze column niet tot stand had kunnen komen zonder de hulp van Farm Frites Shrek aardappel doperwt letters.
Ik dank U allen en denk er aan:
Smakelijk eten!
---
Smakelijk eten
‘Vandaag beloon ik mijn kinderen met een chupachup, vol met vitaminen!’, zegt Daphne Deckers in de fruitige en vooral gezonde commercial. En ze neemt er zelf ook één!
Zij kan het weten, zij profileert zich immers als dé deskundige moeder, alwetend over het opvoedingsproces. Zij zal als geen ander weten hoe lastig het is, kinderen gezond te laten eten. Want het wil geen vlees, het wil geen kip en het wil geen vis. Dús geven ze we ze Valess! Lekker geen vlees, lekker van zuivel. Sultana vult dit mooi aan met een laagje yoghurt over de vertrouwde koek. Je lichaam schreeuwt immers om zuivel.
Kinderen zijn gezonder dan ooit tevoren, als ik de reclame moet geloven. Want ook chocopasta zit boordevol hazelnoten, waardoor onze spijsvertering en hersenen optimaal hun werk doen. Helaas smaakt pasta lekkerder op een sneetje wit, wat de kleintjes al verkozen boven de gezonde bruine boterham. Hier heeft Blue Band wat op gevonden: je geeft ze wit, maar ze eten bruin. De truc is om de voedingsvezels die voorheen enkel in volkoren brood zaten, dusdanig te vermalen en erin te verwerken, dat de kleine niet meer merkt, dat ze bruin eten.
Ook Farm Frites kwam op een soortgelijk idee: Farm Frites Shrek aardappel doperwt letters. Dit zijn aardappels waar erwten doorheen verwerkt zijn, zodat ook die twee scheppen groenten per dag niet vergeten worden. Tevens ook verkrijgbaar in de wortel variant.
Heel educatief natuurlijk, die letters op je bord, maar is het ook echt lekker? Ik begrijp niet hoe kinderen hun ouders kunnen overhalen tot het kopen van die chemisch groene letters. Kinderen beginnen tegenwoordig spontaan te watertanden na het zien van een teletubbie, of iets in die trant, op een verpakking. Meestal is de inhoud net zo nep en buitenaards als het wezen dat op de verpakking staat.
We schijnen onze kinderen gewoon niet meer te kunnen dwingen hun brood fatsoenlijk op te eten. Dreigen werkt niet meer, het kind wil niet meer groeien en heeft besloten klein te blijven, als daar tegenover staat dat het zijn bord niet leeg hoeft te eten. Fabrikanten profiteren hier uitermate van, mixen erwten door de patat, vitamientjes erbij, wat vetloze smarties en het is gezond!
Maar het mooiste is, het kind eet…
De reclame van Fruittella, waarin een vrouw in plaats van Fruittella een netje gevuld met sinaasappelen mee naar huis neemt, zouden wij wellicht wat letterlijker moeten nemen. Naar mijn mening krijgen kinderen tegenwoordig teveel hun zin en moeten ze weer eens aangepakt worden. Mond open en eten! Tot de laatste kruimel. Dat zou pas fruitastic zijn.
-----
Ik moest nu geloof ik zeggen dat eigenlijk conclusies te koop had moeten winnen, maar dat is natuurlijk helemaal niet waar :o ;)
|