![]() |
geen contract meer
ik werk bij een bedrijf , waar het nogal een ongeregeld zooitje mijn contract is verlopen sinds februarie maar heb nog steeds geen nieuwe gehad. nu heb ik een ander baantje gevonden waar ik zo aan de slag kan. omdat mijn contract al lang verlopen is kan ik toch gelijk ontslag nemen zonder op zeg termijn?
|
In principe wel ja. Maar soms wordt ervan uitgegaan dat het contract automatisch verlengd wordt als je gewoon blijft werken. Gewoon even navragen bij je baas :)
|
Maar als het automatisch verlengt wordt, krijg je toch ook een nieuw contract?
|
Citaat:
|
mondeling contract is ook een contract...
(dus een automatische verlenging hoeft volgens mij ook niet op papier) |
Er moet een verlenging overeengekomen worden (en dat kan inderdaad mondeling of schriftelijk). Maar de wet bepaalt ook dat wanneer een contract voor bepaalde tijd is afgelopen omdat de tijdsduur is verstreken, er wel automatisch een nieuw contract achteraan komt als partijen zonder tegenspraak het contract voortzetten. Dus zowel jouw werkgever moet zich blijven gedragen alsof je er nog gewoon werkt, en jij moet dat ook doen. Dat nieuwe contract heeft dan dezelfde looptijd en dezelfde voorwaarden als het vorige.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:09. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.