![]() |
Fatsoenlijk vocals opnemen op de pc
wat heb ik daar voor nodig? alleen een microfoon? Zeg het me, want ik heb de schijt van die kutopnamen, zo weet ik nooit of t fatsoenlijk zou klinken.
Adios! |
Met sonar kan je het met een goedkope mediamarkt microfoon ook wel redden.
|
hehehe :D
miss moet je eens optreden voor je ouders :D hehe srry .. ik heb geeen idee xx |
Citaat:
Maar effe zonder grappen en grollen meiden, fatsoenlijk opnemen met zo'n cheap-ass microfoon is niet te doen. Ik krijg het wel is voor mekaar met mijn MP3-speler, try that. |
was je opstelling nu dan? direct je mic in je pc pluggen doormiddel van kabel + verloop ofzo?
|
Je hebt iig een microfoon een preamp en een geluidskaart nodig. Vaak zitten er in een geluidskaart al preamps, maar bij de goedkopere is dat niet om aan te horen. In mixers zitten ook premps.
Ik neem aan dat je een geluidskaart hebt. Daarom zou ik een microfoon kopen met een klein behringer mixertje (UB 502 -39 euro) en een microfoon (bv shure sm58). daarmee kom je al een heel eind! |
Citaat:
|
Waarom zou je een mixer kopen als je alleen maar een vocal wilt opnemen? of speel je dan ook nog wat erbij? (gitaar ofso)
Als je het goed wilt doen zou ik een enkelsporig A/D convertertje, met een parametrische equaliser en buizenvoorversterkertje (veel voorkomende combo) en een (idd goede keus) shure 58 kopen. Natuurlijk is dat wat duurder dan een behringer mixertje erbij, maar als je goed zoekt dan hoeft het op zich niet zo uit de klauwen te lopen, en je hebt dan toch wat meer als je het mij vraagt. |
Ik weet het, ik werk het liefst ook met een Neumann U47 door een Neve preamp via een apogee converter naar Protools HD3, maarja tis wat duurder. Ik gaf alleen de simpelste/goedkoopste oplossing. :)
|
kee, jongens, dank je, maar ik heb niet echt een beeld van wat al die losse apparaten doen (waarom een a/d converter, waarom een buizenversterker en wat is in godsnaam een parametrische equalizer?)
en een mixer is wel handig aangezien ik doorgaans gitaar speel erbij. Maar is er dan ook software die die 2 kanalen apart kan opnemen? of niet? |
Als je geluidskaart meerdere ingangen heeft kan je op meerde kanalen opnemen. Maar ik neem aan dat je gewoon een stereoingang hebt. Dan kan je met een mixer ook 2 losse monokanalen opnemen. Zang op de mixer helemaal naar links pannen, en gitaar helemaal rechts. Dan kan je de gitaar en zang later met software nog los bewerken.
|
het nadeel is dat je geluidskaart hetnog steeds beschouwt als joint stereo (ook al zeg je tegen hem door de software dat het dual mono is) dat is nl hardwarematig vastgesteld bij die goedkope klotedingen. je krijgt dan zoizoo iets (weinig, maar naar mijn mening teveel) overspraak. dan zou ik toch overwegen omvoor 5 euries een 2e geluidskaart erbij te kopen op een of andere computerbeurs.
Als ik jou was zou ik zoizoo geen behringer mixer kopen (n) je hebt ook 2 sporige AD convertertjes die kosten meestal 150% van de prijs, ze zijn alleen wat schaarser op de markt. Wat je natuurlijk ook zou kunnen doen is naar een goedkoop standalone multitrack apparaatje kijken, zoals zoom ze maakt, of boss. ff voor als je het niet wist, uitleg is natuurlijk handig: (buizen) voorversterker = zoals het al zegt, het versterkt, niet gigantisch veel, maar dan krijg je iig niet een heel miezerig geluid, buizen als je een wat warmer geluid wilt krijgen. (vergen doorgaans wel een beetje onderhoud) para eq = bepaalde frequentiegebieden kan je een boost/cut geven zodat je bijv meer bass krijgt of meer midden, vaak kan je de frequentiegebieden zelf instellen. AD converter = precies hetzelfde als in je geluidskaart, zet een signaal van analoog om naar, jawel, digitaal. Dit is meestal een belangrijk punt, want als je een slechte hebt gaat er veel van je geluid verloren. wederom, behringer is goedkoop en je kan het ermee doen, maar over een paar weken zeur je dan over slechte kwaliteit. |
Koop een goede Shure microfoon en sluit hem direct aan de pc dmv een verloop etc.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.