Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Bene veld (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1221965)

Riven 06-07-2005 17:26

Bene veld
 
Bene veld


Verschijnt de zon ten tonele
gedragen in een lijkwade
zover het oog zal reiken.
Verspreid de armen nog
gestrekt in wanhoop,
zinloos gericht, hemels
streken
neer.

En tussen reeds rottende
kindervingertjes
plukte ik wat kale keien.

Als lijk ik, ontwijkend, het zwaard
raakte niet door mijn borst, bitter,
stiet ik op mijzelf en daar restte

mij

Diary of Dreams 06-07-2005 19:42

Fabuleus!

Woordgebruik is geweldig, maar het mooiste is natuurlijk de structuur van de zinnen, en het gebruik eraan.
Vooral van de laatste strofe ga je duizelen, je haalt er tientalle betekenissen uit, duizende manieren om het te lezen, maar je beseft dat je het niet 'goed' kan hebben, chaos alom <3.
De tweede strofe vind ik wat eigenlijk wel wat minder, die valt uit de stijl. Hij is op zichzelf wel mooi, maar doordat de omringende zinnen een andere stijl hebben vind ik het er niet echt bij passen. Misschien was dat ook de bedoeling maar toch vind ik het zonde.

Wat valt er nog meer te zeggen, ach, "en daar restte ~ mij" <3.

Hoe doe je het toch :(.

gezweetwel 06-07-2005 20:15

Citaat:

Riven schreef op 06-07-2005 @ 18:26 :

Als lijk ik, ontwijkend, het zwaard
raakte niet door mijn borst, bitter,
stiet ik op mijzelf en daar restte

mij

dit stiet door mijn borst als ik het lees :)

Halogeen 06-07-2005 20:22

Citaat:

Diary of Dreams schreef op 06-07-2005 @ 20:42 :

Hoe doe je het toch :(.

Ze is prof. :)

Thoughtful 06-07-2005 20:37

zinloos gericht, hemels
streken
neer.


vind ik ontzettend mooi. Evenals hetgeen dat je gedicht uitstraalt, daar heb ik echt bewondering voor.
Al vind ik het onderwerp wel minder, het trekt me niet echt, en daarbij gebruik je het vaker.
Maar je bent geweldig goed in het scheppen van beelden.

xineof 06-07-2005 23:04

En tussen reeds rottende
kindervingertjes
plukte ik wat kale keien.


Ja, heerlijk, die wreedheid <3.

het is weer geweldig luguber, de eerste strofe lijkt aan draadjes aan elkaar te bungelen, heel fragmentarisch. Daarmee wek je ook die sfeer (y).

Ik vind je titel lelijk, maar het gedicht is heel goed.

xineof 07-07-2005 08:59

Aha :cool:. Niet zonder enige hulp snap ik de titel nu, uche :o. En dan vind ik hem stoer en doordacht, ik denk zelf nooit zo goed na over titels.

Maar het is verraderlijk dat er een spatie tussen 'bene' en 'veld' staat :eek:!!

Vogelvrij 07-07-2005 09:14

Ik vind de titel juist leuk, doet me denken aan een scoutingkamp waarbij een we een spel deden waarbij je zoveel mogelijk woorden voor "dronken" moest bedenken. Toen stond er op dat kaartje beneveld, maar zo'n meisje wist niet wat dat was en sprak het uit als bene veld, zeg maar. Grappig:o

Goed, je gedicht is verder niet echt grappig, maar wel mooi;)

Riven 07-07-2005 09:26

En vogelvrij heeft hem meteen in de gaten :). Al is het niet echt als dronken bedoeld, maar gewoon meer als voltooid deelwoord van benevelen en als link naar nevel.
Door de spatie krijg je de verkeerde klemtoon en staat er benenveld, een knekelveld. Dat is de sfeer die er heerst. De combinatie van betekenissen, al was ik niet ver van dronken toen ik het schreef.

Ik ken het woord door het rijtje
maïsveld
korenveld
tarweveld
beneveld

Dat beneveld heeft me altijd geïntrigeerd en vond ik hier wel passend.

Gezweetwel, is dat een positieve ervaring?

Dod, dank. Ik zal mij dadelijk aan jouw gedicht zetten. Hoe ik het doe... Ik neem een pen, kribbel wat op papier, streep door, kribbel, streep door en maak een eindversie. Dan zet ik ze in outlook express en ga knippen en plakken eventueel om nog wat aan te scherpen en post ze dan hier of sla ze op.

Thoughtful, het is dan ook een dankbaar onderwerp.

Xineof, blij dat je de titel intussen wel begrijpt :)

En dank voor de positieve reacties.

Diary of Dreams 07-07-2005 09:59

Citaat:

Riven schreef op 07-07-2005 @ 10:26 :
Hoe ik het doe... Ik neem een pen, kribbel wat op papier, streep door, kribbel, streep door en maak een eindversie. Dan zet ik ze in outlook express en ga knippen en plakken eventueel om nog wat aan te scherpen en post ze dan hier of sla ze op.
Je vergeet wat, twee dingen zelfs ;).
Voorderest doe ik het precies hetzelfde.

Riven 07-07-2005 13:27

Wat vergeet ik?

Diary of Dreams 07-07-2005 13:28

Citaat:

Riven schreef op 07-07-2005 @ 14:27 :
Wat vergeet ik?
Alchohol en wiet.

Riven 07-07-2005 14:06

Ach, dat is waar, maar tegenwoordig ook soms niet ;) .

Diary of Dreams 07-07-2005 14:18

Dat zei je een paar maanden geleden ook al, smiecht.

gezweetwel 07-07-2005 18:00

Citaat:

Riven schreef op 07-07-2005 @ 10:26 :

Ik ken het woord door het rijtje
maïsveld
korenveld
tarweveld
beneveld


Zo cool, ik ken dat daar ook van! Ik dacht, zal dat maar niet vermelden, ze bedoelt daar vast iets anders mee of zow ;) We hebben gelijklopende jeugdherinneringen :D


Citaat:

Riven schreef op 07-07-2005 @ 10:26 :


Gezweetwel, is dat een positieve ervaring?



Zéér positief... Dit is het soort gedicht waarvan ik altijd jaloers ben dat ík ze niet kan maken ;)

Mutant_oud 08-07-2005 13:01

Hmmm :)
Mooi. En natuurlijk, het einde der dagen en de afgrijselijke eenzaamheid. Wat een dubbelzinnigheid in die laatste strofe en het idee van restte mij open te laten. Ik denk aan, er rest mij niets en nog zoveel meer. Dat heb je op een erg interessante manier verwoordt.

De 2e strofe is heerlijk hard. De 1e strofe vind ik trouwens het minste, maar nog steeds erg goed. Dit wil ik vaker lezen.

En dat woordspelletje ^^


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.