Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Tweedehands auto overkopen (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1235118)

rxn 26-07-2005 10:06

Tweedehands auto overkopen
 
Ik heb een beetje gezocht op google, maar ik heb het niet echt kunnen vinden. Ik vroeg me namelijk af wat voor papieren je moet meenemen om een auto over te kopen en wat voor dingen er precies moeten worden geregeld. Ik heb gehoord dat je naar het postkantoor moet, maar ik heb verder helemaal geen idee.

thunder110 26-07-2005 10:07

kentekenbewijs over laten schrijven. Volgens mij is je rijbewijs dan wel genoeg? :confused:

Neiu 26-07-2005 10:19

Daarvoor heb je kentekenbewijs deel III nodig. Daarmee ga je met de nieuwe eigenaar naar het postkantoor en laat je het overschrijven op naam van de nieuwe eigenaar.

MightyMarcel 26-07-2005 16:20

je gaat met het kentekenbewijs van de auto naar het postkantoor. (neem nou gewoon ALLE papieren mee die bij het kenteken horen, dan weten ze op t postkantoor wel welke ze nodig hebben.)
dan krijgt de vorige eigenaar een vrijwaringsbewijs (dat heeft hij/zij nodig om aan te kunnen tonen dat hij/zij niet meer de eigenaar is, bv. voor de belasting en de verzekering).
de nieuwe eigenaar krijgt een nieuw 'tenaamstellingsbewijs' (vroeger heette dat 'kentekenbewijs deel 3', inderdaad). daarmee is de nieuwe eigenaar officieel de eigenaar van de auto (en die moet dan dus ook voor de verzekering e.d. zorgen).


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.