Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   EMDR. iemand ervaringen? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1244399)

DeletedDaen 11-08-2005 06:17

EMDR. iemand ervaringen?
 
.

coopergirl 11-08-2005 08:39

Ja, ik heb ervaring met EMDR. Bij mij gaat het als volgt;
De therapeut zit ongeveer een meter voor mij.
Vervolgens vraagt hij of ik aan een beeld wil denken wat mij diep trof. Hij vraagt wat ik dan op dat moment zie/ hoor/ voel et cetera. Vervolgens beweegt hij zijn wijsvinger voor mijn gezicht heen en weer. Tijdens dat proces moet ik de vinger absoluut blijven volgen en aan dat beeld denken.

Persoonlijk vind ik het ontzettend moeilijk en vermoeiend. Na 45 minuten EMDR ben ik helemaal uitgeput, leeg. EMDR schijnt het beste te werken bij verse trauma's. Ik ben van mening dat trauma's die in jouw beleving vers zijn eveneens resultaat boeken. Mijn trauma's zijn divers en hebben zich van 0 t/m 15 jaar afgespeeld. In dat opzicht zijn ze niet 'nieuw'.

Of het echt werkt, ben ik niet helemaal zeker van. Volgens mijn therapeut heb ik veel sessies nodig omdat er veel te verwerking valt. (So far heb ik er +/- 10 gehad. Ik wissel het af met gewone psychotherapie omdat ik elke week EMDR te zwaar vind..)

Ik wil je in ieder geval veel succes wensen! Je kunt het altijd proberen, sommigen ervaren na 1 sessie al positief effect.

fiepje 11-08-2005 16:10

Ik heb ook EMDR gehad, bij mij was t met een koptelefoon met tikjes.

Verder weinig toe te voegen aan coopergirl.

Als je zoekt op EMDR kun je nog wel 1 of 2 topics vinden hier.

Redhair 11-08-2005 17:36

Volgens mijn behandelaren zal EMDR mijn problemen oplossen, maar ik geloof niet in deze methode. Je moet gemotiveerd zijn, anders helpt het niet.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.