![]() |
Spijt/Twijfel bij je studiekeuze
Heeft er al iemand enige spijt van haar gemaakte studiekeuze?
En ligt dat aan dat je de inhoud van de colleges niet zo interessant vind? Je studiegenoten niet zo ziet zitten? Denk je dat het te moeilijk voor je word?Veel en hard werken (studeren) en nog op lange termijn?Teveel technische vakken? Teveel theorie, boeken lezen opdrachten maken? Zelf ben ik zover na 3 dagen colleges wel tevreden, ik zie nu ook duidelijk waar de opleiding naar toe wilt gaan door de stof die ik gekregen heb en inhoud van boeken etc. Enigste minpunt dat we ontzettend veel wiskunde krijgen, het is best hard werken/studeren, na thuiskomend is het wel even boek openslaan. En meer moeite doen om de stof te begrijpen. Ene kant zie ik het tegenop omdat dit zeker een lange periode blijft, en enige twijfel of ik de tentamens wel haal. Als ik mijn P bijv. niet in 1 jaar haalt ga ik zeker stoppen ga ik dus HBO doen. Ik had hiervoor ook niet het idee dat je zo'n volle agenda zou krijgen van je opleiding, ben dan ook niet van plan om commissies te gaan doen, wat ik eigenlijk wel wil. Maar ik wil alles halen uit de studie en zekerheid hebben. Het is echt ploeteren als je op de T.UNI zit. als je tenminste je studie serieus neemt. (n) |
Ik wist nog niet goed wat ik wilde gaan doen dit jaar, dus om spijt achteraf te voorkomen heb ik maar besloten om een jaar te gaan werken en er dan eens goed over te denken wat ik nu eigenlijk wil :)
|
@Baka-san: welke studie doe je dan?
(misschien ook leuk als andere mensen die eventueel gaan reageren dat er even bijvertellen :) ) |
technische bestuurskunde
alternatief als het niet wil lukken HBO-Accountancy. Is dat wat? En zowaar zou ik dat het best kunnen doen? |
Citaat:
|
Ik studeer nu Taalwetenschap in Nijmegen, ben net een weekje bezig, en tot nu toe bevalt het enorm goed. Ik vind alles leuk en interessant, heb ook nog geen moeite met de stof. Klasgenoten zijn ook leuk. Wel valt me op dat een aantal klasgenoten nu alles al saai en oninteressant vindt, dat kan ik me echt niet voorstellen :|
|
Gedurende het eerste jaar van de opleiding die ik nu volg (Masteropleiding Accountancy, heb Bachelor Bedrijfseconomie al gehaald) heb ik wel een aantal keren getwijfeld of het wel de juiste keuze was om door te studeren in plaats van te gaan werken. Dat was omdat ik het soms zwaar had, een aantal dingen niet lukten zoals ik het wilde etc. Maja, als je het eerste jaar bekijkt, zijn de resultaten niet onaardig: slechts 1 tentamen niet gehaald en verder alles gehaald. Iedereen heeft ook gezegd dat ik gewoon moet doorgaan, ook al had ik tegenslagen (was normaal niet veel tegenslagen gewend) en dat heb ik me later ook wel beseft. :)
|
Citaat:
|
Ik heb vorig jaar klassieke talen gestudeerd, maar ik vond het echt niet zoals ik verwacht had. Niet mijn ding dus... 'k Ben dan veranderd naar wijsbegeerte, waar ik mij veel meer amuseerde! Zodat ook mijn studieresultaten de hoogte zijn ingeschoten.
Soms is het wat zoeken vooraleer je je weg vindt tussen al die mogelijkheden. Wat foldertjes zeggen is vaak niet voldoende om te weten of het echt iets voor jou is, dat is wat ik heb ondervonden. :) |
Citaat:
Van HBO naar UNI zit vaak een groot verschil, wordt dan ook lastig als je van de HBO komt en je master gaat doen op de UNI. Maar als het me niet lukt dan wil ik geen UNI-studie meer doen, alleen HBO. |
Ach ja. Ik baal dat ik iedere week een totaal ander rooster heb. Daarbij is het zo ontzettend veel praktijk. Ik heb 1 college en verder is het alleen maar vergadertrainingen, gesprekstrainingen, presentaties, etc. Ik heb volgens mij het eerste kwartiel zelfs maar 1 tentamen :| Nog meerkeuze ook... Ach ja :| Geloof wel dat het verder het jaar in wat meer theorie wordt.
Maar goed, ik wil toch alleen maar mn P halen... Ik voel me op de 1 of andere manier ook niet echt thuis hier... Het ziet er tot nu toe in ieder geval ongelofelijk simpel uit. :| Maar ja, misschien vallen al die presentaties me wel heel erg tegen ofzo. |
nu 1 week les gehad en ik denk nu al de hele tijd aan stoppen..
elke dag colleges die me totaal niet kunnen boeien en dan heb je nog de zogenaamde pgo lessen... bah en we hebben zelfs nederlands waar we weer met spelling gaan beginnen. Heb gewoon vreemd genoeg na dag 1 al het gevoel van: nee, dit is het niet... maar iedereen om me heen zegt van: ja probeerd het tenminste.. maar ik weet nu al haast zeker dat ik t 1e jaar toch niet zal halen.. :S omdat ik nu al het gevoel heb dat het totaal niet bij me past... |
Citaat:
Zelf vond ik het HBO goed te doen. Maja, ik ben dan best wel ijverig ingesteld. :D Gewoon alles van week tot week bijhouden, niet te lang wachten voor het leren van tentamens, dan moeten de studiepunten wel binnen te halen zijn. Heb weinig problemen gekend op het HBO en 4 leuke jaren gehad daar. |
Ik ben afgelopen jaar geswitcht. Ik heb een jaar biomedische wetenschappen aan de uni gedaan waarbij ik het laatste half jaar toch echt erg twijfelde of het wat voor me was enzo. Toen ben ik daarmee gestopt nadat mijn examenresultaten heel erg tegenvielen en nu doe ik HBO. Biologie en medisch laboratoriumonderzoek aan de Hogeschool Rotterdam en het bevalt me echt heel goed. Ik vind het heel fijn dat er heel individueel naar iedereen gekeken wordt, of ik vrijstellingen kon krijgen enzo van mijn vorige opleiding. De docenten zijn erg vriendelijk en behulpzaam en je kan er ook best mee lachen. Ik heb een leuke klas, het is allemaal niet zo massaal. Het is alleen erg veel herhaling maar ja, dat blijf je houden als je je jaar overdoet in min of meer hetzelfde vakgebied. Ik had altijd hele negatiever verhalen over HBO's gehoord maar dit valt me echt ontzettend mee. Heb nog maar een week les gehad en maar een vak wat ik echt een rotvak vind, maar dat heb je overal. Ik heb vandaag de hele dag huiswerk gemaakt en ik vind het ook echt leuk om bezig te zijn met mijn studie enzo en ik doe het allemaal graag. Tot nu toe vind ik het echt super en ben ik heel erg enthousiast (y)
Mijn switch is echt zo'n goede keuze geweest. Ik baal er ook niet van dat ik eerst iets anders gedaan heb want ik ben nu veel assertiever en zelfverzekerder. Ik heb vorig jaar heel veel geleerd maar niet qua studie maar wel voor mezelf. De rest komt dit jaar vast goed :) |
Citaat:
|
Ik twijfel eigenlijk nu ook wel of HBO wel wat voor mij is, ik weet eigenlijk ook niet of het zoveel anders qau structuur van het onderwijs. Op zich vind ik de uni (de opleiding die ik nu doe) ook wel fijn, meestal wordt alles op jezelf gewezen. Colleges volgen, zelfstudies, presentaties. Je moet het ook wel treffen met studiegenoten, zijn ze aardig liggen ze beetje op dezelfde lijn > leuke tijd. Zijn het allemaal ballen > minder leuk. Op dit moment is het wel oke, gezellig soms, soms niet. Ik zit dan ook op een sport-studentenvereninging om beetje meer mensen te leren kennen van de stad. Maar aangezien ik niet in de stad woon zie andere mensen ook niet vaak.
Wat mij voornamelijk dwars zit aan de opleiding die ik nu doe zijn de béta vakken, ik was zo blij dat ik van het vwo af was, vanwege wiskunde b1/2. Dat pijnigen van me hersens daar heb ik gewoon ff geen zin in. Probeer nu beetje mijn opties uit te zoeken. Voor HBO accountancy heb ik nog economie nodig, wordt dus volgend jaar. Ik kan nu wel switchen naar Bestuurskunde (wo) daar heb ik geen economie 1 nodig. Ik doe nu Technische Bestuurskunde, dus zou in theorie een juiste switch moeten zijn. Maar lijkt HBO niet op middelbare school? En iemand die Bestuurskunde (wo) doet? |
Citaat:
|
Ja idd, dat is ook weer volkomen afhankelijk van de school, mensen en opleiding. Datzelfde heb je dus ook met universitaire opleiding.
Ik heb nu even een paar uur georienteerd, ik ga toch een wo opleiding doen. Het wordt bestuurskunde aan de Erasmus. Het schijnt een makkelijke studie te zijn, weinig wiskunde (of geen). De inhoud komt overeen met TB maar zonder technische aspecten. Arbeidsperspectief ziet er ook goed uit. Hopelijk kan ik nog op tijd switchen. Eigenlijk wil ik nu best een voorlichting geven voor Technische Bestuurskunde, echt een afrader als je geen interesse hebt voor vakken als Wiskunde B1,2 en Natuurkunde 1,2 en als je daar moeite mee hebt. Eigenlijk geldt dat voor alle opleiding van TU delft. Want basiswiskunde is overal hetzelfde. ( Tu delft open dagen, meeloopdagen, brochures, voorlichtings = misleidend) |
Citaat:
|
als ik het woordje 'TU' hoor dan denk ik al aan technische vakken, dus inderdaad ook wis B2...
|
ja ik had blijkbaar ''technisch'' verkeerd geinterpreteerd.
|
Ja, bij ons zijn er ook vrij veel mensen afgehaakt, niet omdat ze de stof oninteressant vonden, maar omdat ze te lui waren zich te verdiepen in de wiskunde. :)
|
Citaat:
|
Wat is er dan precies zo technisch aan technische bestuurskunde? Ik kan techniek niet zo goed rijmen met iets 'zachts' als bestuurskunde.
|
gespecialiseerde vorm van bestuurskunde --> technische complexe problemen.
Moet je dus denken aan watersnoodramp - dijken etc, olie-gas industrie transport opslag - ICT -umts masten aanleg nieuwe telecomunnicatie netwerk. Ik heb ondervonden dat ik eigenlijk technische aspecten geen reet aan vind. En beleid ontwerpen en het uitvoeren daarvan wel interessant vind. |
om ff ontopic te reageren : hoewel ik nu een deeltijdstudie doe (naast andere activiteiten die ik sowieso wil doen, en waar ik dit jaar voor nodig ga hebben, dus wat tijd maakt t niet echt veel uit), bevalt de studie me tot nu toe niet echt. veel saaie informatie, en een onduidelijk structuur. ik hoop echter dat dat nog veranderd, maar ik heb wel enkel de boeken voor t eerste semester al aangeschaft; dan weet ik meer en beslis ik wel wat ik echt wil.
|
Citaat:
|
Bij KI vond ik de stof wel erg interessant, maar ik werd zó gedemotiveerd door mijn studiegenoten dat ik er echt niet mee door kon gaan. Nu kan ik met een socialere studie dezelfde master volgen die ik wilde en met wat vakken van andere studies mis ik ook niet veel.
|
ik zou dan wel graag willen weten.. hoelang het duurde voordat je stopte..
want ik ben nu net 2/3 weken bezig en zou t liefst NU al stoppen, want ik weet gewoon NU al van.. dat dit toch helemaal niets voor me is. maar iedereen zegt van.. nee je moet t minimaal nog even een maand proberen.. |
Ik stopte vlak na de eerste periode - na mijn eerste tentamenweek (wat verder niet veel te maken had met mijn behaalde resultaten, want ik had die vakken gewoon gehaald).
Ik weet niet waarom je al wilt stoppen; je hebt als het goed is, aardig wat tijd besteed aan het kiezen van een studie en vakken veranderen. |
weet iemand hoe t zit met t betalen van collegegeld als je bij wijze van spreken NU zou stoppen ?
|
ik ben na 1,5 jaar gestopt met psychologie. nu studeer ik een jaar bestuurskunde en dat is wel een goede keuze.
|
Citaat:
Er zijn al eerder topics over geweest: deze en deze . |
Citaat:
|
Citaat:
|
(toelichting : (als) ik stop met mn huidige opleiding, (HBO MER deeltijd), ga ik vwo doen (volwassenonderwijs). en dat zal toch wel betaald moeten worden vrees ik , maar dat is niet echt een probleem voor me momenteel.)
|
Mijn studiejaar is vandaag pas begonnen, maar ik ben al erg enthousiast. Leuke klas, boeiende onderwerpen en tot nu toe geen vervelende docenten.
Hopelijk blijft het zo, want ik zou niet weten wat ik willen gaan doen als ik zou stoppen. |
Citaat:
Trouwens ik ben gewisseld van studie (ook van universiteiten) binnen pakweg 5 dagen :), kreeg gewoon al me geld terug was overigens niks afschreven. En studievereniging was heel relax waar ik dus me boeken had gekocht, kon ze gewoon terugbrengen. Maar ze waren uiteraard ook in splik splinternieuw (=ongebruikt) staat. Morgen begin ik aan me eerste colleges (werkgroepen) ben benieuwd hoe het allemaal is, sfeer,studiegenoten, docenten, stof, onderwijs, gebouw etc. Vond het opzich wel jammer van me vorige studie, want de studiegenoten waren best oke. Die had ik graag weer willen zien. Alleen tja een overweging tussen studie en je studieomgeving, is studie toch belangrijker. Overigens hebben ze bij tu delft nog nooit iemand zo snel zien weggaan. Ik was een uitzondering :rolleyes: . |
omdat mn huidige opleiding me niet bevalt, ik weinig zin heb om een andere hbo-opleiding te doen (is eigenlijk niks wat ik wil), en het helpt natuurlijk dat ik goede ervaringen met het volwassenonderwijs heb. maar voornamelijk omdat ik ondertussen wel weet wat ik wel wil doen, maar daar zal ik toch echt een vwo-diploma of hbo-propedeuse moeten hebben, en een vwo-diploma biedt me nog de meeste opties.
|
Citaat:
|
bij mij is/was t kiezen tussen : iets in toerisme.. of toch die kunst kant op..
en heb dus die kunst kant gekozen.. en na 3 weken weet ik nu al.. dat ik de foute keus heb gemaakt.... maar ben een beetje bang om te stoppen.. hoe dom dat ook klingt.. want ik ben nog maar 3 weken bezig ( was een lootstudie ook nog ) en krijg ik al dat gezeur van die mensen daar over me heen.. bla bla.. |
Ik twijfel een beetje of ik hier wel ga aarden, maar dat heeft volgens mij iedereen wel ene beetje. En het zal vast wel goed komen
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik was trouwens met stip#1 binnen-4-dagen vertrokken uit TU delft - student. Dus de snelste. Nu ben ik daarom zeker wel blij mee omdat ik nu niet zoveel heb gemist van mijn nieuwe studie. Doen dus als je zeker weet! |
Ik wil misschien ook gaan switchen van studie, ik studeer nu IB, maar ik denk toch dat ik Rechten ga studeren.
Hoe kan ik dat het beste regelen, en hoe gaat dat met de IB-groep dan? |
ik ging van universitair studie naar een andere maar dat kan je gewoon online wijzigen bij ib-groep.nl.
Eerst uitschrijven van je oude studie dan inschrijven bij je andere studie en dan wijziging online melden bij ib-groep,nl maar ik weet niet hoe het gaat van hbo naar iets anders of uni naar iet sanders. |
Citaat:
Ik heb een vraagje, is het zo dat je in februari kan switchen? DAt hoorde ik van iemand maar ik weet niet of het waar is. En kost dat geld? |
Citaat:
Een vriendin van me had ook snel door dat ze iets anders wilde en heeft toen na veel gesprekken met studieadviseurs besloten over te stappen tijdens het jaar en zo nog veel punten te halen. Aangezien je er nu al tabak van hebt is dat mss iets voor jou dan? nu al switchen, dan verlies je ook niet veel tijd. |
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:51. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.