Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   ARTistiek (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   vraag over jeroen bosch (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1298320)

Mii annepanne 06-11-2005 15:30

vraag over jeroen bosch
 
Hey allemaal,,

Ik moet bij kunstgeschiedenis uitleggen waarom men de tuin der lusten zo geheimzinnig noemt nou heb ik niks met dit schilderij en mischien willen jullie me helpen ..?

alvast bedankt !
groetjes anne

lady of the dark 06-11-2005 17:01

Omdat het best wel surrealistisch is en er allerlei vreemde dingen op gebeuren. En dat past totaal niet bij de tijd waarin het schilderij gemaakt is. Kijk zelf maar naar dit fragment. Ziet er vreemd uit he? Er zitten een hoop symbolen in, maar die kunnen lang niet allemaal verklaard worden.

http://www.blijmeteenei.nl/media/fot...uinderlust.jpg

Disintegration 06-11-2005 19:59

goed kijken naar details zoals mosselen en geiten:)

break of dawn 13-11-2005 17:03

LotD heeft in principe gelijk.

kleine toevoeging:

'De tuin der lusten' is een drieluik (dat wil zeggen dat het uit drie delen bestaat... een altaarstuk weliswaar, maarheeft nooit in een kerk gestaan). Het linkergedeelte van het schilderij stelt het paradijs voor, het middenstuk de mensheid voor de zondvloed en het rechtergedeelte is een variatie op de hel. Kenmerkend is dat Hieronymus (veel leuker dan 'Jeroen' toch ;)) Bosch vooral muzikale thema's heeft gebruikt. Als je goed kijkt zie je dat ook wel... Bosch plaatst fantastische motieven in een vijandige wereld vol mystiek, vanuit de overtuiging dat de mens door eigen domheid en zondigheid ten prooi is gevallen aan de duivel.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.