![]() |
Rotterdam onveilig door Antilliaanse jongeren.
Rotterdam heeft het...(Niet om trots op te zijn! :s )
http://upload.talk2.nl/files/531401N...ekst%20108.jpg |
Waar is de stelling?
|
als ze nou gewoon alle criminelen verbannen net als dat ze vroeger deden
|
Verbannen waarheen?
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Nouja, 'Het idee van Geluk is goed' dan
|
Citaat:
|
Geluk is van het CDA?
|
Wat een belachelijke gast. Wegdoen wegens discriminatie.
|
nog zo'n popi-jopi (n)
|
Yay voor de veramerikanisering van de samenleving.
|
Er loopt inderdaad erg veel kansloos tuig in Rotterdam, is dat nieuws?
|
Eerlijk is eerlijk. Als de Antilianen dat moeten, moeten de Tatto-Harry's van Rotterdam dat ook. Alle criminelen moeten in heropvoedingskampen gestopt worden.
|
Tsssk, hier liggen die swa's ook echt wakker van.
|
Gewoon al het tuig naar de buitenste gebouwen verhuizen en dan een grote gracht graven.
|
Meh, nee.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Een subtiele maar cruciale nuance. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Deze strafvorm moet gelden voor alle criminelen. Begrijp niet zo goed waarom het specifiek gericht is naar antilianen. Ben het met Gimme eens.
|
Je hebt verschillende soorten criminelen, dus zullen ook verschillende manieren geozcht moeten worden om ze aan te pakken. Dat er bij de ene soort criminelen meer Antillianen zitten en bij de andere meer autochtonen is niet anders. Dat heeft niets met discriminatie te maken.
|
Citaat:
|
Ik zeg ook niet dat er iets mis is met de constatering, hooguit dat je het niet te hard moet gaan roepen, ik heb het meer over het specifieke beleid dat men wenst te volgen. Als dat gericht is op een bevolkingsgroep anders dan puur en alleen de criminelen zelf, is dat per definitie verkeerd.
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik heb een heleboel oplossingen voor allerlei problemen (niet alleen criminaliteit) die allemaal waarschijnlijk wel werken, maar allemaal toch redelijk verwerpelijk zijn. Wat dachten we ervan om alle langdurig, laagopgeleide werkelozen en "dergelijk volk" af te schieten? Het "werkt" (wat je daar ook mee mag bedoelen), maar of het ook beleid is dat door de beugel kan, vraag ik me af. |
Ik snap niet waarom specifiek antillianen worden belicht in dit "nieuwsbericht" als het gaat om een algemeen geldende straf voor een bepaald type crimineel. Al hebben antillianen een groot aandeel hierin. Werkt idd alleen maar stigmatiserend.
|
Lekker bij naam en toenaam noemen, geen problemen mee. Het werkt toch ook niet stigmatiserend als er staat "Nederlandse jeugd doet dit of dat". Dus moeten bevolkingsgroepen van andere afkomst ook niet zeiken. Gezeik altijd van "oooh dat is discriminerend en dit is stigmatiserend en dat is gemeen en dat mag niet en blablablablabla". Schiphol is goed bereikbaar, het staat iedereen vrij om een enkeltje ergens anders heen te kopen als ze het hier niet bevalt.
En er is niks mis met tuchtscholen, laat die kutkinderen maar eens een jaartje meemaken wat discipline is. (y) |
Kunnen we de Antillen niet terug nemen als kolonie? Daar kunnen we dan mooi alle criminelen naar verbannen.
Zij zijn weer thuis en wij zijn van ze af :) |
Citaat:
|
Citaat:
Iemand met precies hetzelfde gedrag en een andere achtergrond wordt op dezelfde manier aangepakt. Weet je wat stigmatiserend werkt? Op ons achterwerk blijven zitten en dagelijks in de krant over de verrichtingen van dat soort jeugdbendes lezen. |
Citaat:
Dat is geen discriminatie, dat is gewoon kijken wie er voor je staat als rechter. Natuurlijk wordt er niet harder gestraft omdat iemand Antilliaan is. Iemand wordt harder gestraft omdat die straf beter bij hem past. Hooguit kun je nog kritiek leveren op Geluk omdat hij denkt dat de rechter dat zelf niet weet. Wat betreft hetgeen er in de stad zelf gebeurt is dat natuulrlijk wel zijn zaak. |
Is tuchtschool dan een hardere straf dan gevangenisstraf?
Geluk beweert juist dat gevangenisstraf niet helpt omdat het statusverhogend werkt, waarschijnlijk omdat dat een hardere straf is dan die tuchtschool. Tuchtschool is voor deze jongens gewoon effectiever. Inplaats van stoer doen met de homeboys in de bak, beetje in de sportschool spierballen kweken, TV kijken en wiet naar binnen laten smokkelen, krijgen ze in een tuchtschool een op hun gedrag toegespits programma. In een tuchtschool kun je niet relaxed je tijd uitzitten. |
Vooral korte gevangenisstraffen werken statusverhogend. Zodra die knullen daar langer dan een maand zitten begint het wel te vervelen. Je hebt dus twee opties om voor die jongens straf echt vervelend te maken. Of je maakt de gevangenisstraffen langer (en eventueel hun regime soberder) of je grijpt naar andere middelen, zoals bijv. inderdaad een tuchtschool, bij voorkeur gecombineerd met een militair dagritme (elke dag 05:00 appel, de hele dag werken, 21:00 lichten uit).
Maar ja, zie dat er maar eens door te krijgen. De indeling in gevangenisstraffen en geldboetes is er bij ons diep ingesleten. Waar we in elk geval zonder meer vanaf moeten is het middel van de taakstraf voor bepaalde daders, tenzij die taakstraf iets heel vernederends inhoudt, bijvoorbeeld stront vegen in je eigen buurt ofzo. |
Citaat:
|
Daar heb je gelijk in. Werken wordt veel erger gevonden dan zitten. De maximale taakstraf is nu zes maanden gevangenisstraf omgezet in 240 uur taakstraf. Een snel rekensommetje leert dat dus één maand gevangenisstraf één week (veertig uur) arbeid is. Dat is inderdaad te weinig.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
Want ik kan later mijn kinderen wel opvoeden, maar als het zo doorgaat kan ik ze de straat niet opsturen, omdat dan inmiddels 5 jarige meisjes ook wel verkracht zullen worden. Ik heb zonder dat ik mensen ken geen oordeel, maar mijn oordeel hangt van 75 % af van opvoeding, beleefdheid en fatsoen en dat ontbreekt bij veel mensen in deze samenleving. Dus heropvoeding, wat een prachtig idee :-) |
Citaat:
Afkomst speelt wel degelijk mee in de wijze waarop misdrijven gepleegt worden, en welke misdrijven Ook is de ene aanpak bij de een effectief en bij de ander niet, dit is afhankelijk van opvoeding, en dus wel degelijk achtergrond. |
Citaat:
Een rechter die een Antilliaan voor zich krijgt, zal ongetwijfeld vooringenomen zijn, bepaalde opvattingen hebben over het soort dader dat die Antilliaan is, de soort straf die op hem het meeste effect heeft, et cetera. Maar hij zal altijd kijken of dat ook bij déze Antilliaan wel zo is, en als dat niet zo is zal hij hem ook niet straffen 'als Antilliaan'. Eigenlijk zijn we dan weer terug bij af, want de rechter keek altijd al naar de persoon van de dader. Het gaat erom dat je mensen niet zonder meer in tabellen kunt indelen. Je kunt natuurlijk prima feitelijk vaststellen: 'deze groep van honderd daders telt negentig Antillianen, en van die negentig Antillianen voldoen er tachtig aan het stereotype éénoudergezin-achterstandswijk'. Dat is een statistische vaststelling. Maar je kunt (als rechter) nooit andersom gaan redeneren: omdat er in het verleden zulke groepen zijn waargenomen, pas ik op déze Antilliaan meteen de waarden uit die tabel toe, zonder te kijken of hij wel aan het stereotype voldoet. |
Natuurlijk, maar ik zou dan ook stijl achterover slaan van verbazing als het beleid dat hier voorgesteld wordt met eerst het criterium dat iemand Antilliaan is en daarna pas of diegene crimineel is.
Dit soort beleidsstappen ben ik bereid om aardig de ruimte te geven, het type jeugdcrimineel/-bende dat hier wordt voorgesteld om aan te pakken levert vergeleken met de 'doorsnee' crimineel een bak overlast op en laat zich niet zomaar met conventionele methodes afschrikken. (Ik haat het om als fortuyn te klinken, maar..) Er is ook te lang geen enkele feedback geweest in het beleid dat zich toespitste op de context van de crimineel zelf, waarschijnlijk omdat dit het idee geeft dat de crimineel minder gestraft wordt, het klinkt gewoon goed om op een rij te staan en te roepen "tien jaar de bak in!". Nu dat dat soort initiatieven steeds meer ruimte krijgen en het aanpakken en corrigeren van criminelen in feite steeds pragmatischer wordt vind ik dat initiatieven die daaraan bij kunnen dragen, zoals in deze discussie, de ruimte moeten krijgen. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:03. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.