Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Economie/ Econometrie aan welke uni? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1310446)

Barry K 28-11-2005 13:11

Economie/ Econometrie aan welke uni?
 
Ik wil volgend jaar economie of econometrie gaan studeren aan de universiteit, ik weet alleen nog niet welke. (ik wou eerst naar de UvA gaan, maar weet het niet zeker aangezien het daar nogal een puinzooi schijnt te zijn)

Ik woon in Hoofddorp en wil dat ook volgend jaar daar blijven wonen en in ieder geval binnen 45 minuten vanaf het station hier op m'n bestemming zijn. (dat is zeg maar de max. reistijd die ik wil afleggen)

Welke universiteiten zijn goed op het gebied van deze 2 studies? en liggen nog redelijk binnen bereik qua reistijd?

* Graag niet zomaar een uni noemen maar ook een goede beargumentatie wat er zo goed aan is...


Alvast bedankt

Chloe Siere 28-11-2005 13:56

Waarom niet de VU? :) Daar is mijn halve familie behoorlijk fan van namelijk (die studeren daar allemaal, mn nichtje doet er zelfs ook econometrie) en een vriendin van mij studeert er ook: die is ook tevreden volgens mij.

thunder110 28-11-2005 19:56

Mijn zus studeert Econometrie aan de UvA, zij heeft niet echt last van de administratieve rompslomp waar de UvA bekend om staat. Verder heeft de UvA een uitstekende studievereniging, en is de studie vrij hecht en incestueus :p .

Liss 02-12-2005 19:25

Economie staat in Rotterdam goed aangeschreven, studeer er zelf en nog niets is me er tegen gevallen eigenlijk.
Als je vragen hebt stel je ze maar :)

Daantje_0705 02-12-2005 19:30

Ik heb ook mensen gesproken die Econometrie in Rotterdam studeren en die waren er erg over te spreken :)

Ik studeer zelf ook in Rotterdam en vind het een leuke stad :)

zoemzoem 02-12-2005 19:56

De VU is leuk, ben je binnen 12 minuten met de trein.

EvilSmiley 02-12-2005 20:01

Tja. Economie en econometrie verschillen wel een stuk. Weet je in middels al welke je wilt gaan doen?

Barry K 13-12-2005 14:41

Ik heb inmiddels besloten dat ik sowieso naar de VU wil.

Alleen ik twijfel steeds erger of ik nou econometrie of economie moet gaan doen. M'n keuze verschilt dagelijks.

Heeft iemand nog tips om me te helpen bij m'n keuze?

Is het een idee om eerst een half jaar econometrie te gaan doen, en als het niet bevalt in Januari Economie gaan doen... (dan wel 1e semester vakken en dus half jaar vertraging?)?

hardhitter 13-12-2005 16:55

Als ik jou was zou ik kijken wat voor soort economie en wiskunde je het leukst vind op de middelbare school.
En daar je keuze op baseren. Ik heb geen flauw idee wat voor vakken je allemaal bij econometrie krijgt, maar zelf studeer ik Economie aan de VU en je krijgt dan ook allerlei vakken zoals Marketing, Management & Organisatie en dergelijke.

Je moet voor jezelf beslissen of dat soort vakken je trekt (mij wel) of dat je puur de wiskundige kant van de economie wilt doen.

Dus: 2 foldertjes halen, de bladzijdes waarop de vakken per studie staan, naast elkaar leggen en jezelf afvragen welke vakken je meer trekken.

Succes met je keuze, en onthoud dat geen enkele studie alleen maar leuk is.

Kristaco 13-12-2005 20:42

Ik zou voor Utrecht gaan, zoals het op mij overkomt heb je daar veel keuzevrijheid en mogelijkheden om te combineren met andere vakgebieden en zo.

Chloe Siere 13-12-2005 22:59

Econometrie is onwijs veel wiskunde en wat minder economie. Mijn nichtje studeert het dus en ze is alleen maar met wiskunde sommen bezig :p Zij vindt het leuk omdat ze wiskunde gewoon heel erg leuk vindt. Maar ze vindt het wel moeilijk, terwijl ze er toch heel erg goed in was op het VWO (ze haalde regelmatig 10en voor a12).

Tsja... wat vind je van wiskunde?

Barry K 14-12-2005 08:59

Ja, de wiskunde die je bij econometrie krijgt vind ik leuk...

Als ik economie vakken bekijk, denk ik leuk.... maar je krijgt toch altijd wel wat vakken die je wat minder vind.
Econometrie lijkt me (heel klein beetje) minder leuk als ik alleen naar de vakken kijk, maar het lijkt me weer een leukere studie.

Maar is dat: half jaar econometrie, als het bevalt doorgaan en anders in januari beginnen met economie (en half jaar vertraging oplopen) een idee? Dat kan toch wel in januari beginnen?

thunder110 15-12-2005 11:55

Citaat:

Chloe Siere schreef op 13-12-2005 @ 23:59 :
Zij vindt het leuk omdat ze wiskunde gewoon heel erg leuk vindt. Maar ze vindt het wel moeilijk, terwijl ze er toch heel erg goed in was op het VWO (ze haalde regelmatig 10en voor a12).

D0h, wiskunde A op de middelbare school is enkel toepassen..

Chloe Siere 15-12-2005 14:02

Citaat:

thunder110 schreef op 15-12-2005 @ 12:55 :
D0h, wiskunde A op de middelbare school is enkel toepassen..
Ik heb zelf wiskunde A en B gedaan en zo duidelijk vond ik het verschil nou ook weer niet, op een enkele hoofdstuk na.

thunder110 15-12-2005 14:13

Citaat:

Chloe Siere schreef op 15-12-2005 @ 15:02 :
Ik heb zelf wiskunde A en B gedaan en zo duidelijk vond ik het verschil nou ook weer niet, op een enkele hoofdstuk na.
B2 ook? Mijn zus was daar namelijk steengoed in, en vindt de wiskundige vakken van econometrie niet erg moeilijk.
Ik heb zelf wiskunde A12 en B1 gedaan, en ik vond er wel een vrij groot verschil tussen zitten..

Chloe Siere 15-12-2005 14:23

Citaat:

thunder110 schreef op 15-12-2005 @ 15:13 :
B2 ook? Mijn zus was daar namelijk steengoed in, en vindt de wiskundige vakken van econometrie niet erg moeilijk.
Ik heb zelf wiskunde A12 en B1 gedaan, en ik vond er wel een vrij groot verschil tussen zitten..

Ik ook ja. En ik vond het verschil dus niet erg groot. Was in beide vakken ook even goed.

Maar mn nichtje doet het verder wel goed hoor. Het is alleen wel heel anders dat wat ze op de middelbare school kreeg en daar moest ze aan wennen. Ook omdat ze dingen moest inhalen die je alleen met wiskunde B kreeg.

thunder110 15-12-2005 19:22

Citaat:

Chloe Siere schreef op 15-12-2005 @ 15:23 :
Ook omdat ze dingen moest inhalen die je alleen met wiskunde B kreeg.
oh, maar dat is toch niet zo'n verschil

Chloe Siere 15-12-2005 22:10

Citaat:

thunder110 schreef op 15-12-2005 @ 20:22 :
oh, maar dat is toch niet zo'n verschil
Er zijn natuurlijk wel extra dingen die ze nog niet heeft gehad. Zoveel vond ik dat niet. Daarbij maakte die dingen wiskunde B voor mij niet moeilijker.

Young Grow Old 16-12-2005 09:03

Citaat:

Barry K schreef op 14-12-2005 @ 09:59 :
Ja, de wiskunde die je bij econometrie krijgt vind ik leuk...

Als ik economie vakken bekijk, denk ik leuk.... maar je krijgt toch altijd wel wat vakken die je wat minder vind.
Econometrie lijkt me (heel klein beetje) minder leuk als ik alleen naar de vakken kijk, maar het lijkt me weer een leukere studie.

Maar is dat: half jaar econometrie, als het bevalt doorgaan en anders in januari beginnen met economie (en half jaar vertraging oplopen) een idee? Dat kan toch wel in januari beginnen?

Daarover zou je een studieadviseur van beide studies, of in ieder geval van economie, moeten raadplegen. Sommige studies geven inderdaad deze mogelijkheid, anderen niet of moeilijker. Het ligt er waarschijnlijk een beetje aan in hoeverre de vakken in het tweede semester aansluiten op die in het eerste.

Chloe Siere 17-12-2005 17:42

Heb jij eigenlijk een havo of een vwo diploma?

Barry K 17-12-2005 18:07

Ik heb een havo-diploma, n&t.

Fernand0^T0rres 17-12-2005 18:28

Ik vind het best hoog gegrepen om met een HAVO NT diploma nu Econometrie te gaan studeren. Het staat toch niet bekend als een makkelijke studie.

Een vriend van mij studeert het ook (in Tilburg) en hij is cum laude geslaagd op het VWO, maar hij moet nu echt veel doen voor zijn studie om goede punten (lees: 9-ens etc) te halen.

Dus je moet niet denken dat, nu je een HBO opleiding zeer makkelijk afgaat, het op de universiteit ook te halen valt voor jou.
Als je snapt wat ik bedoel.

Het is niet negatief bedoeld als je dat soms denkt, maar je moet er wel goed over na denken. En als ik in jou schoenen stond zou ik voor gewone economie gaan.

Maar goed, succes nog met je keuze!

Barry K 17-12-2005 18:32

Ja, ik wil het gewoon best graag... en dat is voor mij genoeg.
Als je iets wil, dan kan je het... tenminste zo denk ik erover.

Ik kan altijd nog economie gaan doen, als blijkt dat het te hoog gegrepen is.

Chloe Siere 17-12-2005 22:08

Citaat:

Barry K schreef op 17-12-2005 @ 19:32 :
Ja, ik wil het gewoon best graag... en dat is voor mij genoeg.
Als je iets wil, dan kan je het... tenminste zo denk ik erover.

Ik kan altijd nog economie gaan doen, als blijkt dat het te hoog gegrepen is.

Kijk, ik wil zelf ook via mn propedeuse naar de universiteit en denk er net zo over als jij, maar zoals al eerder gezegd is econometrie is aardige pittige studie. Daarbij moet je wel een wiskundetoets afleggen he? Je zult stof van wiskunde B of vwo niveau moeten beheersen.
Bij mijn nichtje was het zo dat zij eerst een gesprek kreeg (ze had wiskunde A ipv B dus) en aan de hand van dat gesprek geloofde die man wel dat ze het zou kunnen. Zij heeft zo'n toets dus niet gehad. Maar jij zult die waarschijnlijk wel moeten doen en je zult dus veel moeten inhalen.

Je hebt trouwens gelijk: als het te moeilijk blijkt kun je inderdaad alsnog economie gaan studeren.

Liss 20-12-2005 14:37

Citaat:

Barry K schreef op 17-12-2005 @ 19:32 :
Ja, ik wil het gewoon best graag... en dat is voor mij genoeg.
Als je iets wil, dan kan je het... tenminste zo denk ik erover.

Ik kan altijd nog economie gaan doen, als blijkt dat het te hoog gegrepen is.

Heb je al eens een dagje proefstuderen gedaan of meegelopen? Wilde eerst namelijk ook graag econometrie studeren maar na die meeloopdag ben ik daar toch anders over gaan denken en doe nu twee andere studies (waaronder economie waar tot nu toe ook genoeg wiskunde in zit)
En als je het echt wilt zou ik het gewoon doen, meestal kun je het dan ook wel aan en mislukt het alsnog dan heb je het iig geprobeert.

hanniepannie 21-12-2005 11:35

economie is economie
econometrie is economie, wiskunde en informatica..

wat kan je en wat wil je?

Go 21-12-2005 12:36

Citaat:

Liss schreef op 20-12-2005 @ 15:37 :
Heb je al eens een dagje proefstuderen gedaan of meegelopen? Wilde eerst namelijk ook graag econometrie studeren maar na die meeloopdag ben ik daar toch anders over gaan denken en doe nu twee andere studies (waaronder economie waar tot nu toe ook genoeg wiskunde in zit)
En als je het echt wilt zou ik het gewoon doen, meestal kun je het dan ook wel aan en mislukt het alsnog dan heb je het iig geprobeert.

Je bent toch eerstejaars? Je volgt toch eerst vooral economische vakken (m.u.v. inleiding tot de rechtswetenschap) en dan krijg je de rechtenvakken vanaf het tweede jaar?

LisanneOUD 21-12-2005 13:39

Citaat:

Barry K schreef op 17-12-2005 @ 19:32 :
Ja, ik wil het gewoon best graag... en dat is voor mij genoeg.
Als je iets wil, dan kan je het... tenminste zo denk ik erover.

Ik kan altijd nog economie gaan doen, als blijkt dat het te hoog gegrepen is.

Onderschat niet de moeilijkheidsgraad van economie.

Integer 22-12-2005 11:07

Citaat:

Lisanne schreef op 21-12-2005 @ 14:39 :
Onderschat niet de moeilijkheidsgraad van economie.
Maar overschat het toch vooral niet.

LisanneOUD 22-12-2005 13:27

Citaat:

Integer schreef op 22-12-2005 @ 12:07 :
Maar overschat het toch vooral niet.
Nee, maar als je van het hbo af komt, kan het vrij pittig zijn.

Liss 26-12-2005 23:07

Citaat:

gerwin schreef op 21-12-2005 @ 13:36 :
Je bent toch eerstejaars? Je volgt toch eerst vooral economische vakken (m.u.v. inleiding tot de rechtswetenschap) en dan krijg je de rechtenvakken vanaf het tweede jaar?
Nu ben ik inderdaad eerstejaars maar ik volg niet alleen maar economische vakken. Het is wel zo dat volgens het programma alleen inleiding tot de rechtswetenschap volgt maar onderschat dit vak niet (onderschatten in de zin van ah maar een klein vakje) want het is wel tien punten. Het eerste trimester hebben rechten studenten maar twee vakken (eentje van negen en eentje van tien punten)
Volgens het programma volg je dus heel de studie economie en dat ene vak het eerste trimester erbij maar als je wilt kun je er nog meer vakken bij doen, wat ik dus ook een beetje doe aangezien het nu gewoon goed gaat :)
Ergens op de site van de uni staat wel een schema die volgens mij niet helemaal meer klopt maar wel een beeld geeft (als je daar interesse in hebt en je het niet oid ziet add je me maar op msn)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.