Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Liefde & Relatie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   "Verliefdheid duurt niet langer dan een jaar." (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1315317)

Nala 05-12-2005 19:32

"Verliefdheid duurt niet langer dan een jaar."
 
LONDEN - Sommigen wisten het al, anderen zullen het wellicht niet met de conclusies van het onderzoek aan de universiteit van het Italiaanse Pavia eens zijn: verliefdheid binnen een vaste relatie duurt niet veel langer dan een goed jaar. De Italiaanse onderzoekers kwamen tot deze wetenschappelijke conclusie na metingen van de hoeveelheid van bepaalde eiwitten in het bloed van enkele tientallen proefpersonen.

De gemeten eiwitten, zogenoemde neurotrofines, zijn medeverantwoordelijk voor lichamelijke tekenen van verliefdheid, zoals de 'vlinders in de buik' en zweterige handen. De hoeveelheid eiwit in het bloed van mannen en vrouwen die net aan een relatie waren begonnen was significant hoger dan bij mensen in een relatie die al enkele jaren duurde of bij alleenstaanden.


Na een jaar werd het bloed van 39 van de oorspronkelijke 58 proefpersonen die nog steeds dezelfde partner hadden opnieuw onderzocht. Toen bleek dat bij hen de hoeveelheid van het bewuste eiwit vrijwel tot 'normale' hoogte was gedaald.

Een van de onderzoekers, Pierluigi Politi, liet maandag aan de BBC weten dat dit niet betekende dat de verliefdheid over was. Het was alleen "niet meer zo acuut". "De liefde wordt stabieler. De romantische liefde lijkt over te zijn".

bron: NU.nl
------------------------------------------------------------------------------------

58 proefpersonen... Dat is natuurlijk ook niet zo veel he?
Maar goed, ik kan me inderdaad voorstellen dat dan de verliefdhied wat stabieler is, maar om dan nou te zeggen dat het over is?
Waarom testen ze mij dan ook nooit bij dit soort onderzoeken? ;)

Maar goed, wat vinden we hiervan?

elledc 05-12-2005 19:47

Uiteraard dat het sterke gevoel van verliefdheid niet eeuwig elke dag blijft duren. Genot is ook maar van korte duur.
Na drie jaar met m'n vriend heb ik nog steeds momenten van intense verliefdheid, en de vlinders die blijven wapperen maar uiteraard is dat "intense" verdwenen.
Ach die wetenschappers toch he :rolleyes: Ze denken dan een sublieme wetenschap ontdekt te hebben, dit terwijl het een pure logica is.

Escapism 05-12-2005 19:59

iedereen die een relatie heeft gaat nu beweren dat het bij hun "helemaal niet waar is" en "dit onderzoek slaat nergens op"

ik ben al 3 jaar helemaal verliefd op mijn schattie. love u 4ever.
en zo nog even door.

berlin 05-12-2005 20:05

Citaat:

Escapism schreef op 05-12-2005 @ 20:59 :
iedereen die een relatie heeft gaat nu beweren dat het bij hun "helemaal niet waar is" en "dit onderzoek slaat nergens op"

ik ben al 3 jaar helemaal verliefd op mijn schattie. love u 4ever.
en zo nog even door.

hvj , mijn mannetje, topgozertje

Sevi 05-12-2005 20:15

Ik heb na ruim twee jaar nog af en toe van die vlindermomenten, maar de verliefdheid zoals in het begin is weg, ja.

Vice 05-12-2005 20:52

Citaat:

Escapism schreef op 05-12-2005 @ 20:59 :
iedereen die een relatie heeft gaat nu beweren dat het bij hun "helemaal niet waar is" en "dit onderzoek slaat nergens op"

ik ben al 3 jaar helemaal verliefd op mijn schattie. love u 4ever.
en zo nog even door.

:D

WolterB 06-12-2005 11:07

Stabieler wil niet zeggen dat het gevoel er niet meer is, dus de kop en het onderzoeksresultaat spreken elkaar flink tegen :p

En ik vind het onzin, hoewel ik nog geen ervaring heb met een relatie die langer duurt dan een jaar, maar dat boeit niet :p

theVegetarian 06-12-2005 11:09

Klinkt bij mij als goed nieuws...

JJ13 06-12-2005 11:16

dat wil niet zeggen dat het er niet meer is, maar het is er in mindere mate. op een gegeven moment ben je gewoon blij de ander te zien en komen er intensere momenten dat je zo blij bent met de ander enz. het is dan niet meer zo extreem als in het begin, maar het is er nog wel.

underthabridge 06-12-2005 12:25

Lijkt me nogal een open deur.... maakt toch ook verder niet uit voor je relatie?

Alicia Silverstone 06-12-2005 13:19

Citaat:

WolterB schreef op 06-12-2005 @ 12:07 :
Stabieler wil niet zeggen dat het gevoel er niet meer is, dus de kop en het onderzoeksresultaat spreken elkaar flink tegen :p

Ja precies. De kop klopt ook niet met wat er door de onderzoekers zelf wordt gezegd, die trekken die conclusie nl niet.

Maargoed, ik ben het dus niet met de kop eens, maar de meting van die eiwitten op zichzelf lijkt me niet iets waar je t niet mee eens kunt zijn.
Maar om er goede conclusies over verliefdheid uit te kunnen trekken, moet het gemeten eiwit als enige verantwoordelijk zijn voor de gevoelens van verliefdheid.
En er staat in de tekst al dat dat niet zo is: De gemeten eiwitten, zogenoemde neurotrofines, zijn medeverantwoordelijk voor lichamelijke tekenen van verliefdheid. Dus kun je er ook geen goede conclusies over verliefdheid uit trekken, dan moet je de andere verantwoordelijke factoren er ook bij gaan betrekken.

Ook hadden ze aan de onderzochte proefpersonen moeten vragen of zij gevoelens van verliefdheid ervaarden en in welke mate. Misschien hebben ze dat ook gedaan, maar het staat iig niet in de tekst.

Ici-Paris_# 06-12-2005 14:09

Onzin

SkYRyDEr 10-12-2005 22:07

Bij mij is 6 weken het maximum tot nu toe,....

Ik ben een MUTANT AAAAH HELP ME




:D

Optima 10-12-2005 22:11

1

Snees 10-12-2005 22:14

Ik vond het onderzoek wel een beetje zwak.

Gothic 10-12-2005 22:16

gelukkig kun je ook opnieuw verliefd worden :)

Anneka 10-12-2005 22:48

Citaat:

Gothic schreef op 10-12-2005 @ 23:16 :
gelukkig kun je ook opnieuw verliefd worden :)
dat inderdaad

daarbij is de ene verliefdheid gewoon veel sterker dan mn de andere. Ik heb zelf nog nooit het gevoel gehad van over mn oren verliefd zijn op iemand. Maar goed dat kan ook aan mezelf liggen.

Maar na een tijd lijkt het me gewoon stabieler worden en heb je zo je verliefde momenten.

Optima 11-12-2005 03:31

1

Qimm 11-12-2005 11:43

Citaat:

Mala schreef op 05-12-2005 @ 20:15 :
Ik heb na ruim twee jaar nog af en toe van die vlindermomenten, maar de verliefdheid zoals in het begin is weg, ja.
idem

zeep007 11-12-2005 13:15

Citaat:

Optima schreef op 11-12-2005 @ 04:31 :
mijn onbeantwoorde verliefdheden hebben soms wel 4 jaar geduurd, maar zodra ze beantwoord zijn, veranderd het. Dan kom je in een hele andere dimensie van intimiteit en houden van, dat verliefdheid, en daarmee het gevoel van onzekerheid en de drang naar bevestiging helemaal vervaagd. Ik weet niet hoe lang het bij mij duurde, maar na een jaar is toch wel een goede schatting.
Dit dus voor mij. Ik ben 2x echt wel dik 2 jaar verliefd geweest op jongens die niet hetzelfde voor mij voelden. Dus in dit geval kon dat dus wel.

Met mn huidige vriend is de grote verliefdheid wel over, ik heb echter nog wel iedere dag vlindermomenten! en we zitten nu op 1,5 jaar.

Joey22 11-12-2005 17:02

Mjah... Daarom vind ik een relatie waar je niet je partner nog maar juist kent (bij de meeste relaties gaat het wel zo) niet zo handig om langdurig mee iets te hebben, met een vriendin waar het ook leuk is zonder verliefdheid is het veeel beter... :D

dragonstorm 12-12-2005 20:10

laten we dit even zo stellen:

'de chemische effecten van verliefdheid, die door chemici kunnen worden waargenomen, duren gemiddeld niet langer dan een jaar';

en dan is iedereen weer tevreden :)

jw1985 12-12-2005 22:08

Citaat:

Optima schreef op 11-12-2005 @ 04:31 :
mijn onbeantwoorde verliefdheden hebben soms wel 4 jaar geduurd.
ECHT?? :(

En ik had mn hoop nog wel zo op dit onderzoek gevestigd..... :) :| :s :(

Spiteful 14-12-2005 16:56

Citaat:

Optima schreef op 11-12-2005 @ 04:31 :
mijn onbeantwoorde verliefdheden hebben soms wel 4 jaar geduurd, maar zodra ze beantwoord zijn, veranderd het. Dan kom je in een hele andere dimensie van intimiteit en houden van, dat verliefdheid, en daarmee het gevoel van onzekerheid en de drang naar bevestiging helemaal vervaagd. Ik weet niet hoe lang het bij mij duurde, maar na een jaar is toch wel een goede schatting.
Daar kan ik nu eens heel goed inkomen. Vier jaar is wel lang, ik houd het bij anderhalf of zo... (and counting :o )
Zo'n verliefdheid bij vlagen, dat zie ik ook nog wel zitten. Als het dan allemaal nog goed marcheert, dat moet geweldig voelen. Ik merk trouwens dat ik tegenwoordig zowiezo al niet meer zo hopeloos verliefd word als vroeger, tenzij dan bij vlagen. Dat vind ik zeker geen nadeel, je weet dan tenminste waarom je verliefd bent.
Maar ècht lange relaties, denk aan trouwen en kinderen opvoeden, dat moet nog iets heel anders zijn. Verliefdheid kan dan moeilijk nog de drijfveer zijn. Kan het me eig niet goed voorstellen, al denk ik dat ik het uiteindelijk ook wel wil.
Iemand zei iets van een relatie met een goede vriendin, zonder dat je echt zwaar verliefd bent. Zoiets heb ik ook ongeveer gehad en dat was veel leuker dan je miss zou denken, uiteindelijk werd ik toch wat verliefd. Maar voorlopig ben ik te graag verliefd om zo'n relatie te hebben. Miss ook wel een beetje omdat me dat nog nooit overkomen is, verliefd worden op iemand en er dan een serieuze relatie mee hebben.

waves 18-12-2005 10:28

eigenlijk is dat maar goed ook, als je constant smoorverliefd zou zijn:
  • niet goed eten
  • niet goed slapen
  • kun je je niet concentreren (op school of werk)
  • en ben je met vrijwel niets anders bezig dan met de persoon waar je verliefd op bent

Dat is gewoon niet gezond ;)

lieverdje=x= 26-12-2005 14:39

Nou ik vind dit echt onzin!
Ik ben al 4 jaar bij me vriend en nog steeds heel erg verliefd :D

Eresh'kigål 26-12-2005 15:00

Tja alles is verwerpelijk...

Escapism 26-12-2005 16:06

Citaat:

lieverdje=x= schreef op 26-12-2005 @ 15:39 :
Nou ik vind dit echt onzin!
Ik ben al 4 jaar bij me vriend en nog steeds heel erg verliefd :D

ik kan deze post en je avatar niet rijmen met elkaar

pyres 26-12-2005 16:13

verliefd loopt over in houden van
en dat zijn soort gelijke gevoelens
maar ik kan me best voorstellen dat er verschillende stoffen in de hersenen vrijkomen

ofzo :x

Cytherea 26-12-2005 17:59

Ze hadden wel een grotere steekproef kunnen nemen, maar naar mijn ervaring en die van velen om mij heen is het idd waar. Daarom is 'het jaar' ook een punt waarop velen het laten afweten. Die grens van verliefdheid naar houden van kwam rond een jaar. Ik maakte de keuze dat houden van net zo fijn is.
Hij maakte de keuze dat het niet meer genoeg was.

Freyja 26-12-2005 19:23

Maar dat hele zenuwachtige, met de zweethanden en het niet kunnen eten, heb ik eigenlijk nooit als ik verliefd ben. Hooguit bij vlagen, en dan alleen als ik hem nog niet ken. Als ik al normaal met hem om ga, word ik niet plotseling doodzenuwachtig van met hem praten - ookal heb ik de hele dag aan hem gedacht. Twee seconden misschien, daarna is het met hem omgaan weer normaal...

Vlinders voel ik na een maand of 15 nog wel regelmatig.

dragonstorm 26-12-2005 21:19

de hele zaak van dit onderzoek is dat is aangetoond dat gemiddeld na een jaar verliefdheid geen verschil is in de niveaus van NGH (nerve growth hormone) tussen mensen met of zonder partner, en dat dit bij een 'jonge' verliefdheid wel zo is.

Ergo, verhoogde-concentraties-van-NGH-door-verliefdheid duren niet langer dan een jaar.

Duurt verliefdheid langer dan een jaar? Dat is een heel andere vraag, en niet door dit onderzoek beantwoord.

botervleug 26-12-2005 21:20

Je hebt verliefdheid en houden van, en met een beetje geluk en wijsheid gaan deze naadloos in elkaar over.

***ailá*** 26-12-2005 21:30

hahaha... ik ben een keer verliefd geweest... eerst duurde het een jaar tot ik t m durfde te zeggen... toen ging er 1 en ander mis en toen heeft het 2.5 jaar geduurd tot ik over m heen was... zonder dat we een woord gewisseld hebben in die jaren. And I still love him.... niet op de *verliefdheidsmanier*... want ik heb daarna gwn anderen gehad op wie ik verliefd was... maar ik blijf een zwak houden...

Daarna ben ik 1x verliefd geweest wat een jaartje duurde... voor de rest alleen bevliegingen :o

botervleug 26-12-2005 21:33

Citaat:

***ailá*** schreef op 26-12-2005 @ 22:30 :
hahaha... ik ben een keer verliefd geweest... eerst duurde het een jaar tot ik t m durfde te zeggen... toen ging er 1 en ander mis en toen heeft het 2.5 jaar geduurd tot ik over m heen was... zonder dat we een woord gewisseld hebben in die jaren. And I still love him.... niet op de *verliefdheidsmanier*... want ik heb daarna gwn anderen gehad op wie ik verliefd was... maar ik blijf een zwak houden...

Daarna ben ik 1x verliefd geweest wat een jaartje duurde... voor de rest alleen bevliegingen :o

Daar zijn ook onderzoeken naar gedaan. De eerste verliefdheid is het ergst omdat je dan nog niet aan de verliefdheidschemicaliën gewend bent. De tweede en derde keer heb je minder lichamelijke reactie op de verliefdheidshormonen. [disclaimer] dit is in lekentaal zoals ik het ongeveer snap [/disclaimer] Lijkt me wel beter, bij de latere keren kan je dan ook nog nadenken of de jongen of jongedame wel goed voor je is... :D

Nala 27-12-2005 00:31

Citaat:

Axilithor schreef op 26-12-2005 @ 23:27 :
Hmmm, meer eiwit in het bloed? Ik eet me altijd de klere aan eiwitten, maar als ik verliefd ben krijg ik juist geen hap meer door m'n keel. Raar onderzoek :P
Ik heb juist het tegenover gestelde. Ik eet amper als ik niet verliefd ben, maar als ik verliefd ben heb ik opeens een heel normaal eetpatroon!
Maar ja, ik slaap dan ook beter, kan me uitstekend concenteren... eigenlijk kan ik dan opeens als die dingen goed die je niet schijnt te kunnen als je heel erg verliefd bent :bloos:

Cytherea 27-12-2005 13:09

Citaat:

dragonstorm schreef op 26-12-2005 @ 22:19 :
de hele zaak van dit onderzoek is dat is aangetoond dat gemiddeld na een jaar verliefdheid geen verschil is in de niveaus van NGH (nerve growth hormone) tussen mensen met of zonder partner, en dat dit bij een 'jonge' verliefdheid wel zo is.

Ergo, verhoogde-concentraties-van-NGH-door-verliefdheid duren niet langer dan een jaar.

Duurt verliefdheid langer dan een jaar? Dat is een heel andere vraag, en niet door dit onderzoek beantwoord.

blabla.. je snapt de strekking van het onderzoek toch wel.

Flip! 27-12-2005 13:24

Argh waaarom moeten ze daar nou weer mee komen. Oke, prima, wetenschap is interessant, maar godsamme, ga dan achter de belangrijke dingen aan en niet achter de liefde.

Laat liefde voor wat is het.

lieverdje=x= 27-12-2005 14:27

Citaat:

Escapism schreef op 26-12-2005 @ 17:06 :
ik kan deze post en je avatar niet rijmen met elkaar
Ik kan jou en deze avatar niet rijmen met elkaar :confused: :D

Kalliope 27-12-2005 15:50

Voor de mensheid is het alleen maar beter dat alle verliefde mensen niet stuk voor stuk als half-functionerende kip zonder kop door het leven zweven. :)

Mijn relatie vind ik, nu de permanente vlinders al een tijd weg zijn, eigenlijk veel fijner dan toen in de tijd van de eerste verliefdheid. Je groeit als stel en wat we nu hebben is heel goed, ookal hebben we niet meer altijd dat verliefde gevoel (maar het is ook wel fijn dat dat gevoel af en toe weer eens voorbij komt).

***ailá*** 08-01-2006 23:37

Citaat:

botervleug schreef op 26-12-2005 @ 22:33 :
Daar zijn ook onderzoeken naar gedaan. De eerste verliefdheid is het ergst omdat je dan nog niet aan de verliefdheidschemicaliën gewend bent. De tweede en derde keer heb je minder lichamelijke reactie op de verliefdheidshormonen. [disclaimer] dit is in lekentaal zoals ik het ongeveer snap [/disclaimer] Lijkt me wel beter, bij de latere keren kan je dan ook nog nadenken of de jongen of jongedame wel goed voor je is... :D
haha, jaa dat was mn first love... ik was 14 :rolleyes: (is dat laat voor de eerste verliefdheid? :confused: )

enne.. als ik iemand leuk vind ben ik idd een half functionerende kip zonder kop. Ik eet heel weinig, maar ik slaap veel.. want ik zit constant te dromen en val dan in slaap

first eror 09-01-2006 15:39

Domme mensen maken sowieso meer eiwitten aan.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.