Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [Router] vraagje (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1333642)

Char Margolis 02-01-2006 22:13

[Router] vraagje
 
Hoi, ik heb een PC thuis die aangesloten zit met een router (zonder bekabeling etc) daarnaast heb ik ook een laptop (notebook) die zit ook via zo'n USB-aansluiting-ding aangesloten met de router (zonder bekabeling)

dit bedoel ik met de USB aansluiting-ding

http://www.netcessories.ca/images/p_NP1679.jpg
(links boven)

Maar door dat USB aansluiting-ding is het soms lastig om met de laptop te werken, want het steekt uit aan het achterkant etc. Mijn vraag is of ik ook zonder dat USB aansluiting-ding gewoon kan internetten en rechstreeks via de router verbind. Kan dat? en hoe moet het. ( ik weet niet veel van routers maar als jullie mij het vertellen dan kan ik er wel opkomen)


Ik heb hier een schets gemaakt, van hoe ik het wil hebben.

http://x11.putfile.com/1/116110476.jpg
http://x11.putfile.com/1/116110476.jpg

Je ziet dta de PC direct is aangesloten naar de router, zo wil ik de laptop ook hebben (die heeft een NIC) maar momenteel zit de laptop VIA een usb-aansluiting-ding aangesloten naar de router en dat wil ik niet.

Hoe moet ik het doen? please in stappen vertellen en duidelijk en specifiek zijn. :) danku ik hoop dat dit duidelijk is

M@rco 02-01-2006 22:38

Je wilt dus een draadloze verbinding, maar zonder een "USB ding"? Als je laptop geen geïntegreerde wireless mogelijkheid heeft dan zal dat natuurlijk niet gaan. Of je moet gewoon een kabel vanaf de router in je laptop pluggen, dat kan uiteraard wel, maar dan is het niet meer draadloos. ;)

Char Margolis 03-01-2006 15:06

dit is mijn laptop

http://laptopmag.com/Review/HP-Pavilion-ze4900.htm

Indien het mogelijk is zonder bekabeling en USB aansluiting-ding, kunnen jullie me dan vertellen wat ik moet doen? om te internetten zonder deze 2 maar rechstreeks via de router te verbinden


Btw, nog net 1 probleem tegengekomen en vond het zonde om een nieuw topic voor te openen.

Mijn PC die aangesloten zit met de router (zonder bekabeling etc) heef teen snelheid van ongeveer 60 kb/s en mijn laptop die aan mijn router is aangesloten (met da usb-aansluiting-ding) heeft een snelheid van ongeveer 180kb/s. Hoe kan dat? aan wat kan het liggen. Het is geen ouwe PC en ook geen ouwe laptop.

nare man 03-01-2006 17:17

Ik lees in die review dat hij een WiFi-adapter heeft ingebouwd, dus volgens mij zou je dan die USB-adapter niet nodig hebben. Maar ik denk dat die router niet voor niets zo'n USB-adapter gebruikt, omdat de meeste ingebouwde eigen WiFi-voorzieningen van laptops niet zo best zijn (zie ook die review waar al wordt gewaarschuwd dat je niet tever van de router af moet).

Wat die snelheid betreft, die is afhankelijk van de kwaliteit van het signaal, en dat is afhankelijk van de afstand tot de router. Misschien zie je hier wel precies wat ik bedoelde, namelijk dat die PC gewoon een brakke, eigen ingebouwde WiFi-voorziening heeft, terwijl de laptop profiteert van de betere USB-zender.

Hoe je het ook wendt of keert, WiFi is gewoon een verre van hoogstaand systeem. Wil je snel en zonder gezeik netwerken en internetten, dan ontkom je (nog) niet aan kabels.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.