Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Vragen black hawk down (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1337824)

Jurno 09-01-2006 14:11

Vragen black hawk down
 
hallo,

wie kan mij helpen een antwoord te vinden op een van deze vragen:

Hoofdvraag: Wat deed de VS in Somalië volgens de film en als je dit vergelijkt met de feiten klopt dit dan?

Deelvragen: Waarom waren de militairen van de VS in Somalië?
Waren de militairen van de VS wel echt nodig in Somalië?
Hoe kwam het dat de missie zo vreselijk uit de hand liep?
Als jij de film had gemaakt, wat zou je dan anders hebben gedaan?

alvast bedankt (y)

Jorn

T_ID 09-01-2006 14:36

Lees eerst maar eens een boekje over basistactieken in stedelijke oorlogvoering en zoek een bron over de troepenaantallen van de Amerikanen en de Somalische warlords. Dat verklaart alles.

Jurno 09-01-2006 16:45

je hebt misschien wel gelijk, maar daar heb ik nu geen tijd meer voor, dus zou je me ajb toch willen helpen??

mvg
jorn

Belgarath 09-01-2006 17:32

Geen tijd meer voor? :confused:

Barry K 09-01-2006 18:49

Laatste dag, of we zijn huiswerk even willen maken, zonder dat hij ook maar de moeite heeft genomen om zelf te kijken / verslagen te lezen. Tenminste zoiets verwacht ik.

Sowieso kun je de vraag met betrekking tot waarom Amerikaanse militairen in Somalie waren eenvoudig opzoeken op internet. Beetje research is niet verkeerd, het is ten slotte jouw opdracht (als het nou om zeer lastige achterliggende reden ging enfin maar vooral deze vraag kun je makkelijk zelf ... welke klas/niveau is dit eigenlijk?)

De volgende vraag zal uitgebreid te vinden zijn in verscheidene beschouwingen / betogen / uiteenzettingen. Zal dus veel over geschreven zijn.

De vraag waarom het zo uit de hand liep, is eenvoudig te vinden in nieuwsartikelen.

En voor "wat zou jij hebben veranderd" gaat het toch echt om je eigen mening, dus ik hoop dat je de film gekeken hebt.


Succes, en toon wat inzet!

T_ID 09-01-2006 20:02

Ik zou krijgskunde kunnen doceren onderhand, maar al het werk doen voor iemand die een werkstuk over een prutfilm moet maken in een enkele dag.. nee, sorry, dat gaat me te ver.

Boogie 10-01-2006 14:49

De film vertoont niet veel dan hoe een 'vredesoperatie' kan mislukken door de afstand tussen 'vredessoldaten' en burger. Toevallig heeft men gekozen voor Somalië, maar het had ook Irak of Bosnië kunnen zijn.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.