Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Hij vertrok (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1340239)

annevb04 12-01-2006 18:10

Hij vertrok
 
Hij vertrok
veranderd in een stipje aan de horizon
tot ook die vertrok
in het donker

Het enige wat ik voel
pijn en verdriet
Ik loop weg
weg van hem
de andere kant op

Uit het oog
uit het hart
een overgebleven gat
opgevuld met pijn


Dit heb ik net geschreven, maar ben er eigenlijk helemaal niet tevreden over; iemand tips/verbeteringen ofzo?

vidaaa 12-01-2006 18:55

Je gedicht zit vol cliché's, en dat is dus niet erg origineel. Als je voor de lol af en toe een gedicht wil schrijven, dan is dit een goed gedicht. Wil je echt beter worden in dichten, dan zul je cliché's voortaan het beste kunnen vermijden. Je gedicht is al wel minder een 'opstapeling' van woorden, zoals de vorige. In dat opzicht ga je dus wel vooruit.

annevb04 14-01-2006 18:53

Ik begrijp wat je bedoelt, en ik vind ook dat je gelijk hebt..
Die cliché's zijn wel een beetje té veel van het goede

Sanctus 14-01-2006 22:14

Waarom gebruik je ze dan :o

annevb04 15-01-2006 14:54

Omdat ik het heel snel heb geschreven, gewoon wat in me opkwam en toen geen tijd meer had om niet mooie dingen te veranderen enzo.
Het was misschien een fout om hem er al zo vroeg op te zetten.

hajo 15-01-2006 16:07

ik vind hem helemaal niet zo gek. Vooral het beeld van de eerste strof bevalt me wel, je zou dat el iets uit kunnen werken. (hoewel de eenvoud me wel wat doet).
De tweede strofe bega je een "blunder" waardoor je hem waarschijnlijk zelf niet zo goed vinden: je begint met "het enige wat ik voel", en dat komt idd clichematig over. Maar, belangrijker in mijn ogen, met een gedicht probeer je een gevoel uit te drukken gebruik makend van beelden (dat is een opvatting waarin je kunt verschillen trouwens), en dan moet je niet gaan vertellen wat je voelt, dat moet je doen met je beelden. Ik zou zeggen: gooi die eerste twee regels weg en vervang ze door iets mooiers. Dan is ie vlgs mij al een stuk "mooier".
In de derde strofe zou ik de herhaling uit de tweede zin halen en dat vervangen door een sprekender beeld (kan gewoon iets zijn dat op hetzelfde neerkomt).

Maar nogmaals, potentie zat in dit gedicht.

stip

annevb04 15-01-2006 16:24

Hij ging
weg van mij
Het enige wat overbleef
was een stipje
tot ook die vertrok
in het donker

Mijn hart leeg
het overgebleven gat
opgevuld met pijn

Ik huil
maar niemand die het ziet
Zijn gezicht wordt vager

Hij is vertrokken



Ikzelf vind hem nu beter, bedankt voor de kritieken!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.