![]() |
Lucide dromen.
Lucide dromen is bewust zijn van dat je droomt en de droom in eigen handen kan nemen. Je kan vliegen, je nachtmerrie's in ogen komen staan, je beschermengel vinden... Maar dit vergt wel oefening.
Wie is er hier bekend met lucide dromen en heeft er ervaring mee? Een ontzettend fout vormgegeven nederlandse site over lucide dromen. Ik weet niet echt in welk forum dit moet dus als hij verkeerd staat en hij wordt verplaatst ontvang ik graag een verhuisbericht via PM. |
mm ik heb wel vaak dat ik weet dat ik droom. dan denk ik bijvoorbeeld in mn slaap: "boh dit is een leuke droom, ik hoop dat de wekker niet zo gaat", of "mm wat een onzin, echt een stomme droom is dit"
|
Zou het wel willen kunnen. Heb het geprobeerd,maar zonder al teveel resultaat.
De keren dat ik het heb zijn te tellen op je elleboog :P Maar het is wel ontzettend gaaf :D |
Ik heb het vannacht voor het eerst geprobeerd. Maar weinig resultaat. De eerste keer dat ik s'ochtends wakker werd wist ik me niks meer te herinneren van de droom toen ik me er op concentreerde, en was ik weer naar bed gegaan om even door te snoozen, toen werd ik 2 keer midden in een droom wakker maar meer dan 2 zinnen kon ik er niet over schrijven.
Vanavond ga ik het weer proberen. |
waarom zou je het willen? als je de definitie
Citaat:
|
Citaat:
en btw slecht vorgegeven site vind ik niet, ik vind em best goed gemaakt, eigenlijk best origineel. :p |
Heb meerdere keren lucide dromen per week, ook vaak last van slaapverlammingen.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Maar om meteen beschermengelen en dat soort bs erbij te betrekken lijkt me overdreven. |
Citaat:
ga ik weer een oefenperiode inlassen... :P |
Als klein(er) kind (8/10 jaar ofzo) kon ik dat. Als ik een nachtmerrie had liep ik recht het gevaar in om wakker te worden of gooide ik met vuurballen ofzo.
Nu niet meer, ik vergeet mijn dromen meestal :o |
Lucide dromen moet je leren. Beel gedult hebben en vertrouwen er in hebben. Denk je dat het bullshit is, lukt het al niet.
Veel mensen leren het door de gang van je dromen te leren kennen. Zegmaar, de opbouw, er zit een systeem in. Het is makkelijk om dan je dromen op te gaan schrijven, en verbanden zoeken. Je hebt dan een beetje een herkenningspunt in je dromen, waardoor je weet dat je dus droomt. Zo ga je lucide dromen, door te beseffen dat je droomt, zonder wakker te worden. Het onbewust leven zoals sommigen het ook noemen. Dingen die je hebt meegemaakt in verloop van de dag, worden ook vaak verwekrt in je droom. Dus heel vaak tegen jezelf zeggen 'ik kan het, ik kan lucide dromen, ik wil het' helpt ook. Je herrinert je het onbewust opeens, heb ik dus gehad. Het is best spannend, de 1ste keer dat het me lukte. Super leuk. Het lukte mij na heel heel veel geduld. Als het neit lukt, jammer dan, volgende keer beter! Succes. |
Ik heb er wel eens wat over gelezen, maar ik kan het niet (meer). Mijn moeder vertelde me toen ik klein was en een nachtmerrie had gehad dat ik zelf uitmaakte wat ik droomde. En dat ik tijdens het dromen invloed uit kon oefenen op wat ik zag en deed.
Ik heb dat toen een keer geprobeerd: ik zag mezelf staan en besloot op en neer te springen en ja; ik sprong op en neer. Maar ik kon ook nergens anders meer naartoe. Ik bleef constant in het frame staan en stootte mijn hoofd tegen de bovenkant van het frame wanneer ik op en neer sprong :D Maar dat is dus de enige keer geweest dat ik door had dat ik aan het dromen was en dat mijn droom interactief was. Daarna heb ik nooit doorgehad dat ik droomde, leek alles levensecht. En ik heb nog steeds nachtmerries. |
Ik droom ook zo nu en dan 'lucide'. Maar dat betekent niets meer dan dat ik even besef dat ik droom en m'n gedrag in een droom enigzins kan sturen.
Jay. Weinig bijzonders aan lijkt me? |
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:27. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.