Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   verhouding tekst/spreektijd spreekbeurt (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1388997)

HtZ 05-04-2006 15:16

verhouding tekst/spreektijd spreekbeurt
 
Yow mensjes,
Heeft iemand toevallig enig idee, hoeveel pagina's tekst bij een spreekbeurt Nederlands gelijk is aan tien minuten praten? Op een normaal tempo dan.... En zonder plaatjes ensjit, gewoon aalleen lullen...
Thnx

Barry K 05-04-2006 16:13

Ik denk als het puur 'opleestekst' is: 3 a4'tjes.

Wanneer je een wat interactievere spreekbeurt houd, met bijvoorbeeld tijdens je spreekbeurt een schema/grafiek die je op het bord tekent, dat uitlegt... nog wat vragen na afloop krijgt dan wordt het natuurlijk minder.

Probeer vooral bij een spreekbeurt er op te letten dat het niet zo'n 'doodsaai oplees gedram' wordt, dit voorkom je onder andere door:
- Een leuk / interessant (voor iedereen) onderwerp te kiezen
- Goed en duidelijk te spreken (let op je intonatie, niet dat op 1 toon maar doorpraten)
- Niet alleen maar te praten, probeer ook bijvoorbeeld te verwijzen naar een illustratie (in powerpoint of het bord).
- Natuurlijk (indien mogelijk) is een beetje interactie ook leuk

blubblubblub 05-04-2006 16:17

Het beste kun je gewoon de tijd opnemen om te kijken hoe lang het duurt.

Belgarath 05-04-2006 16:37

Ik ga altijd uit van 5 minuten per vol a4. Dus dat zou in jouw geval 2 a4'tjes zijn.

Klaas B. 05-04-2006 21:31

Ik heb vandaag een presentatie van circa 7 minuten moeten houden, waarin ik 3 pagina's tekst brabbelde. Er stond echter een aantal schematische overzichten in, wat het totale papiergebruik reduceert naar circa anderhalf A4'tje.

Andijvie 06-04-2006 16:26

Citaat:

Klaas B. schreef op 05-04-2006 @ 22:31 :
Ik heb vandaag een presentatie van circa 7 minuten moeten houden, waarin ik 3 pagina's tekst brabbelde. Er stond echter een aantal schematische overzichten in, wat het totale papiergebruik reduceert naar circa anderhalf A4'tje.
Dat wilde ik ongeveer gaan zeggen; voor mij is 10 min. spreken 1,5 A4'tje tekst. Maar dan doe ik het wel uit m'n hoofd (de tekst is er om me te helpen als ik verdwaal) en met sheets erbij (waar ik af en toe iets op aanwijs).

Maak eerst je tekst, zeg eens 1,5 A4 en oefen dan twee keer, de derde keer laat je een stopwatch meelopen en doe je alsof het nu echt is.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.