Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Eropuit! (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Buitenkunst (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1392292)

Prodigy__<3 10-04-2006 21:14

Buitenkunst
 
Kent iemand dat?
Gaat iemand daar naartoe?
Is iemand er al geweest?

Vertel!

Moustache 15-04-2006 13:39

Ik ben er toen ik jonger was veel geweest met mijn moeder (van mijn 4e tot mijn 13e). Ik ken dus alleen het kinder/jongerenprogramma uit eerste hand, en ik vond het altijd geweldig, maar ik hoor van mijn moeder en andere mensen die ik erover spreek dat ook het volwassenenprogramma (16+) ontzettend gezellig is (Natuurlijk ligt het er dan wel aan of je een cursus doet die jou interesseert).
Het leuke is dat er dus een heleboel verschillende cursussen tegelijk zijn, en dat je ook gratis de voorstellingen van andere mensen kunt bekijken. Zo pik je dus wat mee van dans, theater, muziek, etc. Als je naar Randmeer gaat (er zijn twee locaties, Drenthe en Randmeer), kun je 's avonds heerlijk eten in het restaurant; elke dag andere buitenlandse gerechten. 's Avonds zijn daar ook vaak nog korte voorstellingen of dansactiviteiten en dergelijke.

Er is ook nog een speciale jongerenafdeling, dat is geloof ik ook tot 16 jaar, waar je alleen theaterlessen volgt en alleen met jongeren bent, ergens in de buurt van de 'normale' buitenkunstcamping Randmeer (waar je verder niet komt). Mijn ex ging daar vaak heen en die vond dat ook erg tof, maar als je zin hebt om ook andere dingen te zien zou ik je de gemengde versie aanraden.

Dusjcrib 15-04-2006 17:14

Ik ken het, als ik geld heb ga ik er weer naartoe deze zomer, ik ben er 3 keer geweest. (niet afgelopen zomer, maar de drie zomers daarvoor).

Ik vind het echt fantastisch, iedere keer weer. De sfeer is altijd gezellig, er zijn altijd geweldige workshops en daarnaast heb ik daar de meest creatieve optredens ever gezien. Ik weet niet wat je precies wilt weten?

Iedere avond in de grote tent om 22:00 hoor je de workshops voor de volgende dag. Dan 's morgens kies je, ga je gewoon staan waar je mee wilt doen. Als je er iets voor moet kunnen wordt dat altijd aangegeven van tevoren, en meestal hoef je niet ervaren te zijn (alleen bij muziek moet je soms een instrument kunnen spelen en dat ook bij je hebben). Je hebt Schrijven en Dans, Beeldend, Muziek/Zang, Dans en Theater. Bij alles behalve schrijven (1) en dans (2), zijn er meestal wel vier verschillende workshops binnen die categorie te doen. Je werkt een ochtend en een middag, soms zijn er workshops van halve dagen en soms workshops van twee dagen.

Om 20:00 verzorgen de medewerkers vaak een programma van een half uur. Ze vertellen dan over hun vak of laten zelf iets zien uit hun werk. En tussen 19:00 en 22:00 zijn er presentaties te zien. Presenteren hoef je alleen als je dat wilt en per dag zijn er meestal niet meer dan 5 presentaties (waaronder ook presentaties van de kinderen en de jongeren, en sommige dingen zijn exposities zoals van Beeldend.)

Soms werken verschillende gebieden ook samen. De laatste keer dat ik er was hebben we afgesloten met een megavoorstelling. Daarin was er een samenwerking tussen Kinderen - Dans, Jongeren - Percussie, Volwassenen - 2x Dans, 1x Zang, 1x Muziek, 1x Beeldend (levensgrote maskers waar mee gedanst werd) en dan was er nog iemand die toevallig kon vuurspuwen en dat dus deed. Nou, zo zijn er heel vaak samenwerkingen en fantastische voorstellingen. Het is echt wonderbaarlijk wat voor goede dingen er neergezet worden, en dat terwijl in principe iedereen amateur is. Er is van alles wat zo het theater in zou kunnen.

En de mensen die er zitten varieren enorm. Ik deed vaak mee aan dans en er was bijvoorbeeld een man van in de 80 die ook nog vrolijk meedeed, en vaak! Dat maakt allemaal niets uit.

Als je meer wilt weten, ask :P Oh, en er is na 22:00 iedere avond ook nog kampvuur en soms spontaan een dansavond in de grote tent.

Oh, overigens heb ik het nu dus wel over de algemene weken. Je hebt ook de gespecialiseerde weken en een kleinere variant geloof ik, kleinere locatie.. daar ben ik allebei nog nooit geweest.

Moustache 15-04-2006 17:57

Citaat:

Dusjcrib schreef op 15-04-2006 @ 18:14 :
...Verhaal...
Moet je er wel even bijzeggen dat zo je programma kiezen alleen kan in locatie Drenthe, in Randmeer heb je van te voren al gekozen.

Dusjcrib 15-04-2006 18:05

Citaat:

Doavid schreef op 15-04-2006 @ 18:57 :
Moet je er wel even bijzeggen dat zo je programma kiezen alleen kan in locatie Drenthe, in Randmeer heb je van te voren al gekozen.
Zoals ik onderaan mijn post zeg, weet ik niets van de andere locaties.

(Ik weet dat er de algemene weken zijn, dan is Drenthe. En dan zijn er nog de gespecialiseerde weken/weekende, is dat dan Randmeer? Want volgens mij is er ook nog een kleinere locatie, voornamelijk voor gezinnen, met een algemeen programma ook. Ik weet alleen niet hoe het kiezen daar werkt.)

Sevi 16-04-2006 13:57

Ik heb drie jaar jongerentheater gedaan, heb ik echt superleuk gevonden, maar das wel wat anders dan gewoon buitenkunst.

Laika 17-04-2006 10:18

ik ga 2de week van de zomervak jongerenweek doen ^^

belli 17-04-2006 11:55

ik ben bijna 2 jaar geleden een weekje naar buitenkunst Drenthe geweest. Echt een toptijd. over dag 4 uur workshops volgen, voor de rest lekker met allemaal mensen beetje jtillen en uitgebreid eten enzo. je zit daar met mensen die allemaal ook iets hebben met toneel ect. echt, ik vond het geweldig. dit jaar heb ik er geen geld voor, maar ik weet bijna zeker dat ik volgend jaar weer ga. :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.