Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Klooi jij wel eens met elektriciteit? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1402626)

De Ruijter 29-04-2006 18:32

Klooi jij wel eens met elektriciteit?
 
In hoeverre leg jij je eigen bedradingen aan of doe je andere dingen met de elektra en in hoeverre vind je je erzelf vaardig in of beun je soms ook wat inelkaar waarbij je maar hoopt dat het goed gaat?

Zelf ben ik eigenlijk uiterst voorzichtig, maar ik ken ook mensen die gewoon maar wat doen en dan vraag ik me af in hoeverre zij verantwoording voor zichzelf kunnen nemen.

Snees 29-04-2006 21:16

Ik weet er genoeg van om een stopcontact in elkaar te zetten en met telefoon- en netwerkkabels te werken. Ik werk liever niet met draden waar een serieuze spanning op staat (die 3V op de telefoonaansluiting doet geen vlieg kwaad). Soms beun ik wat in elkaar met soldeer/tape/rotzooi, maar dan voor netwerk- of modemkabeltjes, niet voor dingen waar 230V over komt te staan.

Lucky Luciano 29-04-2006 22:36

Meestal niet zo, vaak verbind ik tijdelijk even een zekering door als ik vervanging heb, maar dat probeer is altijd wel binnen een dag op te lossen.

Unexplained 30-04-2006 11:05

Ja dat doe ik regelmatig. Best leuk hoor!
Ergens een paar lampen monteren, draad trekken, schakelaars door dimmers vervangen, et cetera. Een meterkast inrichten met nieuwe stoppen en dergelijke gaat mij dan weer iets te ver.

Shock 30-04-2006 20:46

Ik heb electronica gedaan, dus ik doe het maar wat graag. Liever het fijnere spul dan huisinstallaties, maar als daar een leuk zaterdagklusje aan over te houden is ben ik er ook gek genoeg voor :)

J-roenn 01-05-2006 14:13

eigenlijk alleen binnen hardware van pc.
heel af en toe een stopcontactje aanleggen, maar dat is dan ook weer zwaar simpel als de bedrading er al ligt...

MTpower 01-05-2006 15:43

Pas nog 230 door m'n donder gehad, dus liever doe ik helemaal niets meer met electra, dat is echt NIET prettig :p

JCG 01-05-2006 17:11

Citaat:

Shock schreef op 30-04-2006 @ 20:46 :
Ik heb electronica gedaan, dus ik doe het maar wat graag. Liever het fijnere spul dan huisinstallaties, maar als daar een leuk zaterdagklusje aan over te houden is ben ik er ook gek genoeg voor :)
inderdaad, en zo moeilijk is het niet.

paco 02-05-2006 13:08

Als je meet aparatuur in huis hebt en en genoeg van af weet kan je prima
allerlei electrische veranderingen aanleggen.
Zelf doe ik ook alles daarmee.
B.v. nieuwe groep op een meterkast aansluiten.
Als je altijd maar veilig werkt.

Het is niet verstandig overigens om er maar blindelings vanuit te gaan
bij reeds aangelegde electra dat groen-geel daadwerklijke de aarde is.
Gaat je soms nog lelijk tegenvallen.
Daarom, METEN IS WETEN :D
haha.

Unexplained 05-05-2006 19:37

Zojuist nog een subwoofer in m'n auto gebouwd :D

catweazle 05-05-2006 21:56

:o ik kan wel een stekker maken jaaaaaa :bloos:

DMC 05-05-2006 22:04

ja ik 'klooi' al sinds ik 10 was ofzo. Had toen ook mijn eerste schok gekregen van 230 V, daarna nog een aantal keer gebeurd. Maar dat schijnt iedereen wel een keer te overkomen als je met hoogspanning werkt.

G-Lo 06-05-2006 00:28

Te vaak. Zeker een paar jaar geleden veel lopen klieren met TL starters icm (non-tl) lampen. Disco! Oude audio apparatuur openschroeven (dat heeft me nog een keer een 230 opgeleverd :() en meer van dat soort ongein. Als klein kind trouwens m'n technisch lego batterijhouder aangesloten op een 12V adaptor. Mooi hoe snel m'n autotjes altijd reden. Oh ik heb ook nog ooit een custom TI83 - Pc link kabel in elkaar gesoldeerd.

Maar wat serieuzere zaken wat dat betreft doe ik niet zo makkelijk. Een lamp ophangen, stekkertje maken en dat soort zaken doe ik dan nog wel.

En ik draai m'n hand d'r niet voor om om pc hardware te vervangen/in te bouwen e.d. Maar daar komt natuurlijk weinig 'elektriciteit' bij kijken.

shining 07-05-2006 19:55

Ja, sinds mijn 15de regelmatig. Bijbaantje :)
Ik maak dashboarden voor bussen (meer assemblage dus). Op het moment van bouwen zit er natuurlijk niet altijd spanning op maar wel regelmatig.
Ben (best) goed beveiligd dus heb maar af en toe een schok gehad:P.
Hierdoor kloot ik thuis ook sneller met electriciteit, even iets repareren enz. Maar ben toch wel erg voorzichtig.

JCG 08-05-2006 07:55

Citaat:

paco schreef op 02-05-2006 @ 13:08 :
Het is niet verstandig overigens om er maar blindelings vanuit te gaan
bij reeds aangelegde electra dat groen-geel daadwerklijke de aarde is.
Gaat je soms nog lelijk tegenvallen.
Daarom, METEN IS WETEN :D
haha.

Of nog leuker kom je opeens groene en rode draden tegen ;)

Final Cry 09-05-2006 17:19

tis nu mn werk dus ben juist blij als ik thuis ff niks meer hoef te doen wat er mee te maken heeft, voordat ik dit werk deed zat ik er altijd wel mee te klooien (y)

Olaf90 10-05-2006 10:28

Zolang het binnen in mijn computerkast zit doe ik alles met elektronica, voor de rest nog wel geluidsinstallaties of dat soort dingen, maar lampen ophangen enzo vind ik niet leuk dus dat mag mijn vader lekker doen :)

hansvanleersum 06-06-2006 17:17

tja ik ben ook al een paar keer ge-electrocuteerd. is niet zo'n prettige ervaring. ook al een keer een nieuwe trafo in m'n radio gebouwd(eerst zelf laten doorbrande per ongeluk) en de joystick van mijn psp gerepareerd(is eigelijk niet aan te raden om zelf te doen wgenes verlie garantie en het is moeilijk). Ook heb ik zelf mijn luidsprekersysteem aangelegd. Nu heb ik een paar honderd watt aan boxxen op mijn kamer liggen(allemaal stereo). Verder niet zo heel veel behalve dan af en toe een almp ophangen voor me moeder of zoiets dergelijks.

ILUsion 06-06-2006 20:14

Gewoon alles met elektronica doen, enkel waar 230 of 380 V opzit, blijf ik meestal af, maar ik heb niet zo'n schrik voor die dingen (het is dan enkel een kwestie dat het iets meer precisie vereist dan een lijntje waar niet zo veel stroom over zal lopen, daar durf ik nog wel eens gewoon twee kabels om elkaar vlechten en wat Duct Tape rond om ze gescheiden te houden). In de computerkast evenzeer :)

Gimme more beer 07-06-2006 10:06

Ik klooi regelmatig met elektriciteit en doe er ook niet zo moeilijk over. Ik houd er regelmatig een tikje van 230V aan over, maar daar word je hard van. Het scheelt me over het algemeen veel geld en ik vind het leuk om te doen.

Ik neem trouwens wel voorzorgsmaatregelen als ik met gevaarlijke apparatuur aan de slag ga. Een aardedraad aan mijn rechterpols en dan ook alleen maar met rechts werken (sowieso aan te raden). En ik sluit de apparatuur aan op een speciaal stekkerdoosje.

Hakuna 09-06-2006 18:04

Voor de electriciens onder jullie. :rolleyes:

Zwart = schakeldraad
Bruin = fase
Blauw = nulleiding
Geel/Groen gestreept = aarde

Zolang je deze combinatie juist uitvoerd, en vooraf de spanning afkoppeld (in meterkast) dan kan er weinig mis gaan. ;)

Warsocket 09-06-2006 18:08

Ik fix hier regelmatig dingen aan het lichtnet, hotelschakelingetje hier, lelektra aanleggen in mijnnieuwe zolderkamer is allemaal geen probleem.
Leidingen trekken kan vervelend zijn als je niet weet hoe die pijpen lopen en hoe vol ze zitten, maar inprincipe zou ik heel de elekra van een neiuwebouwhuis kunnen aanleggen


en gimme more beer, aarddraad ron je pols :S, dat wil in mijn optiek zeggen brandwonden van je hadn tot je pols :S. Magoed gewoon zorgen dat je fatsoenlijke schoenen hebt dan tintelt 230 alleen lekker

Warsocket 09-06-2006 18:10

Citaat:

Cornel schreef op 09-06-2006 @ 18:04 :
Voor de electriciens onder jullie. :rolleyes:

Zwart = schakeldraad
Bruin = fase
Blauw = nulleiding
Geel/Groen gestreept = aarde

Zolang je deze combinatie juist uitvoerd, en vooraf de spanning afkoppeld (in meterkast) dan kan er weinig mis gaan. ;)

behalve als je condensatorbank hebt om je blind vermogen te compenseren (bijna allen in bedrijven), daar kun je ookal is de stroom afgekoppeld nog een hele flinke opsodemieter van krijgen

Gimme more beer 10-06-2006 15:00

Citaat:

Warsocket schreef op 09-06-2006 @ 18:08 :
en gimme more beer, aarddraad ron je pols :S, dat wil in mijn optiek zeggen brandwonden van je hadn tot je pols :S
Hij knalt eruit voor het pijn begint te doen, hoor :)

Ik heb er ook wel handschoentjes voor liggen, maar soms werkt dat niet zo fijn.

teenager 12-06-2006 17:40

hoe rolbevestigend... er reageert geen enkele vrouw :(

Arox 21-06-2006 14:07

@ teenager:

shining
17V - Lid

Ik weet niet in hoeverre dat waar is, maar v is toch echt vrouw. :)


Ontopic:
Ikzelf ben wel bezig met elektra, meer de kleinere dingen dan het grovere werk. Ik heb wel gewerkt als elektricien. (pijpen leggen, draden trekken, stopcontacten aansluiten, netwerkjes, telefoonleidingen) Maar de kleinere dingen trekken me toch meer aan.

shining 21-06-2006 14:27

Citaat:

Arox schreef op 21-06-2006 @ 14:07 :
@ teenager:

shining
17V - Lid

Ik weet niet in hoeverre dat waar is, maar v is toch echt vrouw. :)

Klopt :).

Klaasklever 21-06-2006 18:09

Citaat:

DMC schreef op 05-05-2006 @ 22:04 :
ja ik 'klooi' al sinds ik 10 was ofzo. Had toen ook mijn eerste schok gekregen van 230 V, daarna nog een aantal keer gebeurd. Maar dat schijnt iedereen wel een keer te overkomen als je met hoogspanning werkt.
Hoogspanning loopt in de kilovolts en dat heb je over het algemeen niet in een huisinstallatie :D

Ik klooi af en toe wel wat aan, maar puur het kleinere grut (Woon bij mij ouders thuis en m'n pa doet het liever zelf :P ). 230V kan trouwens niet/nauwelijks kwaad. Zolang er maar geen stroom door je heen gaat lopen die groter is dan 80mA (dacht 80, kan ook iets minder zijn) ga je er niet dood aan.

Snees 24-06-2006 15:00

Citaat:

Klaasklever schreef op 21-06-2006 @ 18:09 :
Ik klooi af en toe wel wat aan, maar puur het kleinere grut (Woon bij mij ouders thuis en m'n pa doet het liever zelf :P ). 230V kan trouwens niet/nauwelijks kwaad. Zolang er maar geen stroom door je heen gaat lopen die groter is dan 80mA (dacht 80, kan ook iets minder zijn) ga je er niet dood aan.
Eén seconde lang 80 mA en je hart slaat aan het fibrilleren, na 5 seconden ben je knockie/dood - pas onder de 10 mA zit je echt veilig, dwz je komt met de schrik vrij.

Algemene tips: met de rug van je hand voelen of er spanning op een draadje staat (dan kom je niet vast te zitten) en altijd je andere hand in je broekzak steken.

JCG 25-06-2006 01:25

Citaat:

Snees schreef op 24-06-2006 @ 15:00 :
Algemene tips: met de rug van je hand voelen of er spanning op een draadje staat (dan kom je niet vast te zitten) en altijd je andere hand in je broekzak steken.
Ik pak liever een spanningszoeker ;)

koekjes 25-06-2006 01:34

mag niet van mn mama (bang dat ik alles sloop) maar op school deed ik dat wel altijd en ga hbo electrotechniek doen dus hopelijk mag ik volop kloten op mn nieuwe school...
dingen maken doe ik wel eens

Klaasklever 26-06-2006 12:04

Citaat:

JCG schreef op 25-06-2006 @ 01:25 :
Ik pak liever een spanningszoeker ;)
Als je nou gewoon de stop eruit gooit :P En dan inderdaad nog even met een spanningszoeker/multimeter kijken of er wat op staat. Voor hetzelfde geld heb je de verkeerde stop eruit gehaald (vaders heeft ervaring :P ).

Snees 26-06-2006 16:06

Citaat:

JCG schreef op 25-06-2006 @ 01:25 :
Ik pak liever een spanningszoeker ;)
No fun!

Arox 26-06-2006 23:45

Citaat:

koekjes schreef op 25-06-2006 @ 01:34 :
mag niet van mn mama (bang dat ik alles sloop) maar op school deed ik dat wel altijd en ga hbo electrotechniek doen dus hopelijk mag ik volop kloten op mn nieuwe school...
dingen maken doe ik wel eens

Yeah! :cool: Ons beroepsveld heeft meer vrouwen nodig! Wij hebben er maar 3 op de hele opleiding.

Final Cry 27-06-2006 18:22

Citaat:

Arox schreef op 26-06-2006 @ 23:45 :
Yeah! :cool: Ons beroepsveld heeft meer vrouwen nodig! Wij hebben er maar 3 op de hele opleiding.
wij geen (n) :(

capibara 29-06-2006 19:02

Close encounters of the 330 kind sux. Aanklooien is niets voor mij.

ferdinandfrees 18-08-2015 21:57

Tuurlijk beun alle elektra inelkaar. Omvormers van zonnepanelen groepkasten. Hoofdschakelingen woninginstallaties. Maar weet wel wat ik doe. Een schok kan je soms krijgen als je onvoorzichtig bent

bikinigek 13-09-2015 01:01

Ik soldeer zo nieuwe chips op printplaten of werk met 800volt / 800 A

bikinigek 13-09-2015 01:04

Citaat:

JCG schreef: (Bericht 22066769)
Ik pak liever een spanningszoeker ;)

Niet zo,n schroevendraaien dan steek ik die in je reet als ik dat zie! ;) waarom? Dat die onbetrouwbaar zijn

deadlock 14-09-2015 17:45

Citaat:

bikinigek schreef: (Bericht 33839728)
Niet zo,n schroevendraaien dan steek ik die in je reet als ik dat zie! ;) waarom? Dat die onbetrouwbaar zijn

Lulkoek. Wat jij waarschijnlijk bedoelt is dat er ook nog zoiets als retourstroom is.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.