![]() |
atoommassa
he,
weet iemand toevallig hoe je de gemiddelde atoommassa van magnesium uit kunt rekenen? Mg-24 = 78,8% Mg-25 = 10,1% Mg-26 = 11,1% en wat is dan de gemiddelde massa van één Mg-atoom? heel erg bedankt, Kato |
Als je een paar isotopen hebt, dan is de gemiddelde massa:
0,788*[massa Mg-24] + 0,101*[massa Mg-25] + 0,111*[massa Mg-26] |
srry misschien een beetje dom, maar hoezo 0,778 die verandering van percentage
|
Er staat geen 0,778 hoor.
|
Citaat:
|
je kan ook
78.8*[massa Mg-24] + 10.1*[massa Mg-25] + 11.1*[massa Mg-26] ----------------------------- gedeelt door 100%, dan heb je het ook |
Citaat:
788*24 u+101*25 u+111*26 u=18912 u+2525 u+2886 u=24323 u, dus de gemiddelde atoommassa is dan 24323/1000 u=24,323 u. |
| Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:39. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.