Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Biochemici opgelet (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1415173)

X-men 3 22-05-2006 23:59

Biochemici opgelet
 
Als er twee gegevens pKa1= 1,84 en pKa2=9,36 zijn gegeven van de stof fosfatidylethanolamine, wat is dan het iso-elecktrisch punt van deze stof? :confused:
Op welke manier bereken je di?
En als bij ph=5,5 een mengsel van fosfatidezuur en het fosfatidylethanolamine wordt geëlectroforeed wordt, wat is dan het electroforeseresultaat? Ik begrijp er niks van :confused:

sdekivit 23-05-2006 10:29

in dit geval is de pI het gemiddelde van deze 2 pKa's:

(1,84 + 9,36) / 2 = 5,6

--> bij een pH van 5,6 is de lading van het hele molecuul neutraal geladen en beweegt het niet meer in de gel

bij een pK van 1,84 is de helft van de zure groep geprotoneerd en de helft gedeprotoneerd.

--> wanneer je de pH boven deze waarde laat stijgen (dus basischer), dan zal de zure groep gedeprotoneerd worden.

--> zelfde geldt voor de basische groep: wanneer de pH onder de pK van 9,36 komt, dan zal de base geprotoneerd worden.

In dit molecuul zijn dus alle basische groepen geprotoneerd en zijn enkele zuurgroepen ook geprotoneerd en dus heeft het molecuul een netto positieve lading en zal langzaam naar de negatieve pool migreren.

Hetzelfde moet je ook uitzoeken voor fosfatididezuur en je hebt het resultaat van je electroforese.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.