Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Flora & Fauna (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=9)
-   -   gezelschap cavia (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1417932)

tongpiercingkje 27-05-2006 18:04

gezelschap cavia
 
hey hey

weet iemand een klein beest om mijn cavia gezelschap te houden?
met een konijn is het helaas misgelopen..deze viel mijn cavia aan.
maar wil hem toch een maatje kunnen geven..het is een mannetje.
iemand ideen? :)

groetjes

Sovreze 27-05-2006 18:11

een tweede cavia...

tongpiercingkje 27-05-2006 18:25

ja ok..maar mannetjes gaan vaak niet samen heb ik gehoord, en wil hem ook iever niet laten castreren

Sovreze 27-05-2006 18:58

misschien een ander konijntje proberen waarvan je weet dat het te combineren is met een cavia :)

Bloem 27-05-2006 20:33

Konijnen en cavia's wordt over het algemeen niet aangeraden omdat ze een heel ander leefritme hebben. 2 Diertjes van hetzelfde soort is over het algemeen (je hebt altijd uitzonderingen natuurlijk) de beste combinatie.

Waarom wil je hem niet laten castreren?

dafzzz 27-05-2006 21:26

je kan misschien wel rond gaan vragen of iemand een konijn 'over' heeft waarvan al bekend is dat deze goed met cavia's overweg kan. wij hadden eerst een konijn en hebben hier ca. een half jaar later een cavia bij gezet. resultaat: de twee werden grote maatjes met elkaar. het is dus niet altijd zo dat het niet goed gaat tussen konijn en cavia, maar misschien toch maar ff informeren vooraf.

Avalon_Mae 31-05-2006 17:39

Dan kun je nog beter een ander beertje erbij zetten. :rolleyes: Konijnen en cavia's begrijpen elkaar vaak niet, omdat cavia's ook veel verbaal communiceren (piepen, klappertanden) en konijnen niet. Bovendien kunnen konijnen bijzonder hard trappen met hun achterpoten. Ik zou het niet doen!

Ik vraag me ook af waarom je hem niet wilt laten castreren? Als je het laat doen door een deskundige dierenarts en eventueel met een gasnarcose (=veiliger want beter te doseren) dan gaat het meestal gewoon goed. En anders zou ik gaan voor een 2e beertje, met een andere cavia doe je je cavia toch het grootste plezier.

tongpiercingkje 01-06-2006 09:56

ik heb inmiddels een beertje erbij gedaan.
heb eerst goed geinformeerd bij de dierenwinkel omdat het vaak niet goed gaat, maar het kon wel als ze beide maar jong waren. en et gaat super :)

Myrna 12-06-2006 13:13

Ik heb bij mijn cavia een konijn gezet en dat ging super. Nu is enkele maanden geleden de cavia overleden en het konijn mist de cavia wel. Maar ik ken ook mensen die een tweede cavia erbij hebben gezet. Genoeg mogelijkheden dus.
Succes!!

kinkypuss 12-06-2006 16:00

een koi karpertje :)

ik heb er nog wel eentje over! :)

Stefanie 17-06-2006 09:56

Bij mij gaan de beertjes niet samen omdat er een paar nogal dominant zijn. Castreren is toch een oplossing of een vrouwtje kopen wat al gesterreliseerd is.

Mr.Oizo 18-06-2006 21:22

Wij hebben ook twee cavia's, twee mannetjes. Ja, in de meeste gevallen gaat dat nooit echt goed, maar bij ons valt het wel mee. Alleen is eentje wel 24/7 "hitsig" en de ander is 24/7 een mopperkont. :bloos: Maar ik denk dat ze ondanks dat niet meer zonder elkaar kunnen. ;)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.