![]() |
Hulp bij biografie
We zijn bezig met het maken van een demopakket en nu lukt het ons niet zo om een goede biografie in elkaar te zetten. Iemand hier die ons kan helpen?
Citaat:
|
Eigenlijk heb je 2 soorten bio's: eentje die je naar boeker's, zalen en bladen stuurt, en een soort bio met een hele verhaal. In de eerste bio probeer je jezelf met zo weinige mogelijke tekst zo goed, professioneel en gaaf mogelijk neer te zetten. Om het maar kort door de bocht te zeggen: een boeker boeit het geen ene flikker hoe jullie elkaar ontmoet hebben, of hoe jullie begonnen zijn, of waar, of waarom. Hij wil weten wat voor band ie programmeert, en waarom die band zijn kostbare podiumtijd en budget krijgt, en al dit het liefst in 3 zinnen, want hele verhalen lezen, daar houden ze niet van.
Voor op een website, of voor richting de pers (die jullie zelf benaderd voor een artikel oid) is een uitgebreid verhaal beter, aangezien er dan sprake is van interesse in jullie band als in "de band zelf". |
Citaat:
|
Je kan voor het idee eens kijken op de site van mijn band, www.highspeeddirt.nl De bio is vrij zakelijk, en de "persoonlijke" details hebben we in de persoonlijke bio's gepropt:-) Een korte samenvatting / slagzin van wat je doet is ook wel handig. Zodat je meteen een tof stukje hebt voor bijvoorbeeld programmaboekjes. Als je dan een "zakelijke" bio opdreunt, is dat ook niet echt spannend om te lezen voor het publiek.
|
Niet lullig bedoeld, maar niemand wil horen dat je anderhalf jaar hebt gedaan over 6 nummers dus dat zou ik weglaten. Ook die stukjes over geen genre, geen imago en geen doel klinken niet erg positief, maar dat zijn mijn 0.02.
|
Citaat:
sowieso lees ik veels te vaak in bio's dat de band 'niet in 1 genre te plaatsen is' of 'lak heeft aan de hokjesgeest'. en als je t dan luistert is t heel goed in een genre te plaatsen. daar is ook niks mee. plus een programmeur vind het fijn als ie gelijk leest waar hij aan moet denken. |
Citaat:
myspace -> Sounds like : NOTHING YOU'VE EVER HEARD BEFORE arghhh |
A storm heading towards you and your lover's tent.
|
Citaat:
|
Citaat:
Maar kan je uitleggen waarom het negatief klinkt als we zeggen dat we geen imago hebben? Dus een korte bondige omschrijving van de muziek die we maken is genoeg voor een bio? |
ja, en wees vooral niet bang om een aantal bands te noemen waar jullie muziek door beïnvloed is.
en probeer een leuke insteek te vinden om wat je wilt vertellen te vertellen, ipv een saaig feitenlijstje. |
of je doet het zo:
Citaat:
|
Ach waarom een bio. Stuur gewoon muziek op....
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.