![]() |
Probleem met minimumloon
Ik kwam er laatst achter dat ik E 2,66 zonder toeslagen bruto per uur ontvang. Ik ben 17, dus ik zou minimaal E 2,93 zonder toeslagen bruto moeten ontvangen. Per uur that is ;)
Nu heb ik al aangekaart bij mijn werkgever dat dit niet kan kloppen, maar hij komt met het excuus dat het aan de CAO zou liggen. Ik heb voor de zekerheid wat instanties gebeld, en die vertelde mij - logisch natuurlijk - dat ik dat minimumloon van E 2,93 met terugwerkende kracht nog moet/zal moeten krijgen. Kunnen jullie mij adviseren hoe ik dit het beste kan aanpakken zonder al te veel trammelant te veroorzaken? |
Kijk hij zal het nooit leuk vinden . Dus het zal altijd tramelant veroorzaken.
Zeg gewoon dat je navraag hebt gedaan enzo en dat je met terugwerkende kracht dat urloon wil hebben. Dat het niet kon had ik je ook kunnen vertellen. Minimum is minimum een CAO kan daar nooit in negatieve zin van af wijken |
Simpel, stel je baas op de hoogte van het simpele feit dat een CAO je nooit onder het wettelijk minimumloon kan betalen. Betwist hij dat, vraag hem dan maar op te zoeken in de CAO waar dat precies staat en je dat te tonen.
Dat is niet meer dan eerlijk. Hoe dat opeisen trammelant veroorzaakt zie ik dan ook niet. |
Citaat:
Als ik de TS was zou ik ook maar vast gaan rondkijken naar een nieuwe baan, want dit zal de werksfeer waarschijnlijk niet verbeteren. En uiteraard een rechtswinkel bezoeken voor informatie over verdere stappen als de baas niet snel met het geld over de brug komt. |
nog even van postbus51.nl (ik heb niets nagerekend, maar om even aan te geven dat uurloon niet wettelijk is vastgelegd, wellicht een mogelijkheid voor je werkgever om minder te betalen):
Citaat:
Citaat:
don't shoot the messenger als het niet aansluit bij je vraag :bloos: |
Citaat:
Okay, ik hoef er waarschijnlijk niet meer terug te komen, maar 50% extra loon voor twee brieven versturen vind ik niet slecht. :D Als je het normaal brengt moet je baas wel een behoorlijke eikel zijn alvorens hij daar echt aanstoot aan neemt. Hij is toch immers degene die hier een probleem veroorzaakt? Toch niet de werknemer die niets meer eist dan waar hij recht op heeft? |
De baas veroorzaakt wel het probleem, maar de meeste typetjes die scholieren uitknijpen zijn er niet zo van gediend om op hun fouten gewezen te worden, zeker niet als dat ze geld kost. Het aankaarten van zijn fout en jouw recht zal in zo'n geval dus niet bepaald bevorderlijk zijn voor de werksfeer.
Het kan natuurlijk zo zijn dat de baas van de TS werkelijk zo onwetend en lui is dat hij het zelf niet even heeft nagezocht, en dat ie er juist blij van wordt dat z'n werknemer dit voor hem gedaan heeft, maar die kans acht ik nogal klein. |
Bedankt voor al het uitzoekwerk e.d. mensen! Ik heb het gemeld, en het was geen probleem. Ik moet morgen alleen even een specificatie meenemen en dan kijken we ernaar. Ik houd jullie op de hoogte!
Nogmaals bedankt! |
Altijd beter dat het zo opgelost wordt dan met allerlei juridisch gedoe denk ik zo. :)
|
Het is opgelost, volgende week ontvang ik m'n echte loon (E 3,05) en het loon dat ik ben misgelopen daarbij!
Bedankt allen! |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:42. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.