Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verkeer & Vervoer (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=104)
-   -   Auto laten verzekeren? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1454421)

RolfZ 05-08-2006 13:02

Auto laten verzekeren?
 
Hoe doen jullie dat, zelf betalen of op de ouders/verzorger zijn naam?

En wat hebben jullie? Normale of all-risk? :o

mar87 05-08-2006 13:10

Ik ben gewoon onder mijn eigen naam verzekerd. We hebben het er eerst wel over gehad om het op m'n ouders naam te laten zetten maar we hebben dat toch maar niet gedaan.

Ik ben WA+ verzekerd. Ik heb een auto uit 1994 gekocht en vond het niet nodig om zo'n auto all risk te laten verzekeren. WA+ vond voldoende.

Jolt 05-08-2006 13:11

Ik betaal hem zelf, heb WA+ op diefstal na en kost me 104 euro per maand.

Als ik ooit weer een nieuw auto ga halen. Laat ik hem zeker all risk verzekeren. Is nu niet de moeite met de auto wat ik nu hebt.

Auto ouder dan 10 jaar kan je geloof ik ook niet all risk verzekeren?

MightyMarcel 05-08-2006 13:36

@jolt : jawel, je kan een auto van >10 jaar oud wel all-risk verzekeren. (Is handig voor bv een 10 jaar oude porsche, een rolls royce, dat soort auto's. Dan moet je 'm wel laten taxeren.) Een verzekeringsmaatschappij weigert dat heus niet - alleen, de dagwaarde van zo'n auto is vaak al lager dan een eventueel schadebedrag (voor 'gewone' auto's dan he).

OT : Mijn eerste autootje heb ik WA verzekerd bij Unive. Jaartje in gereden, jaartje no-claim opgebouwd. Daarna mijn huidige auto gekocht, eerst WA + Gekocht (stond vaak op diefstalgevoelige plaats, en tja, toch een beetje zekerheid, dacht ik). Die is nu ook enkel WA verzekerd.

een eventuele volgende auto wordt - als het een beetje kan - een stuk nieuwer. Wellicht niet helemaal nieuw, maar wel een wat couranter modelletje. Afhankelijk van de prijs van die auto wordt t dan WA+ of All Risk.

Auto op naam van mn ouders verzeken leek ons niet zo'n geweldig goed idee.

Rachel 05-08-2006 15:21

Mijn auto, eind 2001, is allrisk verzekerd en staat ook op mijn naam. Ik betaal ook zelf deze verzekering :)

KIET 05-08-2006 15:36

Wij hebben ook besloten, op aanraden van kennissen en de verkoper ook, om mijn auto gewoon op mij naam te zetten. Wel alleen WA, maar het is ook een goedkoop en niet-zo-jong-meer autootje. Kan ik alvast wat no-claim opbouwen.

le Y 05-08-2006 16:22

eigen naam, gewone wa

Anton aus Tirol 05-08-2006 18:16

Ik zou de verzekering gewoon op je eigen naam zetten. Ten eerste bouw je dan no-claim korting op en ten tweede: mocht je ooit een groot ongeval veroorzaken, wat ik uiteraard niet hoop, dan zou je wel eens flink in de problemen kunnen komen als de verzekering erachter komt dat jij de hoofdbestuurder bent en niet één van je ouders. Bij grote schadeclaims zullen verzekeraars dit zeker wel natrekken. Niet vergeten een inzittenden verzekering af te sluiten.

O ja, en nog een tip voor een goedkope autoverzekering:
Als je op www.independer.nl je gegevens invult, zoekt deze site automatisch de goedkoopste verzekering voor je uit! Ideaal! Bovendien zie je meteen online of je geaccepteerd bent als verzekerde en gaat je verzekering meteen in!

MightyMarcel 05-08-2006 18:18

Citaat:

Anton aus Tirol schreef op 05-08-2006 @ 19:16 :
Niet vergeten een inzittenden verzekering af te sluiten.

die heb ik overigens ook. niet gemeld, maar dan voor de volledigheid maar ff :

mijn verzekering: WA + inzittenden (1+4 personen) + rechtsbijstand.
daarnaast lid van de anwb.

PV 05-08-2006 18:58

Mijn auto staat op mijn eigen naam, bij de ZLM. WA en inzittenden verzekering. Ik betaal het zelf, maar krijg wel pakketkorting omdat m'n ouders en broer ook hun auto bij de ZLM hebben verzekerd, dwz dat je 1 keer in het jaar 5 % terug krijgt. Ik ben ook lid van de ANWB :)

Tom 05-08-2006 19:10

Op eigen naam, all-risk.
Auto is te duur om het risico te nemen, en geen zin in gezeik als je een ongeluk krijgt.

Unexplained 05-08-2006 20:06

Ford Focus (2006), all-risk
VW Kever (1974), WA (oldtimer verzekering, ongeveer 50 Euro per jaar)
Porsche 944 (1986) is all-risk (hobbytimer verzekering, ongeveer 300 per jaar)


De Focus is all-risk omdat het een leaseauto is. De Porsche heb ik all-risk gedaan vanwege het grotere risico dat er iets mee gebeurt. Denk aan diefstal, van de weg slippen, noem maar op. Of een barst in het voorraam, dat kost je normaal al 500 Euro.
De kever rij ik niet veel mee en alle onderdelen daarvoor zijn zo goedkoop dat all-risk niet de moeite loont.

T_ID 05-08-2006 20:27

WA+ op mijn moeders naam, daarop staat de auto immers ook.

gekocht voor 6000 en dat krijg ik er toch nooit meer voor. De kans dat ik hem total loss rij en het mijn schuld is acht ik niet zo groot, en anders maar geen auto. :D

dwight88 05-08-2006 21:37

verzekerd op mn vader zn naam (auto staat ook op zijn naam). Hij heeft z'n hele leven lease-auto's gereden, en daardoor een onwijs veel schadevrije jaren. (Vraag me niet hoe het werkt, maar het werkt...).

Nu betaal ik ong. 30 euro per maand voor WA (auto uit '93), was anders wel iets meer geweest...

MightyMarcel 05-08-2006 22:05

Citaat:

dwight88 schreef op 05-08-2006 @ 22:37 :
verzekerd op mn vader zn naam (auto staat ook op zijn naam). Hij heeft z'n hele leven lease-auto's gereden, en daardoor een onwijs veel schadevrije jaren. (Vraag me niet hoe het werkt, maar het werkt...).

Nu betaal ik ong. 30 euro per maand voor WA (auto uit '93), was anders wel iets meer geweest...

iemand die in particuliere auto's rijdt bouwt ook schadevrije jaren op; dat gaat niet sneller of langzamer als je leased.

het klinkt wellicht ongelofelijk, maar ook voor de leaserijder duurt een jaar 31536000 seconden.

tikmaarwat 05-08-2006 23:46

heb auto nieuw gekocht inmiddels eind 2005 en heb hem all-risk. Dit wel op naam van mijn moeder, die heeft namelijk een no-claime opgebouwd. Mijn zu heeft een auto van midden 2003 en heeft hem ook op naam van mijn moeder staan. Mijn ouders betalen dit ook voor ons. De overige auto's staan op naam van mijn vader.

juno 06-08-2006 00:00

Oldtimer verzekering. Wa. Niet meer dan 10.000 kilometer per jaar. Spotgoedkoop. No claim korting bestaat niet.

Ze gaan ervan uit dat iemand met een oldtimer daar erg voorzichtig mee rijdt, en vooral ook niet te veel.

Daar hebben ze gelijk in.

coopergirl 06-08-2006 09:02

Citaat:

Jolt schreef op 05-08-2006 @ 14:11 :
Ik betaal hem zelf, heb WA+ op diefstal na en kost me 104 euro per maand.

Als ik ooit weer een nieuw auto ga halen. Laat ik hem zeker all risk verzekeren. Is nu niet de moeite met de auto wat ik nu hebt.

Auto ouder dan 10 jaar kan je geloof ik ook niet all risk verzekeren?

mijn auto is uit 1994 en ik kon em bijna nergens wa+ laten verzekeren.... Overal kreeg ik nl te horen dat de auto daarvoor te oud was, er zit nl geen startonderbreker op en dat soort veiligheidsshizzel is voorwaarde om bij veel verzekeraars wa+ te kunnen verzekeren (pfff onzin zeg). Daarbij ben ik bij veel verzekeraars afgewezen vanwege m'n leeftijd :o Ik heb dan ook duisent offertes op gevraagd ivm goedkoopste verzekeraar te vinden :o

Ivo 06-08-2006 13:18

Citaat:

juno schreef op 06-08-2006 @ 01:00 :
Oldtimer verzekering. Wa. Niet meer dan 10.000 kilometer per jaar. Spotgoedkoop. No claim korting bestaat niet.

Ze gaan ervan uit dat iemand met een oldtimer daar erg voorzichtig mee rijdt, en vooral ook niet te veel.

Daar hebben ze gelijk in.

Ongeveer het zelfde verhaal bij mij :) . En dat met een auto van slechts 8 jaar oud.
Mijn verzekering (WA+, rechtsbijstand en inzittenden) kost met 35,51 per maand en 20 euro clublidmaatschap per jaar. Dat lidmaatschap is een verzekeringsvoorwaarde, verzekering loopt ook via die club.

Ik betaal nu ongeveer 5 euro per maand minder als met de goedkoopste WA verzekering die ik kon vinden. Als je de rest van de dekking er bij neemt ben ik ongeveer de helft goedkoper uit. En dat tewijl ik op deze verzekering al 50% jongerentoeslag heb (voor jongeren tot en met 23 jaar).
Tegen nog eens 15% premietoeslag mag ik overigens 15.000 km per jaar rijden, maar dat is op dit moment niet nodig. All-risk verzekeren is bij deze verzekering ook mogelijk (tegen taxatiewaarde), maar dat doe ik pas als het plaatwerk helemaal in orde is gemaakt + opnieuw gespoten. Afhankelijk van de uiteindelijke tax-waarde komt er dan 20 tot 30 euro premie per maand bij.

phoxetis 06-08-2006 21:53

Citaat:

juno schreef op 06-08-2006 @ 01:00 :
Oldtimer verzekering. Wa. Niet meer dan 10.000 kilometer per jaar. Spotgoedkoop. No claim korting bestaat niet.

Ze gaan ervan uit dat iemand met een oldtimer daar erg voorzichtig mee rijdt, en vooral ook niet te veel.

Daar hebben ze gelijk in.

da's interessant. Bij mij staat in 'n clausule dat ik naast mijn oldtimer ook nog een (aantoonbare) dagelijkse auto moet hebben om een oldtimerverzekering te hebben.

vertel 's?

MightyMarcel 06-08-2006 21:55

Citaat:

phoxetis schreef op 06-08-2006 @ 22:53 :
da's interessant. Bij mij staat in 'n clausule dat ik naast mijn oldtimer ook nog een (aantoonbare) dagelijkse auto moet hebben om een oldtimerverzekering te hebben.

vertel 's?

ik ben ook benieuwd...

juno 07-08-2006 08:38

Die hebben we dan ook. We hebben in totaal vier auto's.

Chimera 07-08-2006 10:51

Citaat:

RolfZ schreef op 05-08-2006 @ 14:02 :
Hoe doen jullie dat, zelf betalen of op de ouders/verzorger zijn naam?

En wat hebben jullie? Normale of all-risk? :o

Eigen auto, all risk (ben een beetje de lul als ik 'em totall loss rijdt en niet all risk verzekerd ben, nu krijg ik tenminste nog de dagwaarde terug) bij Ohra.

~LiefEngeltje~ 07-08-2006 16:56

mijn auto is bij de verzekeringsmaatschappij niet all risk te verzekeren omdat ie ouder is als 10 jaar (11jaar)

is dit bij alle maatschappijen zo of bij de een wel ander niet?

is toch belachelijk, als mensen toch extra willen betalen voor allrisk waarom mag dat niet?

is niet meer de moeite ofzo

Ivo 07-08-2006 18:09

Citaat:

phoxetis schreef op 06-08-2006 @ 22:53 :
da's interessant. Bij mij staat in 'n clausule dat ik naast mijn oldtimer ook nog een (aantoonbare) dagelijkse auto moet hebben om een oldtimerverzekering te hebben.

vertel 's?

Bij mij is een aantoonbare dagelijkse auto niet verplicht, zolang ik maar niet meer dan 10000 km maak. Of na 15% premietoeslag niet meer dan 15000 km. Aangezien ik in elk geval de komende 3 jaar ook nog een OV-kaart heb, is die kilometer beperking geen probleem. Doordeweeks gebruik ik m'n auto zelden.

Tiño 07-08-2006 18:28

eigen naam sinds jaar en dag, inzittende en rechtsbijstand.

betaal ook zelf wegenbelasting.

en ik raad je aan om ook je eigen auto op je eigen naam te zetten.

succes!

phoxetis 07-08-2006 20:36

Citaat:

Ivo schreef op 07-08-2006 @ 19:09 :
Bij mij is een aantoonbare dagelijkse auto niet verplicht, zolang ik maar niet meer dan 10000 km maak. Of na 15% premietoeslag niet meer dan 15000 km. Aangezien ik in elk geval de komende 3 jaar ook nog een OV-kaart heb, is die kilometer beperking geen probleem. Doordeweeks gebruik ik m'n auto zelden.
bij welke maatschappij zit jij dan? vertel! ;) (y)

Ivo 08-08-2006 17:25

Citaat:

phoxetis schreef op 07-08-2006 @ 21:36 :
bij welke maatschappij zit jij dan? vertel! ;) (y)
SNS/Reaal. Maar zie ook even mijn eerste post. Is via een merkclub geregeld allemaal. Ik weet niet hoe hun 'normale' oldtimerverzekering is.

Cryptic Winterstorm 08-08-2006 18:21

Verzekeren op naam van je ouders is stom en niet stoer. (y)

MightyMarcel 08-08-2006 19:08

Citaat:

Cryptic Winterstorm schreef op 08-08-2006 @ 19:21 :
Verzekeren op naam van je ouders is stom en niet stoer. (y)
en, als je zo weinig over hebt dat je geen gewone polis kan betalen, is autorijden waarschijnlijk sowieso te duur voor je.

Cryptic Winterstorm 08-08-2006 19:10

Het is gewoon ontzettend stom. De verzekering is niet achterlijk. Als jij voor een paar miljoen schade rijd gaan ze echt wel even kijken of ze er op de een of andere maniet niet onderuit kunnen komen. En als blijkt dat jij regelmatig bestuurder bent, hang je.
Sommige mensen begrijpen dat niet.
Ik snap best dat het goedkoper is, maar a) je bouwt geen schadevrije jaren op en b) het is gewoon stom.
Dan is het ook stom om op naam van je vrouw te verzekeren, want dat is precies hetzelfde. In mijn geval ben ik degene met de goedkope polis, maar ja.
Verzekeringsmaatschappijen proberen er sowieso onderuit te komen als het even kan. Wat denk jij dan, anders zou er toch geen verzekeringsmaatschappij meer bestaan, zouden ze allemaal failliet gaan.

MightyMarcel 08-08-2006 19:47

Citaat:

Cryptic Winterstorm schreef op 08-08-2006 @ 20:10 :
Het is gewoon ontzettend stom. De verzekering is niet achterlijk. Als jij voor een paar miljoen schade rijd gaan ze echt wel even kijken of ze er op de een of andere maniet niet onderuit kunnen komen. En als blijkt dat jij regelmatig bestuurder bent, hang je.
Sommige mensen begrijpen dat niet.
Ik snap best dat het goedkoper is, maar a) je bouwt geen schadevrije jaren op en b) het is gewoon stom.
Dan is het ook stom om op naam van je vrouw te verzekeren, want dat is precies hetzelfde. In mijn geval ben ik degene met de goedkope polis, maar ja.
Verzekeringsmaatschappijen proberen er sowieso onderuit te komen als het even kan. Wat denk jij dan, anders zou er toch geen verzekeringsmaatschappij meer bestaan, zouden ze allemaal failliet gaan.

Nou zit dat met echtparen toch een beetje anders dan met ouders/kinderen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.