Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Algemene schoolzaken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Deel studie in het buitenland (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1455034)

^M_chelleeeH^ 06-08-2006 21:08

Deel studie in het buitenland
 
Ik zit er zelf aan te denken om een deel van de studie (half jaar) in het buitenland te doen.
Mijn school heeft erg veel contacten met het buitenland en dit biedt dus vele mogelijkheden. Namelijk in: Oostenrijk, Belgie, Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Italie, Mexico, Nieuw-Zeeland, Rusland, Spanje, Zweden, UK, USA. In elk land zijn er 1 of meerdere universiteiten/hogescholen waar ik naar toe zou kunnen gaan.

Mijn vraag is eigenlijk of er meer mensen zijn die dit weleens hebben gedaan of wellicht van plan zijn? En waar zou je voorkeur dan naar uit gaan?

Ik wil trouwens niet dit schooljaar gaan, maar het eerste half jaar van schooljaar 2007-2008. Je moet het echter voor januari hebben geregeld, anders gaat het hele feest niet door.

Tips, ervaringen, etc. alles is welkom

Snees 06-08-2006 22:50

Het lijkt me ontzettend leuk om een half jaar of jaar in het buitenland te studeren (dus niet een jaar verdoen/backpacken). Wat betreft aanpassen en aarden lijkt het me makkelijk om naar een land te gaan dat je al een beetje kent of dat qua cultuur op Nederland lijkt, maar dat gaat niet op voor 'avonturiers'. Ik zou de keuze op aansluiting/kwaliteit uni en daarna taal/cultuur maken.

LisanneOUD 07-08-2006 09:47

Ik ga in september voor een half jaar in Barcelona studeren.

Joyceb 07-08-2006 13:05

Als het goed is ga ik vanaf januari een half jaar aan de University of California studeren. Welke precies weet ik nog niet, Uni Cal. plaatst mensen naar aanleiding van een van de drie voorkeuren. Bij mij waren dat UCLA, San Diego en Berkeley.

Ik wilde sowieso naar het buitenland een half jaar omdat 3 jaar studeren aan University College zonder onderbreking wel heel erg lang is.. Mijn voorkeur ging uit voor een engelstalig land en omdat ik een beetje lui was kon ik me alleen voor UCU programma's aanmelden. Aangezien de VS het enige land was waar ik life sciences kon doen, was de keuze al snel gemaakt.
De keuze voor deze drie uni's heb ik trouwens vooral op onderwijsaanbod (veel leuke vakken in de biomedische hoek) en op kwaliteit (al zit dat sowieso wel goed aan de University of California volgens mij).

Weet je al een beetje waar je naartoe wilt?

^M_chelleeeH^ 07-08-2006 13:17

Ik heb zelf nog totaal geen idee eigenlijk, al moet ik zeggen dat mijn voorkeur toch wel uitgaat naar Europa.

Ik heb niet snel last van heimwee ofzo, maar ik vind het toch wel een prettig idee dat er mensen langs kunnen komen en dat ik zelf ook een keertje naar huis kan gaan. :) Als ik in bijv. Australie ofzo zit, dan weet ik al dat er weinig mensen langs komen ivm dure tickets :P

^M_chelleeeH^ 07-08-2006 13:18

Citaat:

Lisanne schreef op 07-08-2006 @ 10:47 :
Ik ga in september voor een half jaar in Barcelona studeren.
Kan je me hier iets meer over vertellen?
Wat je nu studeert bijv en wat je daar gaat doen, etc.

Andijvie 07-08-2006 13:48

Ik wil het wel gaan doen, mogelijk ook ongeveer een half jaar, misschien wat korter. Mijn plannen zijn nog heel vaag, maar ik denk dat ik graag naar Finland ga. Ik ga er zo snel mogelijk informatie over aanvragen, en ook uitzoeken wat ik daar dan moet gaan doen; vakken volgen (op zich zou dat goed kunnen), of stage lopen en bachelorscriptie schrijven (kan ook prima). Dat moet ik dus even gaan uitvogelen. En hoeveel het gaat kosten, natuurlijk. Want ik moet waarschijnlijk nu gaan beginnen met sparen. Ik zou overigens het tweede halfjaar van 2007/2008 willen gaan.

Ik geloof dat er meer mensen van mijn studie naar Finland gaan, er is contact met een universiteit daar, dus wat dat betreft liggen de contacten er al. Scheelt geregel, maar het scheelt ook in de kosten, geloof ik. Ik wil graag naar Finland omdat het land me interesseert, en de taal ook.

Maar goed, vage plannen nog dus.

Yolcu 07-08-2006 15:30

Ik denk erover om mn hele master in het buitenland te gaan doen. Een heel ander principe natuurlijk, maar de voorbereiding is zo'n beetje hetzelfde. Je kent de site vast al, maar ik noem m toch nog even: www.wilweg.nl , daar vind je veel bruikbare info.

jbtq 15-08-2006 12:11

Ik ben zelf ook van plan om een half jaar naar australie te gaan. Dit vanwege de taal tis namelijk naar mijn gevoel wel handig als je de mensen kan verstaan en ook tegen ze kan praten en hopelijk helpt het mijn engels te verbeteren. Verder heb ik overigens nog geen idee hoe en wat allemaal. Aangezien ik pas begin volgend schooljaar wil heb ik nog een jaar om alles te regelen+ vanuit mijn opleiding ben ik verplicht om een tijdje naar het buitenland te gaan. Kortom het moet wel lukken. Al zie ik op tegen al het geregel :(

manahatta 16-08-2006 10:11

Citaat:

Snees schreef op 06-08-2006 @ 23:50 :
Het lijkt me ontzettend leuk om een half jaar of jaar in het buitenland te studeren (dus niet een jaar verdoen/backpacken).
Pardon!!!?? :mad: als je een jaar naar het buitenland gaat om te reizen (en dus niet studeerd) verdoe je je tijd niet hoor!

Gladys 16-08-2006 10:15

Ik heb een jaar in amerika gestudeerd, was onwijs leuk, wel hoge kosten. Even als antwoord op degene die naar Calafornia gaat, als ik jou was zou ik echt naar UCLA gaan, is zoo een geweldige school! Echt onwijs... Berkeley is ook goed, maar als je het ECHTE amerikaase college leven wilt mee maken zou ik echt naar UCLA gaan!

Snees 16-08-2006 12:12

Of als je zin hebt in aanpoten: Caltech.

Kairo 17-08-2006 10:21

Hallo allemaal!

Even een vraagje.. zijn er ook mensen die na hun vwo een jaartje weg gaan via een uitwisselingsorganisatie? Dus buiten de universiteit om. Mij lijkt een collegejaar in England via Aspect erg leuk of een internationaal studiejaar via EF in Vancouver. Heeft iemand ervaring met deze organisaties of is zelf ook van plan om hieraan deel te nemen? Ik hoor het graag!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.