![]() |
[Verhalenwedstrijd] 30 januari?
Nou, zet je nieuwjaarsrecepties voorlopig maar aan de kant, want het is weer tijd voor een doldwaze Letterenverhalenwedstrijdbonanza!
Kort door de bocht de regels: Iedereen mag meedoen. Vaste gast op Letteren of toevallige voorbijganger, bloeddorstige schaduw die slechts leest of forumbaas met invloed in de juiste kringen. Iedereen. Dat wil zeggen, iedereen die voor 30 januari zijn verhaal opstuurt naar letteren@scholieren.com, het liefst voorzien van (forum)naam en de titel van het verhaal. Als je bonuspunten wilt scoren, zet het verhaal dan óf in een word-document, óf in een .txt wanneer je geen gebruik maakt van opmaakfratsen. Als tekst in een e-mail bestaat er een groter risico dat hij zinnen gaat afbreken op rare punten, met als gevolg dat ik weer een halve nacht enters zit weg te halen. Een andere eis is dat het verhaal aan het thema moet voldoen. Via een volledig democratisch systeem zijn we tot het thema-duo van de hoofdpersoon waar men een hekel aan krijgt en de vaste beginzin gekomen. Daar de zin nog niet gekozen is, zal ik op dit moment, live, naar mijn boekenkast lopen, at random een boek pakken en daar een zin uit plukken. (...) Ok dat gaat niet werken, dus doen we de volgende zin: "Naast warmte vonden zij tevens de gelegenheid om zichzelf aan elkaar voor te stellen." Kudo's voor diegene die weet waar het vandaan komt. :) Let erop dat beide zaken in het verhaal verwerkt moeten zijn, anders heb ik hier voor niets anderhalf uur door mijn boeken zitten etteren. De lengte staat vrij, maar besef wel dat weinig mensen zitten te wachten op een tekst van 20.000 woorden, dus probeer jezelf te matigen. Na 30 januari zal ik alle verhalen online zetten, gevolgd door een poll waarin jullie de winnaar aan kunnen wijzen. De gelukkige krijgt zijn verhaal, ditmaal onder eigen naam, voor onbepaalde tijd bovenaan het forum geplaatst. Is dat niet fijn? Succes en alle wijsheid! LUH-3417 |
Wat een beginzin:| Is het in dat boek ook de beginzin, of heb je zomaar ergens een zin vandaan geplukt? Hm... Lastig. Ik ben in elk geval wel van plan om mee te gaan doen:)
|
Leuk, leuk:D
Ik weet alleen nog niet of ik tijd heb om mee te doen. |
Goeie beginzin. De moeilijkheid ligt hem vooral denk ik in het schetsen van die hatelijke hoofdpersoon. Leuk.
|
Citaat:
|
Verdammt, dat wordt lastig daar ik over het algemeen meelijwekkende persoontjes placht neer te zetten. :D Als ik tijd heb, ga ik het proberen.
|
Beginzin okee, maar die hoofdpersoon waar je een hekel aan moet krijgen. Hmmm, ik ga het misschien wel proberen. :o
|
De beginzin vind ik leuk, de rest van de opdracht niet zo, maar ik kan het altijd proberen. (a)
|
O wat gaaf, misschien kan ik wat Letterenkracht van vroegâh terug halen en mee doen :cool: (y)
|
Leuk, inderdaad. Al voor mij iets minder moeilijk denk ik, daar ik altijd gehate hoofdpersonen neerzet ;)
|
Lastig... ik heb nu wel een idee maar t lijkt op een verhaal dat vorige keer geschreven is besef ik me net dus wordt lastig.
|
We zijn al halverwege de maand en tot nu toe stromen de verhalen nog niet echt binnen. Het is toch niet te lastig voor jullie, hm? :)
LUH-3417 |
Ik heb al wel iets, maar het is niet het insturen waard:P Ik wacht op een enorme inspiratiegolf;)
|
Ik zit aan mijn tentamens vast, 24 de laatste. Daarna minder dan een week; ik ga het niet redden :)
|
Als de golf niet komt; alsnog insturen!
en: In minder dan een week kun je vast wel een verhaal schrijven! Ik weet het zeker! LUH-3417 - Ik had mental coach moeten worden. (Y) |
Ik schrijf een verhaal vaak ook altijd op de laatste dag. :o Ik ben het nog wel van plan, denk ik, maar nu nog even niet. :p
|
Vrije lengte, dat is mooi :cool:
|
Ben bang dat ik het niet ga halen, moet al flink veel schrijven these days.
|
Tot nu toe is er één verhaal binnen, dus er bestaat een vrij reeële kans dat de deadline wordt opgeschoven. Kunnen de mensen die nu geen tijd hebben dan nog wel meedoen?
LUH-3417 |
Ik heb deze week nog een tentamen en dan die week vakantie. :o Dus ik zou wel blij zijn met een weekje uitstel eigenlijk.
|
Citaat:
|
Ik ws wel.
|
Goed. Nog altijd slechts één inzending, dus gooien we er vooralsnog een week bij. Wel jullie best doen, hm?
LUH-3417 |
:D Arme jullie allemaal.
Ik doe niet mee dit keer. |
Citaat:
|
ik houd mijn hartje vast. :(
LUH-3417 |
Ooo gelukkig nog een halve week:) ik had toetsweek namelijk.
|
Ik had tentamenweek en ben deze week eigenlijk woensdag weer langer dan 2 uur thuis. :bloos::(
|
oeps mag ik er alsnog eentje schrijven?
densoods gooi ik het gweoon als bericht op het forum. |
Ik heb een vraagteken in de titel gezet, dus voorlopig is de wedstrijd open tot nader order. Ik hoop maar dat er rap een redelijk aantal inzendingen verschijnt.
LUH-3417 |
Ik heb een verhaal geschreven en die is zo afkeerwekkend
dat ik het opnieuw ga proberen. :( :p |
Citaat:
|
En ik vind de beginzin echt vreselijk dwingend.
[Echt een verhaal waarna je zoiets hebt van; Als mijn vriendin dat leest, ben ik haar vast kwijt :s ] |
Ik heb er nu drie geschreven en ze zijn zo slecht dat ik ze niet zal insturen.
Het spijt me LUH, maar ik heb mijn best gedaan. |
Misschien een tip voor de volgende keer: een opdracht waar je nog wat meer vrijheid hebt. Een openingszin en een karakter dat eigenlijk al zo'n beetje vaststaat hebben mij er eigenlijk van weerhouden eraan te beginnen.
Of helemaal geen opdracht, dan heb ik nog wel wat liggen. :D Maarja, ik snap wel dat er opdrachten worden gegeven, en dat is ook best leuk. Ik wacht in ieder geval een volgende keer af om mijn eerste verhaal hier te posten. (Ik heb nu ook even geen tijd om er alsnog aan te beginnen) |
Ik vind het juist irritant om over een persoon te schrijven waar de lezer een hekel aan heeft. :o
|
Ik vind die hele opdracht stom. :|
|
Phu. En ik was danb nog wel de enige instuurder.
|
Citaat:
LUH-3417 |
Hoe kan het nou dat die twee thema's winnen in de poll en er vervolgens helemaal niemand is (nouja, één dan) die er een verhaal mee kan/wil schrijven. :|
|
Toch maar mijn proloog idee? :p
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Nee, de volgende keer werken we weer met een vrije wedstrijd waarin zogezegd alles mag. Ik denk overigens ook dat het verstandig is om niet nog om-en-om column- en verhalenwedstrijden te houden, omdat de animo voor columnwedstrijden toch al niet echt overdonderend is.
LUH-3417 |
Na overleg met Fayelinde. hebben we besloten de wedstrijd te laten voor wat hij was. Helaas.
Welnu, hoe pakken we het aan? Een nieuwe wedstrijd, maar dan vrij? Zou er dan wel genoeg animo zijn? LUH-3417 |
Geef een richtlijn aan woorden op;
tussen de 1700 en 2000 woorden bijvoorbeeld. Je zou ook een verplicht thema mee kunnen geven oorlog/ liefde/ haat/ de zeven zonden/ bedrog/ surrealisme/ esthetiek En tja, als je het wat vrijer doet en zeker géén beginzin instelt; doe ik zeker mee. |
Thema zie ik niet zitten. We moeten zoveel mogelijk deelnemers scoren.
LUH-3417 |
Ja, dat is dan wel jammer.
Maar een richtlijn qua woordtal lijkt je wel wat? Kijk, ik kan mezelf altijd nog aan een thema binden ;) |
Ik zou het gewoon zo vrij laten als mogelijk, mocht je thema's willen, dan moet het een ontzettend ruim thema zijn waar je in principe twaalf kanten mee op kunt. Beginzinnen en titels verzin ik het liefst zelf, omdat ik vanaf daar mijn verhaal schrijf.
|
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:28. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.