![]() |
De zin van het leven
Wat is voor jou de zin van het leven.
De zin van het leven is voor mij het leven ansich. |
Het leven heeft geen 'zin' als zodanig. Je bent er gewoon, dus dan kun je het beste maar leuke dingen doen en veel plezier maken.
|
Ik vind het absurd om het begrip 'zin' toe te passen op iets dat er gewoon is. Zeggen dat het een bepaalde zin heeft, of dat het het niet heeft, is niet van toepassing.
|
Zin is iets totaal irrelevants. Waarom is zwart niet wit of boven vierkant of streepjes bierkratten.
|
voortplanting...
|
Zoveel mogelijk leren.
|
warcraft
|
Citaat:
|
Ontplooiing.
|
ik weet niet, hoe lang of kort mag die zin zijn ? je hebt woorden die meer zeggen in hun 1tje dan een hele zin ( Biertjuh ? ) maar je hebt ook zinnen die meer zeggen dan de woorden die er in staan.
het is net als met het nut van het algemeen, soms is het positief, en soms is het negatief. soms is het niks, en soms is het alles. soms is het wit, en soms is het zwart. heel soms zelfs grijs. maar toch, het ligt er aan in welke context je welke zin gebruikt, maar de zin van het leven bestaat niet voor mij, puur en alleen om de reden dat elke individu een zin anders kan interpreteren. |
wie kan mij uitleggen dat het leven zin heeft?
|
Bestaat niet. 'zoveel mogelijk lol maken' vind ik trouwens geen goede vervanging :|
|
Je doel vinden.
|
Als ht leven een zin zou hebben, waarom is de bijbel dan geschrijft? In dat boekje staan ook een heleboel zinnetjes, zou daar ook de zin van het leven misschien tussen kunnen staan? En zo ja, welke zou dat dan zijn? Ik ben er voor om de bijbel zo in te korten dat deze nog maar uit 1 zin bestaat, de zin van het leven, dat is genoeg voor iedereen om toppiej te worden!!!! (y)
|
Zin duidt op een doel. Leven heeft net zo veel 'zin' als de zwaartekracht. Het is er.
Dus geniet er maar van, anders heb je d'r helemaal niets aan. |
Citaat:
"Leert schrijven." |
Citaat:
En kijk, wat vinden we in het woordenboek bij zin? 4 bestaansreden, nut ;) |
Citaat:
|
Citaat:
Hoezo heb je iets aan genot? Als het zin heeft om genot te ervaren, maakt dat het leven dan niet zinvol? |
Citaat:
|
Je vind het plezierig jezelf een illusie voor te houden dus? :)
|
Citaat:
|
Citaat:
En wat Reverend zegt. |
heeft mijn leven de zelfde zin. het zelfde doel, als dat van Mephostophilis? ofdan vraag k t jou ;-)
|
het eren Gods, natuurlijk.
|
Citaat:
|
als het nut van het leven lol maken is, vraag ik me af wie het leven gemaakt heeft.
zingeving is vooral iets voor gelovigen: die hebben een verklaring voor het nut van het leven. in de zin waarom het leven er ís (het doel, het nut). het leven is er volgens mij om god te zoeken. een levensindeling of persóónlijk levensdoel kan iedereen verzinnen. ik vind waarden als voor anderen, zelfontplooing, behoud en voortzetting van de natuur ed allemaal wel belangrijk. |
ik weet niet wat de zin van het leven is, ik weet nit of het leven een zin heeft
en als het leven zin heeft weet ik niet of ik gelukkiger zou zijn als ik de zin weet.. dus ik kom hier niet meer |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik zou het niet weten. Het is maar wat voor 'zin' je zelf aan het leven geeft; voor de één is dat het zoeken naar God, en voor de ander is het het zoeken naar zoveel mogelijk plezier.
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik zie geen enkele reden waarom voortplanting de zin van het leven zou moeten zijn?
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Het is een verkeerd om antropomorfisch en personaliserend om te gaan met de natuur. Ten minste in bepaalde opzichten, maar daar ga ik zo op in.
Wellicht zullen sommigen hier bekend zijn met Richard Dawkins zijn boek The Blind Watchmaker. Ik sta hier aan zijn kant, moet ik zeggen. Maar een snelle blik op die pagina kan je wellicht een verkeerd idee geven (m.b.t. wat ík vind) - het betekent voor mij niet dat er niet een diviniteit zou kunnen zijn. In tegendeel juist.. Evolutie leidt tot hogere levensvormen (ontwikkeling v/h bewustzijn, intelligentie, cultuur). Dit kan ook inhouden dat diezelfde ontwikkeling leidt naar de evolutie van een diviniteit, lijkt me. IK BEN zou dan eigenlijk een IK ZAL ZIJN moeten wezen. Nou, daaraan verbonden zit uiteraard een voortplantings-zin. Ik noem het liever a means to an end. Zoals al eerder gezegd, enkel om de geschapen levensvorm in stand te houden. Dit daarmee te beschouwen als 'de zin' van zijn bestaan vind ik uitermate kort door de bocht en eerder een simpele uitweg omdat er niet geprobeerd werd verder te denken. Ben ik daarmee iemand die dan toch graag wíl dat er een zin is die er niet is? Wellicht. En misschien is dat dan mijn Achillespees, het zij zo. Maar laat duidelijk zijn dat ik mezelf niet tegenspreek hiermee: ik ben nog altijd geen voorstander van Intelligent Design. Dus nogmaals, ik meen dat God vanuit de natuur gecreëerd kan worden. Een Deus Ex Machina in een nieuw opzicht. En daarmee zou dus de zin van het leven - en met 'zin' bedoel ik het antwoord op de vragen 'Waarom is dit evolutieproces op gang gekomen? Waarom is er 'leven'?' - iets wat in de toekomst ligt. Hiermee staan we dan voor een paradox, lijkt het. 'Is het evolutieproces in gang gezet? Door wie, hoe? -> Hoe is die entiteit dan ontstaan?' Ik zou zeggen dat een evolutieproces zal leiden tot een diviniteit, een supranormale entiteit, die tijd-ruimte transcendeert zelfs.. Zou deze diviniteit het proces vanuit de toekomst op gang hebben kunnen zetten? God zou ons dan als het ware 'roepen' vanuit de toekomst. En dan eindigt mijn verhaal dus met het antwoord 'we weten het NOG niet..' De zin is ons op dit moment onbekend want zij ligt vanuit ons perspectief nog in de toekomst. Zo, lekker kort door de bocht (voor mij iig) maar het is tenminste wat.. :p |
De Zin van het leven is de 'Zin' zelf!
|
als de zin van het leven voortplanting is is het wel heel dom..
want dan is de zin om nog meer zin te maken.. dat is raar.. |
Citaat:
conclusie: het leven is raar |
Citaat:
de bovengenoemde zin van het leven is raar of niet waaar! ik ga voor niet waar;) wan de zin van het leven hoort niet raar te zijn |
Citaat:
ik ga zelf gewoon voor de biologische zin: gaat heen en vermenigvuldigt u |
Citaat:
|
Waarom moet het leven een zin hebben?! Al eens bedacht wat de zin van het leven is van een gazelle? Waarom zouden wij dan wél een zin moeten hebben?
|
er is wel een nut.. ma mss is dat nit helemalal tzelfde
zo zijn dieren deel van een biocirkel |
Waarom zou dat een nut zijn?
|
ze houden elkaar instand
en voelen zich daardoor nuttig en belangerijk.. waardoor ze gelukkig worden en het langer volhouden... het is een gesloten cirkel we kunnen hem doorbreken door geen kinderen te krijgen en alles uit te moorden maar dat is tegen onze natuur in.. er zal dus iets of iemand (mss wij zelf ) zijn die dat niet wil, de reden daarvoor is de zin van het leven.. |
Het leven opzich is bijzonder want voor zover we weten zijn we de enige in het universum. En ook als we in de toekomst ander leven vinden dat is dat wel heel ver van ons verwijderd! Als je dan kijkt naar de grote diversiteit van leven op deze planeet, is dat best iets om je over te verbazen. Daarom denk ik dat de zin van het leven, het leven zelf is. Kortom er gewoon "zijn".
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:01. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.