Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Welke studie heb je nodig voor neurowetenschappen? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1545926)

Lucipher 20-02-2007 12:04

Welke studie heb je nodig voor neurowetenschappen?
 
Zou iemand me willen helpen met het vinden van een WO-studie (of beroep) die iets te maken heeft met neurowetenschappen, of iig met brein-onderzoek? En iets wat ik kan doen met N&T zónder Bio2?
Alle info is welkom!!

Leonoor 20-02-2007 12:09

Psychologie, specialisatie in de richting die jij wilt (dat noemen ze toch op elke universiteit weer anders)
Geneeskunde, specialisatie Psychiatrie

Voor dat laatste heb je N&T met biologie 1, 2 nodig, maar je kunt volgens de site van de UU wel één of ander examen doen als je niet aan de toelatingseis voldoet. Voor psychologie ben je met elk profiel toelaatbaar.

Het zijn trouwens wel allebei lotingsstudies...voor beiden inschrijven ed kan dus niet en je moet nog iets anders achter de hand hebben. Maar op de site van de UvT zie ik staan dat de opleiding psychologie daar geen numerus fixus meer is...gunstig dus. ;):))

ecrivaine 20-02-2007 16:00

Leuk, die richting wil ik ook op.
Het lijkt me dat geneeskunde ==> neurologie de beste optie is. Daar heb je biologie voor nodig, dus je hebt er niet veel aan.
Ik heb ook wel eens gehoord van psychobiologie. Ik heb het nooit uitgezocht, maar 10 tegen 1 dat je daar ook biologie voor nodig hebt...

Waarom niet een deelcertificaat biologie halen o.i.d.?

Iduna 20-02-2007 16:10

Nijmegen: Psychonomie (= de huidige afstudeerrichting van cognitieve en biologische psychologie), de relatie tussen hersenen en gedrag. Hierna zou je de researchmaster cognitive neuroscience kunnen doen.

Aan een aantal andere universiteiten kun je ook een soortgelijke kant op, Utrecht, Leiden.. In Tilburg kan het niet.

Psychobiologie kan geloof ik aan de UvA

deoxyribose 20-02-2007 16:12

Je kan met verschillende studies bij neuroscience terecht komen, o.a. Biomedische Wetenschappen maar ook Biologie. Je hebt echter wel Biologie1,2 nodig om een van deze studies te volgen. Als je je puur en alleen op onderzoek wil richten lijkt Geneeskunde mij niet zo'n beste optie.

Morri 20-02-2007 20:49

Als je toch geneeskunde oid zou willen doen, kun je misschien bij het JBI in Utrecht een zomercursus volgen?
Link: http://www.jbi.uu.nl/index.php?option=com_cursus&id=39

Maarten 21-02-2007 08:07

Citaat:

deoxyribose schreef op 20-02-2007 @ 17:12 :
Je kan met verschillende studies bij neuroscience terecht komen, o.a. Biomedische Wetenschappen maar ook Biologie. Je hebt echter wel Biologie1,2 nodig om een van deze studies te volgen. Als je je puur en alleen op onderzoek wil richten lijkt Geneeskunde mij niet zo'n beste optie.
Ze laten je ook wel toe zonder Biologie 1,2... hoor. Het is niet alsof je het nodig hebt.

Ik zou geen Neuroscience aan de VU doen, opportunistische afdeling met vervelende mensen.

Utrecht schijnt goed te zijn. Leukere stad ook, en waarschijnlijk ook leukere universiteit uberhaupt.

danny23 22-02-2007 17:06

Dit is misschien niet iets waar je naar opzoek bent maar een tak van de wiskunde houdt zich bezig met het modeleren processen in de brein. Je moet dan wel echt denken aan het wiskundige gedeelte ervan. Misschien kan deze link het beter uitleggen waar je dan aan moet denken
http://en.wikipedia.org/wiki/Neural_networks


Dus je kan eerst een bachelor wiskunde halen en dan je eigen master creeeren waar je ook allerlei vakken van biologie, psychologie erbij neemt. Wiskunde is heel flexibel daarin. Ik denk dat je alleen niet echt geinterresseert zult zijn hierin. Maar het is een optie

danny23 22-02-2007 17:14

Trouwens neem gewoon een kijkje op wikipedia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience

Psychologie, informatica, natuurkunde, wiskunde, biologie en geneeskunde houden zich allemaal bezig met neurowetenschappen.

MieX 22-02-2007 21:21

Je kunt vanuit o.a. farmacie ook de master neurosciences gaan doen, dit is heel specifiek een onderzoeksmaster. Farmacie kun je binnenkomen met N&T, hoewel je dan wel een behoorlijke achterstand hebt (omdat 99% wel bio 1,2 heeft)

Meer informatie over die master staat op www.masters.uu.nl, daar staat ook welke studies toegang geven tot die master

sdekivit 22-02-2007 22:21

je kunt de master Neuroscience & Cognition in Utrecht ook binnenkomen via letterkunde en psychologie (als zit je dan wel meer in de cognitieve kant)

Aanvulling op reply hierboven: kies dan wel voor het studiepad geneesmiddelonderzoek (zodat je onder andere het vak analysemethoden bij biomedische wetenschappen volgt). Het is zeer handig om met deze technieken in aanraking te komen voor je de master gaat doen vanuit farmacie

ik ken 1 iemand die vanuit farmacie de master gaat doen en die heeft bovenstaande gedaan. Je kunt dan ook het vak hersenen & gedrag volgen bij de eigen faculteit. Bij BMW heeft zij dan ook nog neurowetenschappen en voortgezette neurowetenschappen + voortgezette celbiologie gedaan.

Raina 23-02-2007 12:49

Kennistechnologie aan Univ. van Maastricht

ik weet niet of het datgene is wat je zoekt, maar het sluit wel mooi aan bij je profiel, alleen het is wel meer wiskunde en informatica dan 'biologisch breinonderzoek'

Of Kunstmatige intelligentie, wordt door meerdere universiteiten aangeboden

kiss_the_sky 23-02-2007 14:38

Op de Roosevelt Academy kun je ook een cognitive science track volgen. Ik ben nu zelf vanuit taalwetenschap ingestroomd in het van Psycholinguistics, en het is echt heel leuk! En op RA kun je er dan ook vakken psychologie bij nemen, en taalwetenschap, of juist biologie. Ik weet natuurlijk niet wat je interesse is maar dan heb je wel een heel brede basis.

Gothic 25-02-2007 17:43

geneeskunde en dan de master neuroscience aan het EMC...

sdekivit 27-02-2007 07:46

Citaat:

Gothic schreef op 25-02-2007 @ 18:43 :
geneeskunde en dan de master neuroscience aan het EMC...
heb je bio voor nodig he ;)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.