Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Studeren (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Technische Bedrijfskunde/ Technische Bestuurskunde (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1562194)

ruben3123 29-03-2007 12:13

Technische Bedrijfskunde/ Technische Bestuurskunde
 
Hallo,

Ik zit nu op het VWO en twijfel tussen de studies Technische Bestuurskunde in Delft en Technische Bedrijfskunde in Eindhoven. Ik ben bij allebei de studies op de open dagen geweest, maar het verschil tussen deze twee studies wordt me nog steeds niet erg duidelijk. Misschien kunnen jullie mij dat uitleggen. Economie vind ik erg leuk en natuurkunde en wiskunde vind ik ook wel aardig. Is het zo dat je bij Technische Bedrijfskunde meer in het management van bedrijven komt en bij Technische Bestuurskunde meer bij de overheid komt? Of zijn er andere grote verschillen. Ook vraag ik me af of het wel klopt dat Eindhoven een veel saaiere studentenstad is dan Delft.

Martiño 29-03-2007 17:40

Over de opleidingen zelf weet ik weinig te zeggen, maar als ik zou moeten kiezen voor de plaats van de opleiding (de stad), zou ik als ik jou was naar de stad gaan waar de opleiding van jouw keuze zit, en dat niet af laten hangen van of het wel of niet een leuke studentenstad zit (hoewel je eindhoven en delft beide leuke studentensteden zijn :)).

Gimme more beer 29-03-2007 22:22

Ik heb heel bewust voor Technische Bestuurskunde gekozen omdat de studie me leuker leek, het heeft meer raakvlak met overheid en politiek en dat staat me wel aan. Daarnaast vind ik Delft een vééél leukere studentenstad dan Eindhoven.

Over het technische deel zou ik me niet te veel zorgen maken, dat is toch wel redelijk vergelijkbaar. De economie e.d. is ook wel hetzelfde, maar je zult hier in Delft wat meer bestuurskunde krijgen en in Eindhoven wat meer bedrijfsmanagement. Maar hier in Delft krijg je ook zeker vakken die toegespitst zijn op het bedrijfsleven.

Ik kan je de studie in Delft alleen maar aanraden. Het is een pittige, uitdagende studie met een heel veelzijdig karakter. In je eerste jaar kies je een specialisatierichting voor het technische deel en dat maakt het alleen maar leuker.

Als je nog specifieke dingen wilt weten over TB in Delft, moet je het maar zeggen. Over TB in Eindhoven kan ik niet zo heel veel zeggen, behalve dat ik de stad veel minder leuk vind.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.