Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   gezocht: titel/schrijver van kortverhaal (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1569852)

Anoniem 14-04-2007 19:27

gezocht: titel/schrijver van kortverhaal
 
Ik ben op zoek naar titel en schrijver van een (ik meen Russisch) kort verhaal of fragment, ooit behandeld in een periode Wereldliteratuur op mijn school.

In het verhaal krijgen twee jongemannen ruzie met elkaar. Ik geloof dat ze elkaar al kenden, of ze hadden ongeveer dezelfde naam. Ze gaan vechten, waarop de ene het oor en oog (en nog iets anders, arm?) van de andere afrukt. Ze achtervolgen elkaar ook nog door een kamer ofzo. Ik weet bij god niet meer hoe het verhaal eindigt.

Het is een absurdistisch fragment (dat lijkt me duidelijk), en ik google me al tot turelurens, tevergeefs. Kan iemand me hiermee verder helpen? :(

LUH-3417 14-04-2007 20:24

Het klinkt bijna als een stuk van Ionesco, maar dat is niet Russisch en die schreef ook voornamelijk toneelstukken. Hij deed echter ook een stel verhalen, dus misschien is het een idee om eens op te zoeken wat hij allemaal heeft.

LUH-3417

Anoniem 16-04-2007 19:19

Nee, ik weet vrijwel zeker dat het een Russische auteur was, ik heb toch even Ionesco nagezocht maar daar zat het niet tussen. Toch bedankt voor je reactie! :)

Iemand anders een idee?

zuster 16-04-2007 19:26

Kun je de docent van dat vak van vroeger niet een e-mail sturen?

Leonoor 16-04-2007 19:33

http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_v...ire_schrijvers

Misschien dat de schrijver er tussen staat...


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.