Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Frankopmerking of Frank-opmerking? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1592083)

faan 05-06-2007 09:33

Frankopmerking of Frank-opmerking?
 
1. Weet iemand hoe je een zelfstandignaamwoord achter een eigennaam plaatst?

2. Ook vraag ik me af wat het wordt als je mijn achternaam gebruikt:
een van der Sligte-opmerking/Sligteopmerking.

Ik weet in ieder geval dat het Middellandse Zeeklimaat is, omdat het meer dan een woord is dat verbonden wordt met klimaat. Maar ik weet niet of Middellandse Zee hetzelfde is als van der Sligte.

Kazet Nagorra 05-06-2007 11:15

Ik denk niet dat het grammaticaal juist is om überhaupt zulke woorden te maken. Dus dan zou het gewoon 'opmerking van Frank' worden, maar pin me daar niet op vast.

faan 05-06-2007 20:24

Ja maar een opmerking van Frank heeft een andere betekenis dan een Frank?opmerking. In de spreektaal komt het in ieder geval vaker voor. En ik ben ervoor om spreektaal toe te passen in de schrijftaal, zolang het maar goed geschreven wordt. :p

Sarah 05-06-2007 20:52

Nou het is Down-syndroom, wat pleit voor Frank-opmerking, maar ook Von Willebrandfactor, wat pleit voor Van Der Sligteopmerking.

Kazet Nagorra 05-06-2007 20:56

Aan de andere kant is het wel bijv. 'vanderwaalskracht'.

Sarah 05-06-2007 21:16

Ik meen me te herinneren ooit te hebben gelezen dat het er om gaat of er bij het begrip dat een naam bevat, nog aan de bijbehorende persoon wordt gedacht of niet, om te bepalen of het wel of niet met een hoofdletter moet. Maar dat vind ik dan niet erg consequent, want bij Down-syndroom denken de meeste mensen toch ook niet aan meneer Down en mijn boeken schrijven het met een hoofdletter.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.