Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Flora & Fauna (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=9)
-   -   mijn cavia eet wel heel vreemde dingen.... (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1602882)

Steyve Haerck 30-06-2007 23:42

mijn cavia eet wel heel vreemde dingen....
 
zn eigen keutels!?
hoort dit? moet je dit afkappen??
heb het eigenlijk nog niet eerder gezien, maar hij poepte en at het meteen op, meteen vanuit zn anusje zeg maar :s

of is dit normaal cavia gedrag? mijn vorige cavia deed dit namelijk niet.

Stefanie 01-07-2007 11:25

Ja dat is heel normaal. De cavia's doen dit voor een goede spijsvertering en om niet verteerde stoffen opnieuw op te nemen in hun lichaam. Zeker niet afkappen als je ziet dat hij dit doet.

Het mag er misschien vies uitzien voor jou, maar voor het beestje is het alleen maar gezond.

obmod 02-07-2007 17:41

MAAR! let wel op!
Wanneer je cavia (of ander knaagdier) dit doet, krijgt deze dus te veel eten!
dus, zorg er dan ook voor dat je je diertje wat minder eten geeft.
Meestal zijn de keutels ook nog een beetje nat en stroperig wanneer je knaagdier deze opeet. Wanneer de keuteltjes (bijna) droog en hard zijn is het beestje weer in een goede darm conditie!

is het beestje overigens ook niet ietwat te dik dan?

Stefanie 02-07-2007 17:48

Een cavia krijg je niet zo snel te dik hoor. Ruime hoeveelheid hardvoer en groenten, daar wordt een cavia niet dik van.

Fiat 02-07-2007 20:55

Citaat:

Steyve Haerck schreef op 01-07-2007 @ 00:42 :
zn eigen keutels!?
hoort dit? moet je dit afkappen??
heb het eigenlijk nog niet eerder gezien, maar hij poepte en at het meteen op, meteen vanuit zn anusje zeg maar :s

of is dit normaal cavia gedrag? mijn vorige cavia deed dit namelijk niet.

Ja als cavia's nog jong zijn is dit gezond, omdat ze als ze geboren zijn bepaalde bacterieen nog niet in hun buik hebben en als ze hun poep of van hun moeder opetenn krijgen ze die wel ;)

zoeperzazke 04-07-2007 07:59

iedere cavia eet zijn eigen keutels. Dit heeft niets te maken met teveel of te weinig voer!! Het spijsverteringsstelsel van een cavia kan niet in 1 keer alle voedingsstoffen uit het eten halen, en door de keutels direct terug op te eten wordt wél alles opgenomen door het lichaam.
Zeker niet minder voer gaan geven, want aan cavia kán niet te veel eten. Een cavia stopt met eten als ie vol zit. Als een cavia natte, plakkerige ontlasting heeft moet je meer hooi en minder groenvoer geven tot het beter is.

x-spekkie-x 04-07-2007 10:07

Dit heet met een net woord coprofagie.

Het opeten van zijn eigen ontlasting is geen afwijking, maar een noodzaak. Tijdens de spijsvertering ontstaat er namelijk vitamine B12 in het darmkanaal. Dit kan de cavia (of het konijn) niet meer opnemen en dus poept hij het uit. Door deze ontlasting op te eten (ochtendpoep, is zachter dan de normale keutels) krijgen de dieren hun vitamine B12 binnen. Je kunt het zien als een soort herkauwen bij herkauwers.

Dit onderstaande is dus ook dikke onzin!
Citaat:

obmod schreef op 02-07-2007 @ 18:41 :
MAAR! let wel op!
Wanneer je cavia (of ander knaagdier) dit doet, krijgt deze dus te veel eten!


Bloem 05-07-2007 11:53

Volgens mij krijgen ze juist teveel eten als ze die keutels niet meer opeten. Konijnen doen het ook trouwens.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.