Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Ben ik over 10-15 jaar dood... of is het niets? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=161214)

Rabbi Daniel 17-07-2002 18:16

Ben ik over 10-15 jaar dood... of is het niets?
 
Ik heb altijd al astma. Nu is het zo dat alle astma-medicijnen op mij niet werken. En er is een ziekte, waarvan de symptomen gelijk zijn aan astma. Máár, die ziekte is ongeneeslijk, en de gemiddelde levensverwachting is 25-30 jaar, met een gruwelijk einde.
En veel mensen met die ziekte werden eerst behandeld als astma-patiënten, omdat het daar op leek, waarbij dus de astma-medicijnen niets deden.

Ben dus wel bang dat ik het ook heb... in een lichte vorm dan.
Zeer lichte vorm, denk ik.
Maar dát ik het heb, dat weet ik inmiddels wel zowat zeker... :(


Dit zijn de symptomen:

persistent coughing/wheezing; recurrent respiratory infections; perhaps pneumonia; asthma- or chronic bronchitis-like symptoms; and excessive appetite but poor weight gain.[/i]

Guess what?
M'n hele leven al zo ongeveer ben ik continu verkouden. Loop altijd te hoesten, altijd last van een verstopte neus.
Heb meerdere keren bronchitis gehad, reageerde niet op medicijnen, en longontsteking, bijna dodelijke afloop: de medicijnen deden niets.
Én: ik kan enorm veel eten, veel vet, een slagroomtaart per dag soms :p, maar ben 52kg. Regelmatig patat enzo van de snackbar, vette gebakken en gefrituurde dingen, en eet zo 8x brood per dag. En ik word lichter.

Uneksia 17-07-2002 18:20

Als ik jou was zou ik me niet al te veel zorgen maken en het even aan je dokter voorleggen om helemaal gerust gesteld te zijn. Vraag eventueel om een onderzoek als hij je niet kan overtuigen. Dat je veel kan eten maar weinig weegt kan gewoon een snelle stofwisseling zijn en de rest van de symptomen kunnen volgens mij ook inderdaad gewoon met astma te maken hebben.

Dusjcrib 17-07-2002 18:20

Hmz, het zou dan zeker zo kunnen zijn, maar ik zou er niet al vanuit gaan

Heb je het al eens geopperd bij een arts? Ik weet dat artsen vaak niet willen luisteren naar evt. diagnosen die mensen zelf stellen, maar als je echt aandringt kunnen ze het misschien onderzoeken, of zijn daar geen mogelijkheden voor?

Ik zou het iig zelf prettiger vinden het zeker te weten, dus toch iets doen met mn vermoeden..

sterkte!

mathfreak 17-07-2002 18:24

Ik kan je na het lezen van wat je schreef maar één ding adviseren: ga naar je huisarts en probeer absolute zekerheid te krijgen of je het wel of niet hebt. Je kunt na het lezen over de symptomen wel vermoeden dat je het hebt en jezelf daardoor angst aanjagen, maar daar schiet je niets mee op. Je kunt alleen uitsluitel daarover krijgen door een medisch onderzoek. Hopelijk blijkt daaruit (en dat hoop ik ook van harte voor je) dat je angst volledig ongegrond is, maar dat kan alleen maar door een medisch onderzoek worden vastgesteld, en niet op grond van vermoedens.

Leonoor 17-07-2002 23:14

Voor deze ene keer (:p) ben ik het met mathfreak eens. ;)

Leonoor 17-07-2002 23:15

Citaat:

Dusjcrib schreef:
Ik weet dat artsen vaak niet willen luisteren naar evt. diagnosen die mensen zelf stellen, maar als je echt aandringt kunnen ze het misschien onderzoeken, of zijn daar geen mogelijkheden voor?
Ligt aan zoveel dingen...aan de arts, aan jezelf, aan hoe je het brengt, aan de 'diagnose die je zelf hebt gesteld' (nooit een echte diagnose), aan de manier waarop, enz. enz. enz. Maar 't proberen is het altijd waard.

Genesis 18-07-2002 00:41

Dat je zoveel kan eten zegt op zich niks.. Dat is met mij niet anders, En ken mensen die het nog veel erger hebben. Een vriend van mij is in een ziekenhuis terecht gekomen omdat hij teveel at maar toch afviel.. Kreeg daardoor last van zn maag en gezondheidsproblemen omdat ie te licht was.. Best wel tegenstrijdig allemaal.. Maar dat kan dus wel, slechts als voorbeeld bedoeld. Ik wil er niet mee zeggen dat het bij jou ooit zo ver komt..

De overige symptomen zijn terug te leiden op astma. Ga naar je dokter of laat je daar doorverwijzen voor meer zekerheid.. Dat lijkt me verstandig..

succes

Genesis

dystopia 18-07-2002 00:58

Zijn je amandelen weggehaald toen je klein was?

mathfreak 18-07-2002 11:41

Citaat:

Leonoor schreef:
Voor deze ene keer (:p) ben ik het met mathfreak eens. ;)
Alleen voor deze ene keer?
Daar ben ik dan mooi klaar mee... :D

Demon of Fire 18-07-2002 15:15

Het is wel erg voorbarig deze conclusie al te trekken.

Veel ziektes hebben heel veel overeenkomstige syptomen.

Als je constateert 'Hoesten, veel slijm productie, vermoeidheid', dan hebben we het nog steeds over heel veel mogelijke ziektes.

Lijkt me dus verstandig de conclusie te laten trekken door iemand die daar bevoegd voor is, en dus maar even naar de huisarts te gaan die je eventueel door verwijsd naar een specialist.

Als ik de syptomen mag geloven van (manische) depressiviteit, dan zou ik dus depressief moeten zijn....*kuch* *kuch*...kan toch echt zeggen dat dat totaal niet het geval is! :D

Groetjes
Ben(die vind dat 'leken' zich niet bezig moeten houden met diagnoses, waar tenslotte artsen voor zijn die er jaren voor studeren :)

mathfreak 18-07-2002 15:29

Citaat:

Demon of Fire schreef:
Ben(die vind dat 'leken' zich niet bezig moeten houden met diagnoses, waar tenslotte artsen voor zijn die er jaren voor studeren :)
Dat is ook precies de reden dat ik en anderen Fleet Admiral adviseren om een arts te raadplegen.

Q 18-07-2002 19:13

Kan ook je schildklier zijn die je zo licht maakt...

Lethalis 18-07-2002 19:16

-> l&g?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.