Misbruik door Goede doelen onder de loep
Mandela neemt stappen tegen Nederlands kinderfonds
(Novum) - Het Nederlandse kinderfonds ChildRight claimt ten onrechte dat het actief wordt gesteund door Nelson Mandela. Het kantoor van Mandela heeft advocaten in de arm genomen om de naam van Mandela van de website van ChildRight te krijgen, bericht actualiteitenrubriek Netwerk dinsdagavond. Ook andere Nobelprijswinnaars als Desmond Tutu, Michael Gorbatsjov, Lech Walesa en de Dalai Lama stellen dat hun naam ten onrechte aan de organisatie wordt gekoppeld.
Mandela neemt stappen tegen Nederlands kinderfonds
ChildRight claimt op zijn website dat het actief wordt ondersteund door 138 Nobelprijswinnaars. De Nelson Mandela Foundation laat in Netwerk namens de Zuid-Afrikaanse oud-president weten dat hij ChildRight niet kent. De woordvoerder van Tutu stelt dat de naam van de bisschop door ChildRight wordt misbruikt en dat deze van de site verwijderd moet worden. Het kantoor van Gorbatsjov wil ook dat zijn naam van de site wordt verwijderd, net als Lech Walesa en de Dalai Lama.
Childright verwijst naar een verklaring op zijn website die alle 138 Nobelprijswinnaars ondertekend zouden hebben. De verklaring keert zich in algemene zin tegen seksueel misbruik van kinderen en roept regeringen op dit te bestrijden. Childright komt in de verklaring niet expliciet voor.
Het Centraal Bureau Fondsenwerving riep mensen eind vorige maand op voorlopig geen geld aan de organisatie te doneren. ChildRight zou zijn zaakjes niet op orde hebben en ten onrechte claimen dat alle giften ten goede komen aan de projecten die het steunt. In een bepaalde periode zou echter meer dan zeventig procent van de gelden doorvloeien naar fondsenwerver Corris. ChildRight heeft dit laatste erkend.
http://binnenland.nieuws.nl/477512/M...ds_kinderfonds
En wat is Corris?
"Corris verleent diensten op het gebied van marketing en fondsenwerving. Wij vinden het belangrijk voor wie wij werken en richten ons uitsluitend op Goede Doelen.
Wij willen meerwaarde bieden aan de Goede Doelen die wij vertegenwoordigen. Dat doen we op verschillende manieren. Enerzijds door op een open en warme wijze informatie over het Goede Doel te verschaffen; anderzijds door op professionele wijze donateurs te werven.
We bieden onze medewerkers goede opleidingsmogelijkheden en een aantrekkelijke beloning. Voorts bestaan er binnen Corris prima carričremogelijkheden: een voorwaarde om capabele mensen met verfrissende ideeën aan ons te binden."
http://www.corris.com/new-site/nl/philo.html
Dit is toch wel erg triest :'( Denk je een goed doel te ondersteunen en dan blijkt dat de boel niet op orde is en ze notabene liegen!
Wat zou de Nederlandse regering tegen dit soort wanpraktijken kunnen doen? Of moet er afwachtend gereageerd worden, want de waarheid achterhaalt de leugen toch wel?
|