Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   boete kwijtgescholden (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=1625603)

remy476 12-09-2007 17:33

boete kwijtgescholden
 
Een vriend van me heeft op 5 april een boete gekregen. Vandaag pas heeft hij de boete thuisgekregen. Is deze nu niet meer geldig?

Hij stuurde me dit:

Artikel 4

1. De administratieve sanctie wordt opgelegd bij een gedagtekende beschikking. De beschikking bevat een korte omschrijving, onder verwijzing naar de aanduiding in de bijlage, van de gedraging ter zake waarvan zij is gegeven en het voor die gedraging bepaalde bedrag van de administratieve sanctie, de datum en het tijdstip waarop, alsmede de plaats waar de gedraging is geconstateerd. Bij ministeriële regeling worden het model van de beschikking en dat van de aankondiging van de beschikking vastgesteld, of de eisen waaraan het model moet voldoen.
2. Zo mogelijk wordt aanstonds een aankondiging van de beschikking uitgereikt aan degene tot wie zij zich richt, of wordt deze achtergelaten in of aan het motorrijtuig. De bekendmaking van de beschikking geschiedt binnen vier maanden nadat de gedraging heeft plaatsgevonden, door toezending van de beschikking aan het adres dat betrokkene heeft opgegeven of, indien dat niet mogelijk is en de gedraging heeft plaatsgevonden met of door middel van een motorrijtuig waarvoor een...

Hakuna 12-09-2007 17:41

Weet het niet zeker, maar dacht dat boetes tot een jaar na de overtreding gevorderd kunnen worden, typefouten in naam, adres niet juist of spellingsfouten zijn GEEN reden dat je de boete niet hoef te betalen.

Nona 12-09-2007 17:47

Dit past hier beter. :)

nare man 12-09-2007 20:29

Die moet je gewoon betalen, einde verhaal.

Gauloises 12-09-2007 20:42

Betalen en niet slim proberen te zijn (y)

Lucky Luciano 12-09-2007 22:51

Op de boete staat hoe je bezwaar kan maken.

T_ID 13-09-2007 00:20

Citaat:

Cornel schreef: (Bericht 25947269)
Weet het niet zeker, maar dacht dat boetes tot een jaar na de overtreding gevorderd kunnen worden, typefouten in naam, adres niet juist of spellingsfouten zijn GEEN reden dat je de boete niet hoeft te betalen.

Hetgeen klopt.

Lucky Luciano 13-09-2007 06:46

Citaat:

T_ID schreef: (Bericht 25950770)
Hetgeen klopt.

Volgens mij was de termijn voor het ontvangen van de schikking toch echt iets van 4 maanden, zoals in de eerste post staat

Ndimension 13-09-2007 07:23

LJN: AZ5412

Citaat:

De wet verbindt geen rechtsgevolg aan overschrijding van de in artikel 4, tweede lid, WAHV voorgeschreven termijn. De Hoge Raad heeft in het arrest van 10 mei 1994 (NJ 1994/672) overwogen dat overschrijding van bedoelde termijn slechts dan tot vernietiging van de inleidende beschikking behoort te leiden indien de betrokkene door de overschrijding rechtstreeks is geschaad in enig rechtens te respecteren belang. In het arrest van 20 juni 2000 (VR 2001/11) heeft de Hoge Raad overwogen dat een uitzondering op die regel zal moeten worden aanvaard indien het aan de betrokkene te wijten is dat de beschikking hem niet tijdig heeft bereikt.

T_ID 13-09-2007 10:11

Citaat:

Lucky Luciano schreef: (Bericht 25951084)
Volgens mij was de termijn voor het ontvangen van de schikking toch echt iets van 4 maanden, zoals in de eerste post staat

Dat doet niet ter zake wanneer er een reden is (lastig te vinden adres, lastig na te zoeken voertuig, etc), of zoals hierboven staat, doet het slechts ter zake wanneer je er schade door ondervindt.

Kijk, kan je een terecht bezwaar aantekenen, en krijg je een boete na een jaar pas zodat je geen bezwaar kan aantekenen, dan gunde ik het nog een kans, maar dit is gewoon een typisch geval van niet lullen maar betalen.

Je kan eigenlijk al op je klompen aanvoelen dat boete's verscheuren vanwege een technische formaliteit niet snel zal gebeuren, en terecht. Er moet door die overschreiding iets wezenlijk fout gaan in het proces van iemand door boete's dwingen zijn weggedrag te veranderen, voordat een bezwaar zinvol is.

remy476 13-09-2007 17:32

Verjaring Als u een bekeuring wordt opgelegd, dan krijgt u in de meeste gevallen een acceptgiro thuisgestuurd waarmee u de boete dient te betalen. Maar wat nu als u lange tijd niets hoort van justitie? Na een bepaalde tijd hoeft u de boete niet meer te betalen. Bij lichte verkeersovertredingen moet de acceptgiro binnen 4 maanden bij u op de mat liggen.

van de jurofoon heeft hij dit...en hij gaat dus een brief schrijven.

Poggy 13-09-2007 18:40

Wat voor overtreding heeft hij begaan dan?

Axel11 13-09-2007 22:37

"Vraag
12. Ik heb een verkeersovertreding begaan en krijg pas maanden later bericht. Kan ik me beroepen op een verjaringstermijn?

Antwoord
Ja, bij verkeersovertredingen die onder de wet Mulder vallen (de lichtere overtredingen) behoort de CJIB-beschikking in principe binnen 4 maanden op de mat te liggen. Gaat het om een huurauto, dan moet u de CJIB-envelop binnen 8 maanden ontvangen. Er zijn situaties waarbij deze termijnen overschreden mogen worden, bijvoorbeeld als u verhuisd bent of als er andere oorzaken zijn (buiten de schuld van het CJIB) waardoor het langer duurt om de bestuurder/kentekenhouder te bereiken.
Bij verkeersovertredingen die onder het strafrecht vallen, geldt een formele verjaringstermijn van twee jaar. Daarnaast moet het OM zich houden aan de ‘redelijke’ termijn. De rechter bepaalt of het OM aan deze voorwaarde heeft voldaan. Voor vrij eenvoudige zaken bedraagt de redelijke termijn ongeveer een jaar; bij ingewikkelde zaken mag het langer duren. De rechter kan het OM niet-ontvankelijk verklaren als hij vindt dat de redelijke termijn is overschreden.

Resultaat: als de beschikking later dan 4 maanden na de pleegdatum op de mat valt (8 maanden bij huurauto’s) en er geen sprake is van bijzondere omstandigheden, dan zal de Officier van Justitie het beroep waarschijnlijk gegrond verklaren en hoeft u de sanctie niet te betalen."

Dit staat toch echt op de website van het Openbaar Ministerie!

http://www.verkeershandhaving.nl/?s=53&gw=bvom

Hakuna 14-09-2007 01:30

Citaat:

Axel11 schreef: (Bericht 25957334)
"Vraag
12. Ik heb een verkeersovertreding begaan en krijg pas maanden later bericht. Kan ik me beroepen op een verjaringstermijn?

Antwoord
Bla, bla, bla...

Dit staat toch echt op de website van het Openbaar Ministerie!

http://www.verkeershandhaving.nl/?s=53&gw=bvom

Ik zou zeggen teken bezwaar aan onder het motto..Niet geschoten is altijd mis. ;)

le_mug 14-09-2007 08:56

Citaat:

Poggy schreef: (Bericht 25954963)
Wat voor overtreding heeft hij begaan dan?

vast een zedendelict :D:D:D(y)

remy476 14-09-2007 14:45

Citaat:

le_mug schreef: (Bericht 25958781)
vast een zedendelict :D:D:D(y)

ehmmmm hij had geen papieren bij zich van scooter;

hij is trouwens niet tussentijds verhuisd ofzo....

Andijvie 14-09-2007 15:55

Citaat:

remy476 schreef: (Bericht 25960971)
ehmmmm hij had geen papieren bij zich van scooter;

hij is trouwens niet tussentijds verhuisd ofzo....

Gewoon proberen (y) Grote kans dat hij geluk heeft!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.